1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
soja

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-04-24, 00:30   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
vioom napisał/a:
Uważam, podobnie jak inni, że temat nie należy do najtrafniejszych na tym Forum. Wywołuje bardzo skrajne emocje, które w tej chorobie nie pomagają a szkodzą. Uważam, że prawdziwym katolikiem, chrześcijaninem może nazywać się niewielu, podobnie jak niewielu może nazywać się patriotami. I śmiem stwierdzić, że ci, którzy najgłośniej "szczekają" jakimi to są patriotami (vide polska socjalistyczna pseudoprawica), ewentualnie jacy to są wierzący mają najmniej z tymi wartościami do czynienia. Co więcej, każdy myślący człowiek bez problemu odnajdzie różnice dzielące wartości katolickie od postępowania tychże i bez problemu również naklei takiej osobie łatkę "hipokryta". A bycie hipokrytą jest chyba gorsze niż bycie damą lekkich obyczajów. To taki post ku przemyśleniom...

Podpisuję się pod tą wypowiedzią obiema ręcami i nogami też [yee]
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
soja

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-14, 14:26   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Miałam się nie wtrącać w tą dyskusję ze względu na to, że poniekąd ten temat mnie dotyczy . Czy zarodek jest człowiekiem ? Dla wielu może nie jest . Ale ja wam coś powiem . Straciłam dziecko w 3 miesiącu ciąży i była to jedno z najgorszych rzeczy jaka mnie spotkała w życiu . Moje dziecko, tak bardzo kochane i wyczekane, umarło w moim brzuchu :-( . Mówicie zarodek - w szpitalu kazano mi iść do toalety i za przeproszeniem wypchnąć moje dziecko na siłę . To co zobaczyłam w wielkiej ilości krwi, to maleńkie coś, taki kawałeczek człowieczka, który jeszcze nie zdążył nabrać ludzkiego kształtu, maćupkie zwłoki to było moje dziecko . I trzymając to maleństwo pływające we krwi w pudełeczku wielkości pudełka od zapałek, które dostałam, czułam się jakby ktoś mi zabrał najcenniejszy skarb . Moje dziecko . Do tej pory mam ten widok w pamięci :-( . Do tej pory zastanawiam się jakby teraz moje dzieciątko wyglądało . Jaki kolor włosków by miało, jakie oczy :cry: . Dla jednych zarodek, dla innych już człowiek . Najprościej jest mówić o czymś, czego człowiek nie doświadczył . Dla mających mocne nerwy : http://www.youtube.com/wa...ture=plpp_video
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
soja

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-13, 14:51   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Ogólnie w tym tekście facet wyjaśnia dlaczego nienawidzi religii, a kocha Boga . Generalnie uważa, że kosciół to zepsuta instytucja, która pod całą piękną otoczką wielkich świątyń, wyniosłych słów i całej tej powierzchowności, jest w środku zepsuta i wypełniona nienawiścią . Mówi, że zamiast np. pomagać ubogim księża wolą stawiać kolejne kościoły, zamiast pomóc samotnym matkom, odtrącają je, bo nie uznają rozwodów i mnoży takich przykładów jeszcze wiele .
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
soja

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-10, 16:37   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
I ja też [usmiech] . Nie powinno się ruszać takich tematów .
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
soja

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-09, 00:53   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Mark napisał/a:
Cierpienie dla Boga, albo jako wyraz wiary w Boga :?: Co to za Bóg, który każe człowiekowi cierpieć :?: Nikt nie zasłużył na raka, ani na cierpienie z tym związane, a Bóg który na to pozwala ... ( nie napiszę, bo obawiam się, że wierzących mógłbym obrazić ).
M_Ona, zastanawiałaś się kiedyś nad tym jaki jest ten Twój Bóg. Pomyśl choć o konsekwencjach grzechu pierworodnego, które ponoszą wszyscy "następcy" biblijnego Adama i Ewy, znasz inną aż tak mściwą istotę :?:

p.s. Nie ja wywołałem temat Boga

Mark, pewnie niektórzy się obrażą, ale mam identyczne zdanie jak ty . Ile jeszcze cierpienia i bólu trzeba temu Bogu, żeby był usatysfakcjonowany ??? Kiedyś gdzieś usłyszałam i zapadło mi to w pamięci : Chcesz być jak Bóg - wyjdż na ulicę i zacznij mordować dzieci oraz ich matki . Przepraszam, jeśli kogoś wierzącego uraziłam, ale nie lubię wciskania ludziom takich wielkich, cukierkowych wyznań wiary . Wywołuje to u mnie efekt odwrotny niż piszący pewnie chciał wywołać . I jeszcze jedno - jak powiedział dr. house : Można godnie żyć, ale godnie się nie umiera . Jeszcze raz przepraszam wszystkich urażonych .
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group