1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ABC chemioterapii - poradnik dla pacjentów i ich rodzin
shegreta

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 88033

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-18, 09:03   Temat: ABC chemioterapii - poradnik dla pacjentów i ich rodzin
Dziękuję Caroline baaaardzo mocno :-D
  Temat: ABC chemioterapii - poradnik dla pacjentów i ich rodzin
shegreta

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 88033

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-17, 20:07   Temat: ABC chemioterapii - poradnik dla pacjentów i ich rodzin
Cola odgazowana - jeden problem mam załatwiony, dziękuję :)
  Temat: ABC chemioterapii - poradnik dla pacjentów i ich rodzin
shegreta

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 88033

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-17, 16:55   Temat: ABC chemioterapii - poradnik dla pacjentów i ich rodzin
Dziękuję za wyjaśnienia.
Mam jeszcze takie wątpliwości:
1. Jestem ponad tydzień po pierwszej chemii - i co chwila mam jakieś inne objawy. Domyślam się, że każdy reaguje "po swojemu", ale: od 3 dni mam trudności z jedzeniem, bo co zjem, to czuję ból, pieczenie, jak zgaga. Jeśli to jest zgaga, to czy mogę brać lek na zgagę? Tu ktoś wcześniej wspominał.
2. Czytam i czytam i trochę dostrzegam sprzeczności: dowiaduję się, że nie wolno gazowanego, za chwilę - ktoś Colą łagodzi objawy. Węglowodany raz wolno raz czytam, że nie. Chcę się odżywiać jak najlepiej między chemiami, ale już głupieję. Ok - wiem, że nie mogę grejfrutów, cukru, białego pieczywa,ale zaraz gdzieś czytam, że ciemnego nie bo błonnik. Mleko raz "tak" raz "nie". Mięso - też różnie.
Otwierałam link do poradnika żywieniowego, ale nie rozwiał wszystkich moich wątpliwości.
3. Czy jeśli zdarzą mi się jakieś objawy wg mnie nietypowe (wczoraj dwa razy silny ból w klatce piersiowej) to mam alarmować czy czekać bo po skutki uboczne i przejdzie?

Przepraszam za ten chaos, ale tak właśnie się czuję - zagubiona w tym wszystkim.
  Temat: ABC chemioterapii - poradnik dla pacjentów i ich rodzin
shegreta

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 88033

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-14, 14:42   Temat: ABC chemioterapii - poradnik dla pacjentów i ich rodzin
cucumis1 napisał/a:
lekarka powiedziala mojej mamie,ze po chemi nie wolno pić świeżych sokow,jesc surowych owocow itp.Tylko gotowane.....
Morfologia jej spadla....ma katastrofalne wyniki.A zawsze miala b.dobre


Czy to prawda? jestem po pierwszej chemii i codziennie piję świeże soki (burak, marchew) właśnie po to, by wzmocnić organizm i zadbać o morfologię. Czy robię błąd?????????

[ Dodano: 2013-06-14, 14:56 ]
Jeszcze mi się przypomniało: dużo czytam o tym, jak mam się odżywiać. Powyżej przeglądałam link do strony i znalazłam tam takie zdanie: "Przy niskim poziomie krwinek białych pamiętaj o przestrzeganiu zasad „bezpiecznego” żywienia. "
Bezpiecznego tzn. jakiego?
Może infantylne pytanie ale dla mnie ważne.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group