1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
sonia21

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 28828

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-20, 20:03   Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
Witaj elle
czytając twój ostatni post bardzo byłam zdziwiona , że tak lekko podchodzisz do naszych rad , wręcz odniosłam wrażenie , że deczko się obraziłaś , no cóż :?ale?: nie wiem gdzie się leczysz? ale jakieś to dziwne |bezradny| że chirurg nie zalecił Ci żadnych ćwiczeń .
Ja dwa lata temu miałam usuniętego tylko guza i dwa węzły wartowniki i zaraz po operacji miałam pod ręką klin , trzy dni po operacji zaczęłam ćwiczyć i robić masaż ręki takie były zalecenia lekarza , przychodziła rehabilitantka na odział chirurgi onkologicznej zbierałyśmy się w jednej sali i ćwiczenia. Co do drętwienia ręki jeżeli chcesz wykluczyć lub potwierdzić cieśń nadgarstka poproś o skierowanie na badanie EMG jest to badanie przepływu nerwów w nadgarstku jest to badanie nie bolesne , a uzyskasz pewność . Ja też przyłączam się do tego żebyś do swojego harmonogramu dnia wrzuciła parę ćwiczeń Amazonek , na pewno nie zaszkodzą a może pomogą :)
pozdrawiam cieplutko |buziaki|
  Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
sonia21

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 28828

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-18, 20:07   Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
elle
anna ma rację , nie możesz mieć ciągle rąk zgiętych w łokciach pod kątem prostym [uoeee] , nikt Ci o tym nie powiedział ? powinnaś regularnie masować tą rękę z tego co piszesz to chyba tego nie robisz , sprawność tej ręki nie polega tylko na tym , że będziesz mogła w niej dźwigać dziwie się , że nikt Cię w tym temacie nie uświadomił , nie powinnaś nawet torebki na tym ramieniu nosić nie mówiąc już o ośmiu godzinach pracy przy kompie
pozdrawiam ciplutko |buziaki|
  Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
sonia21

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 28828

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-18, 19:36   Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
Witaj na Forum elle
ręka po stronie operowanej już nigdy nie będzie tak sprawna jak z przed operacji, nie wolno Ci jej tak nadwyrężać i dźwigać , piszesz niesamowite rzeczy , robisz sobie sam krzywdę , kiedyś to odczujesz , nie chcę Cię straszyć bo to Forum nie jest od straszenia tylko od wspierania i doradzania , więc doradzam oszczędzaj rękę :!!!:
czy drętwieją Ci również dłonie , palce , czy możesz zacisnąć dłoń bez bólu ?
zespół cieśni nadgarstka objawia się również tym , nic nie piszesz o drugiej ręce ? jeżeli jest ok , to proponuję spanie z klinem pod ręką , chyba miałaś taki klin po operacji to jest bardzo ważne , i bardzo pomocne przy takich dolegliwościach , radzę spróbować
pozdrawiam cieplutko
|buziaki|
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group