1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
sulek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12226

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2013-02-22, 21:44   Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
Witam! Odebrałam wyniki: w testach DNA nie wykryto zmian. Również u mamy. Dostałam wytyczne, zalecenia jakie badania powinnam wykonać i co jaki czas. Zrobię teraz usg piersi. Wiem, że uszkodzenia genów nie mam, a mutacji, wariantów było sporo.
  Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
sulek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12226

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-11-21, 09:30   Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
Witam! Ponownie ja. Zrobiliśmy badania genetyczne. Mama dostała skierowanie na oddziale przy wypisie. JA poprosiłam o skierowanie moja lekarz rodzinną - nie było problemu, powiedziałam jak jest moja sytuacja rodzinna. W poradni genetycznej pani doktor przyjęła nas dwie, pobrała również krew dla mojego brata - choć nie miał skierowanie (ma donieść). W sytuacji, gdyby tylko mama miała raka należałoby poczekać na jej wyniki i dopiero po nich ewentualnie zrobić badania nam - dzieciom, ale w sytuacji gdy u nas tato zmarł na raka i w jego rodzinie jest obciążenie nowotworem - badanie robimy już teraz. Czekamy na wyniki. Ciesze się, że miałam taką możliwość i bez problemów udało mi się zrobić te badania.
  Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
sulek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12226

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-09-27, 10:50   Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
Witam! Ja bym chciała zrobić takie badania i mieć wynik, by jeśli okaże się, że mutacja genu u mnie występuje to mam papier by lekarze nie żałowali na badania.

[ Dodano: 2012-09-27, 10:52 ]
Może to dziwne myślenie, bo lekarze nie powinni żałować tylko robić, kontrolować, ale chyba wiecie sami jaka jest rzeczywistość. Łudzę się, że taki papier byłby twardym dowodem, że należy częściej się kontrolować i robić odpowiednie, potrzebne badania.
  Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
sulek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12226

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-09-05, 17:34   Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
Dziwi mnie taka procedura. Czy to oznacza, że jeżeli u Waszego Taty nie ma zmian w genie to u Was on tez jest ok? Dlaczego odmawia się badań? Nie rozumiem tego. Moja Mama nie robiła jeszcze badań genetycznych, zrobimy to później, ale jeżeli będzie ok to ja nie mogę już zrobić takich badań? Dziwi mnie to bardzo.

[ Dodano: 2012-09-05, 17:50 ]
Może ktoś mi powie, czy ja mogę zrobić badania genetyczne jeśli ich jeszcze nie zrobiła mama. Wiem, że potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego. Czy mogę teraz, w takiej sytuacji najpierw zrobić badania. Mój tato zmarł na raka płuc, mama ma raka piersi. Jak pisałam wyżej w najbliższej rodzinie taty i mamy bywały zachorowania na raka. Czy należę do grupy wysokiego ryzyka i czy mogę zrobić badania genetyczne przed mamą?
  Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
sulek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 12226

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-09-04, 08:52   Temat: Choroby nowotworowe w rodzinie
Witam! Słyszałam o badaniach genetycznych. To pewnie o to chodzi. Powinna być w Twojej miejscowości lub w większej poradnia genetyczna, która prowadzi takie badania, tam można zasięgnąć porady. ja zastanawiam się nad takimi badaniami, gdyż rak również jest obecny i w mojej rodzinie, zarówno ze strony śp. taty jak i mamy. Wynik badania jeśli okaże się pozytywny to będzie informacją dla lekarzy by nie żałować na badania (usg, mammografia i podobne), by wcześniej wykryć niepokojące zmiany. Tu nie chodzi o wiedzę na 100% że kiedyś tam zachoruję i zamartwianie się codziennie, że będę miała raka, bo tak nie musi być. Chodzi o świadomość, by dbać o swoje zdrowie, robić odpowiednie badania by się nie zaniedbać.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group