1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
sonia21

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-13, 20:26   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
vioom napisał/a:
Soniu, to bardzo ważne słowa ale równocześnie nie pasujące do Katolika. Od bardzo dawna twierdzę, że prawdziwym kierunkiem do dobra jest nie wiara i religia ale moralność i zasady płynące z wnętrza, serca czy jak zwał tak zwał


z góry założyłeś , że nie jestem katoliczką , jestem nią ale być katoliczką a ślepo wierzyć to jest różnica
napiszę Ci tak wierzę w Boga do kościoła nie chodzę od momentu gdy mój syn przystępował do Pierwszej Komunii i ksiądz walnął do dzieci komunijnych kazanie o aborcji w księży nie wieżę bo ksiądz to zwykły facet tylko w habicie celebrowanie Mszy Św. to jego praca , zarodek nie jest człowiekiem
vioom napisał/a:
Człowiekiem jest dziecko, noworodek
i tu się z Tobą zgadzam a sama nigdy nie postawiłabym wiary na wyższym szczeblu niż zdrowie i życie czy to by było moje życie czy też mojej rodziny czy obcej osoby, dlaczego małe dzieci umierają na raka , dlaczego ta ślepa wiara nie uzdrowi tych dzieci , jeżeli ludzie stawiają wiarę ponad życie to według mnie jest to jedna wielka porażka Tych ludzi ...
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
sonia21

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-13, 07:25   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
vioom,

poruszyłeś bardzo drażliwy a za razem bardzo delikatny temat ale można podyskutować i pogdybać , bo jeżeli młody mężczyzna jest wierzący i ma do wyboru albo wiarę albo potomstwo to co powinien wybrać i według mnie wiara nie powinna mieć na to żadnego wpływu bo co wiara ma do potomstwa chyba że ten młody człowiek jest zaślepiony tą wiarą i stawia na to , że całe życie będzie sam , że nigdy nie założy rodziny
vioom napisał/a:
Dlatego ogromną uwagę należy zwrócić na fakt, czy zarodek jest już człowiekiem, czy nie?

myślę , że na to pytanie nie uzyskasz szczerej odpowiedzi , ludzie różnie na to patrzą pogdybajmy , ksiądz też człowiek ale jeżeli siądziesz z nim przy stole i zaczniesz dyskusję to usłyszysz że od chwili poczęcia jest się człowiekiem i nie ma znaczenia czy ten zarodek / człowiek jest zdrowy czy zagraża zdrowiu / życiu matki
vioom napisał/a:
ale zabezpieczyć możliwość bycia szczęśliwym ojcem i posiadania potomstwa oczywiście poczętego potem grzeszną metodą in vitro.


[ Dodano: 2012-01-13, 07:38 ]
vioom,
dlaczego metoda in vitro jest grzeszna według mnie nie bo czyż nie jest lepiej mieć zdrowe dziecko i być szczęśliwym , czy urodzić dziecko chore i skazywać go na cierpienie , według kościoła in vitro to grzech a czy nie jest grzechem pozbawiać młodych małżeństw szansy na potomstwo a aborcja każda kobieta / mężczyzna jeżeli decydują o aborcji razem mają sumienie to jest według mnie decyzja indywidualna

Bóg , wiara i lekarze tylko lekarz i chory może decydować o swoim zdrowiu i życiu nie Bóg, wiara czy kościół a tym bardziej ksiądz ....
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
sonia21

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-12, 21:06   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
JustynaS1975 napisał/a:
I niech każdy rozważa w swoim sumieniu.
Jeśli narażamy cudze życie w imię swoich 'ideałów' to sprawa bardziej skomplikowana.
Jeśli tylko dotyczy życia samego 'ideowca' to jego wybór.


zgadzam się z Tobą Justyś ale też wypowiem się w tym temacie

Gazda napisał/a:
Gorzej jak taki idiota decyduje o życiu dziecka, jak Świadkowie Jehowy odmawiający transfuzji...


no właśnie idiota ja bym to nazwała inaczej zabija to dziecko czy żonę / męża czyli jest to świadome zabójstwo , a kobieta która jest w ciąży i jest chora i ważą się losy przyszłej matki i zarodka i ma dylemat co wybrać życie dziecka które może być chore o ile w ogóle się urodzi albo swoje życie , zdrowie i ponownie zajść w ciążę i być szczęśliwą i kochającą matką i tu jest dylemat co wybrać ?
według mnie wiara nie powinna mieć na to wpływu , jeżeli aborcję która jest ratunkiem dla matki kościół nazywa zabójstwem to jak mamy nazwać Świadków Jechowy ?
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
sonia21

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-12-21, 21:59   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
DumSpiro-Spero napisał/a:
Raka leczy onkolog, a za wyleczeniami żadne cuda nie stoją. Stoi za nimi medycyna.
I o tym na tym forum rozmawiamy.

Zgadzam się z tym w 100 % .
Panie Marku musi Pan koniecznie zmienić forum
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group