1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
smoga

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10066

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-10-25, 19:02   Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
Witam, to znowu ja. Dzisiaj miałam badanie kontrolne (USG ginekologiczne) i teraz już nic nie rozumiem: okazało się, że prawy jajnik też jest powiększony(34 mm) i to bardziej niż lewy(25 mm). Poprzednio ten prawy był "przesłonięty jelitami" . Obydwa są z zachowaną torebką (a propos, co to właściwie jet ta torebka?). Marker Ca 125 w normie. A moje dolegliwości nie ustępują
Dostałam skierowanie na TK (za miesiąc) i USG brzucha (chyba w styczniu, bo już się limity wyczerpały na ten rok).
Aha, w opisie jest również napisane : "endometrium linijne", co to takiego?
  Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
smoga

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10066

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-10-17, 17:30   Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
Witam ponownie. Jak wspomniałam wyżej, wynik markera i kontrolne badanie będę miała za tydzień. Tymczasem chciałabym zapytać, czy ból który odczuwam w dole brzucha , po lewej stronie oraz jakby parcie na pęcherz, może być związane z tym powiększonym jajnikiem?
Dodam, że robiłam wielokrotnie ogólne badanie moczu, ale zawsze jest OK. również OB i morfologia oprócz tego że lymphocyty są zawsze podwyższone ( norma 20 -34, a u mnie ostatnio było 51,7)), a granulocyty obniżone (norma 45 - 70, a u mnie 40,8). W ostatnim badaniu również RDW miałam 14,3 (przy normie : 11,5 - 14).
Moja lekarka rodzinna twierdzi, że to ustępująca infekcja, ale ja żadnej infekcji nie miałam. A te wartości, które opisałam odbiegają od normy od 3 lat i teraz się zastanawiam, czy to może mieć związek z tym jajnikiem....?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
smoga

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10066

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-10-06, 19:58   Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
Ojej, zdaje się, że narozrabiałam (a nawet na pewno), bardzo przepraszam i obiecuję poprawę. Cóż, pamięć już nie ta....
Ale wracając do mojego problemu: nie mam jeszcze wyniku markera (tak, to był pierwszy), odbiorę dopiero 25.10, gdy będę robiła to kontrolne USG (moje miasto jest oddalone o 80 km od CO).
W każdym razie bardzo dziękuję z pomoc w interpretacji wyniku i z niepokojem czekam na badanie.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
smoga

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10066

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-10-05, 21:26   Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
Witam i bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku USG ginekologicznego: "Jajnik lewy dł ok 26 mm lity z zachowaną torebką- do obserwacji". Mam skierowanie na USG kontrolne za miesiąc i marker C 125.
Mam 56 lat. Z góry dziękuję.
  Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
smoga

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10066

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-30, 17:02   Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
Witam ponownie. Dzisiaj byłam u ginekologa w Centrum Onkologii (w jednym z miast wojewódzkich), gdzie wykonano mi cytologię i dostałam też skierowanie na USG. Pani doktor powiedziała, że powinnam zgłaszać się do niej co pół roku.
Dziękuję, że namówiłyście mnie do poszukania innego lekarza. Serdecznie pozdrawiam.
  Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
smoga

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10066

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-25, 21:48   Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
Tak, znam to przysłowie. Zaczynam podejrzewać, że lekarzowi właśnie chodziło o to, bym poszła zrobić badanie prywatnie, np w jego gabinecie (mieszkam w małym mieście).
Chciałabym się gdzieś poskarżyć, ale gdzie? u rzecznika praw pacjenta?
  Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
smoga

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10066

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-25, 19:52   Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
Mam 56 lat. Poszłam dzisiaj do Poradni zrobić cytologię, bo ostatnio robiłam 2
lata temu. Lekarz zbadał mnie i stwierdził ,że "szyjka jest czysta, więc nie
będzie robił wymazu" i mam przyjść za rok, bo NFZ finansuje cytologię raz na 3
lata.
I teraz mam dylemat: zrobić cytologię w gabinecie prywatnym, czy czekać rok?
Czy rzeczywiście wystarczy robić to badanie raz na trzy lata? Czy lekarz "na
oko" może stwierdzić, że nic się nie dzieje?
Jak to się ma do tych wszystkich akcji, zachęcających do robienia m.in.
cytologii???

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-06-25, 20:10 ]
Usilnie ponawiam apel Gontchy o opisywanie swojej historii w jednym wątku.
  Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
smoga

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10066

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-04-23, 18:34   Temat: wynik, a wątpliwości lekarza
Gdy odbierałam wynik histoopat po resekcji kwadrantu piersi, lekarz miał wątpliwości, czy wszystko wyciął. W końcu stwierdził, że "wyglada na to, że wszystko" , ale niepokoją mnie te jego wątpliwości.Dlatego przesyłam rozpoznanie i bardzo proszę o ocenę rzetelności badania, za co z góry dziękuję:

"Do badania otrzymano fragment gruczołu oznaczony igłami o wym. 5,5 x 4 x 1,5 cm . Na przekroju pasma białawych tkanek o najw. wym. 3 cm.
ROZPOZNANIE: Materiał skrojono i zbadano w całości pobierając 21 wycinków, w których stwierdza się:
Laesiones fibroso-cysticae mammae: fibrosis, ductectasiae, metaplasia apocrinalis, microcalcificationes.
Laesiones proliferativae mammae: hyperplasia ductalis.
Ponadto utkanie 2 węzłów chłonnych.
Rozrostu złośliwego nie stwierdza się."

Ciekawi mnie również, co to są te białawe tkanki i co znaczy, że fragment jest oznaczony igłami?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez: gontcha: 2010-04-23, 18:44 ]
Smoga - zgodnie z regulaminem forum przesuwam ten post do wcześniej założonego przez Ciebie wątku na ten temat. Pozdrawiam
  Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
smoga

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10066

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-04-20, 21:35   Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. A może jeszcze jakaś sugestia, jak złagodzić te dolegliwości?
  Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
smoga

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10066

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-04-20, 18:06   Temat: Stan po resekcji kwadrantu piersi
Witam ! 31 marca br miałam resekcję kwadrantu piersi z powodu mikrozwapnień (na szczęście łagodnych), rana zagoiła się, ale dokuczają mi takie objawy, jak swędzenie, mrowienie i jakby ukłucia tysiąca igiełek w całej piersi, a szczególnie w brodawce sutkowej. Co może być powodem tych dolegliwości i jak je złagodzić?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group