1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powikłania po radioterapii.
smoga

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3649

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-02-15, 19:44   Temat: Powikłania po radioterapii.
Armands, jesteś szczęściarzem ;) Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie moim problemem i chęć pomocy.
Cytat:
Jeszcze znalazłem dość poważny artykuł z 2014 roku

Tak, to też znam i zamierzam porozmawiać o proponowanych tu sposobach leczenia nieinwazyjnego z gastrolożką, do której jadę (na wizytę prywatną ) za tydzień. Szczególnie zastanawiam się nad suplementowaniem wit. A, ale wcześniej zbadam sobie jej poziom.
A leczenie endoskopowe też jest obarczone ryzykiem powikłań...

Dietę stosuję, ale bogatoresztkową, bo nie mogę dopuszczać do zaparć, a do nich mam sklonność. Piję też siemię lniane i kurkumę, zażywam Debutir.

Cytat:
Możesz spróbować wyszukiwarki forum... może coś trafisz.

Przeszukałam, ale te wątki, które dotyczą jelit są mało optymistyczne, co pogłębia moją frustrację :-(
Pozdrawiam
  Temat: Powikłania po radioterapii.
smoga

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3649

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-02-14, 18:49   Temat: Powikłania po radioterapii.
Armands, bardzo dziękuję.
Tak, wiem że panowie też mogą być dotknięci tą przypadłością, stąd mój " przeskok" do tego działu na forum, bo w tamtym nikt się nie odezwał :-( .
Ja już w Internecie przeczytałam, co się dało (również w języku obcym) i wiem, w czym rzecz. Bardziej by mi zależało na osobistych doświadczeniach osób z takim problemem.
Rozumiem, że tobie udało się go uniknąć ?
Może jeszcze ktoś się odezwie....?
Tymczasem, w przyszłym tygodniu, spróbuję zadziałać, by przyspieszyć wizytę w poradni. No i zrobię badanie krwi.
Pozdrawiam :)
  Temat: Powikłania po radioterapii.
smoga

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3649

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-02-13, 16:42   Temat: Powikłania po radioterapii.
Witam, jestem na Forum w dziale ginekologicznym z powodu raka trzonu macicy ( 2016 r - operacja + radioterapia). W czerwcu 2018, pojawiły się u mnie krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, w trakcie kolonoskopii (XI 2018) stwierdzono popromienne zapalenie odbytnicy i zalecono konsultację w poradni gastrologicznej, gdzie termin wyznaczono mi na 21.08. 2019 (!). Pojechałam więc na wizytę prywatną do gastrologa, który oprócz czopków Proktis M i okresowej kontroli morfologii, nie zalecił nic.Tymczasem krwawienia są coraz częstsze i bardzo mnie to martwi i stresuje. Chciałabym zapytać, czy ktoś z państwa miał może podobne dolegliwości po RTH i mógłby podzielić się doświadczeniami z leczenia, może też udzielić rad: co stosować, jak sobie radzić czekając na wizytę w poradni ?
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group