1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
soja

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 16705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-05-02, 21:01   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
ER negatywny i PgR negatywny oznaczają, że nowotwór nie jest hormonozależny, tak więc w tym wypadku hormonoterapia nie miałaby żadnego sensu. Mutacja BRCA1 nie ma z tym nic wspólnego. Jesli masz jakieś pytania pisz śmiało. Pozdrawiam i daj znać co słychać jak już będziesz coś nowego wiedziała :) I oczywiście trzymam kciuki, żeby to był fałszywy alarm.
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
soja

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 16705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-05-02, 17:37   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
Herceptyna chyba odpada, jesli HER2 jest ujemny - Herceptyna (trastuzumab) jest przeciwciałem monoklonalnym wybiórczo skierowanym przeciwko receptorowi HER-2. Chyba, że się mylę to mnie poprawcie ;)
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
soja

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 16705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-05-02, 15:33   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
Czesc mral :) Moja wiedza też nie jest zbyt duża, więc jakby co proszę o wyrozumiałość ;) Co do tego badania PET, jest ono najlepsze do obrazowania zmian aktywnych metabolicznie w tkankach miękkich. Maiami napisała, że jakiś czas bardzo bolały ją okolice węzłów chłonnych, więc uważam, że powinno się posprawdzać okoliczne węzły, czy aby nic się tam złego nie dzieje. Wydaje mi się, że PET byłby najlepszy, bo mogliby sprawdzić wszystko za jednym zamachem. Mojej mamie jak dotąd też nikt PETA nie zaproponował. A szkoda, bo uwidacznia wszystko :roll:
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
soja

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 16705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-05-02, 14:29   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
Rekonstrukcja może być wykonana razem z mastektomią i jest to rekonstrukcja jednoczesna, lub jakis czas po i wtedy jest nazywana opóżnioną. Wybór najlepiej skonsultować z lekarzem. Co do chemii to niestety jest ona zawsze związana ze skutkami ubocznymi w tym z kardiotoksycznością. Z wypadaniem włosów bywa różnie, bo np. przy chemii żółtej, czy białej włosy nie wypadają, bo są one mniej toksyczne niż np. czerwona chemia. Każdy przypadek jest inny, więc nie mogę ci odpowiedzieć jakby było w twoim przypadku z chemią i radio. Pewnie chemię dostałabyś jeszcze przed lub po operacji. O PET jesli masz taka mozliwość postaraj się jak najszybciej. Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
soja

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 16705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-05-02, 13:21   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
Gdyby to rzeczywiście była wznowa musiałabyś się niestety liczyć z radykalną mastektomią, czyli amputacją piersi. Co do chemio i radio to wszystko zależy jakie leczenie zostałoby wdrożone, ale myślę, że wchodziłaby w grę raczej chemia. Chemię napewno dostałabys innego rodzaju niż wtedy, bo nie podaje się dwa razy tej samej. Wszystko zależy od tego jakie będą wyniki badań. Według mnie powinni ci zrobić jeszcze jakieś badanie obrazowe np. PET, żeby uwidocznić węzły chłonne i inne organy.
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
soja

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 16705

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-05-02, 10:49   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - wznowa ?
Witaj maiami :) Wznowy miejscowe niestety się zdarzają, a zważywszy na dużą złośliwość twojego nowotworu (G3) jest to prawdopodobne. Ale nie martw się na zapas i zaczekaj na wyniki z bac. Może to co innego. Pozdrawiam i trzymam kciuki, żeby to nie było to na r.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group