1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: UMIERANIE - jak rozpoznać, że to już blisko?...
soja

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 696634

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-02-02, 23:08   Temat: UMIERANIE - jak rozpoznać, że to już blisko?...
Po śmierci mamusi postanowiłam zostać wolontariuszką w hospicjum i na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że śmierć w 99 % przychodzi tak samo . Mam na myśli jej nadchodzące oznaki . To się zawsze odbywa tak samo . Takie pewne oznaki, bardzo czytelne to wg mnie : zasinienie czubków palców u rąk i nóg ( pierwsza chyba najbardziej widoczna oznaka umierania ), ciało chorego w dotyku staje się chłodniejsze niż normalnie , twarz jakby się wydłuża , zmienia się oddech , chory ok. 3 dni przed śmiercią przestaje jeść i pić, chory przestaje oddawać mocz, stolec często schodzi, bo organizm się chce do końca opróżnić , można - kilka godzin przed śmiercią wsłuchując się powłoki brzuszne chorego stwierdzić, że nic nie słychać tzn. że perystaltyka jelit ustała i przestały one pracować, często chory jest bardzo niespokojny - nie może sobie znaleść miejsca na łóżku, jeśli chory nie był świadomy ( ciągły sen, zamknięte oczy ), często kilka chwil przed śmiercią oczy chorego szeroko się otwierają ( nieobecny, daleki wzrok ) .

[ Dodano: 2012-02-02, 23:21 ]
http://www.forum-onkologi...p=100518#100518
I jeszcze jedno - choremu nie da się zmierzyć ciśnienia krwi, staje się niewyczuwalne . Oprócz tego spada drastycznie poziom glukozy .
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group