1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 100
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy to może być podejrzenie chłoniaka?
sasinka1990j

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2023

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2022-02-02, 12:40   Temat: Czy to może być podejrzenie chłoniaka?
Dziękuje bardzo za pomoc, troche się uspokoiłam.
Jednak martwi mnie to, że nie jest to jeden wyczuwalny większy węzeł tylko jakby opuchlizna, nie moge tego węzła przesuwać jako jedną część. Czytałam, że przy chłoniakach właśnie węzły są takie mało ruchliwe i duże.
Wszyscy w domu mamy infekcje, ale tylko jemu wyskoczyła taka duża opuchlizna.
Lekarz również mnie uspokajał, ale martwi mnie forma i masa tych węzłów.
  Temat: Czy to może być podejrzenie chłoniaka?
sasinka1990j

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2023

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2022-01-31, 12:56   Temat: Czy to może być podejrzenie chłoniaka?
Syn 5 lat. Od tygodnia powiększony (widocznie gołym okiem) węzeł chłonny w okolicy szyji. Dziecko jest w trakcie infekcji, jednak bez gorączki, głównie katar, kaszel.
Lekarz widział, macał, mówił że to nie jest jeden węzeł. Dał antybiotyk na 3 dni, już go skończyliśmy. Kazał czekać 2 tygodnie i dopiero zacząć się zastanawiać. Czy taki węzeł, pakiet węzłów mógł wyskoczyć przy tak zwykłej infekcji ?
Nie wyczuwam pojedyńczych węzłów tylko jeden spory spuchnięty fragment.
Ile czasu faktycznie taki węzeł może się wchłaniać?
Czy iść już na USG ?
  Temat: Podejrzenie nowotowru trzonu macicy
sasinka1990j

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3124

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-11-08, 13:50   Temat: Podejrzenie nowotowru trzonu macicy
Mama kontaktowała sie ze szpitalem w ktorym leczyla sie babcia. Zapisy na przyszły rok po 20 listopada
  Temat: Podejrzenie nowotowru trzonu macicy
sasinka1990j

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3124

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-11-08, 13:34   Temat: Podejrzenie nowotowru trzonu macicy
Mama była na prywatnej wizycie na cytologii. Ginekolog pobieral jedynie cytologie wiec nie powiedzial nic wiecej. Kazal zrobic usg. Usg znowu prywatnie i osoba wykonujaca usg nic nie powiedziała poza tyn, ze zajmuje sie jedynie badaniem. Wiec tak naprawdę mama nie wie co dalej. Znowu ginekolog prywatnie?
  Temat: Podejrzenie nowotowru trzonu macicy
sasinka1990j

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3124

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-11-08, 12:52   Temat: Podejrzenie nowotowru trzonu macicy
Poprzednie usg orzed zabiegiem w 2009,ale mama nie ma tego wyniku.
Objawy ból i parcie w okolicy krocza w pozycji kucznej, brak ciśnienia przy oddawaniu moczu, taki strumień bardzo słaby dopiero jak mama pochyla się mocno do przodu jest większe ciśnienie
  Temat: Podejrzenie nowotowru trzonu macicy
sasinka1990j

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3124

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-11-08, 12:25   Temat: Podejrzenie nowotowru trzonu macicy
Mama miala objawy przy oddawaniu moczu, nie miała krwawienia. Osoba wykonująca usg kazala zglosic sie z wynkiem do ginekologa. Nie mowila nic o podejrzeniu nowotworu. Moja mama pracuje w szpitalu i konsultowala sie z ginekokogiem, ktory stwierdził, ze to niejednorodne utkanie jest podwjrzane. Zalaczam dokument po zabiegu w 2009

[ Dodano: 2018-11-08, 12:27 ]
Niestety nie moge załączyć dokumentu.
Cyt. Amputacja chirurgiczna szyjki macicy, abrazja pozostalej części kanalu szyjki macicy.
  Temat: Podejrzenie nowotowru trzonu macicy
sasinka1990j

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3124

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-11-08, 09:50   Temat: Podejrzenie nowotowru trzonu macicy
Witajcie. Moja mama ma 46 lat. W 2009 roku miala operacje amputacji szyjki macicy, wtedy cin2.
Niedawno była na usg. W załączeniu przedstawiam wynik. Zastanawiajaca w nim jest informacja o dlugosci szyjki, ktorej przecież nie ma. Prosze, jesli mozna o wstępną interpretacje. Pozdrawiam

  Temat: Hospicjum czy dom opieki
sasinka1990j

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11593

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-09-01, 22:12   Temat: Hospicjum czy dom opieki
Babcia zmarła 4.08 w domu. Przy rodzinie. Mama i jej siostra były z nią do ostatniej chwili i potem po smierci babcia była w domu póki zakład pogrzebowy nie przyjechał 300km po nią. Zapamiętam ja kochana i cudowna.
  Temat: Hospicjum czy dom opieki
sasinka1990j

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11593

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-29, 20:17   Temat: Hospicjum czy dom opieki
Na razie jeszcze nie, doktor mówił żeby całować dawkami bo każdy inaczej reaguje. Mamy jeszcze plastry FENTANYL, Ale nie wiem jak to dokładnie dawkowac i kiedy podać
  Temat: Hospicjum czy dom opieki
sasinka1990j

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11593

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-29, 07:10   Temat: Hospicjum czy dom opieki
Witajcie. Babcia wciąż z nami. Na kolejnym rtg nie uwidoczniono plyny w brzuchu. Babcia przez bóle pęcherza dostaje morfine. Ale nie wiemy czy ona dobrz3 działa. Babcia śpi, ale przychodzą ataki kiedy zaczyna cała drzec i bardzo ja boli gdy oddaje mocz. Po podaniu morfiny jest bardzo senna i bez kontaktu ale bóle nadal ja wzbudzają. I nie wiem czy to tak powinno działać.
  Temat: Hospicjum czy dom opieki
sasinka1990j

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11593

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-20, 19:36   Temat: Hospicjum czy dom opieki
Tak tak oczywiście wiem że to.nie wodobrzusze może spowodować "eksplozje" ale niedrozne jelita, zstkane guzami.
  Temat: Hospicjum czy dom opieki
sasinka1990j

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11593

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-19, 21:56   Temat: Hospicjum czy dom opieki
Kurczę, to mamy czekać aż jej eksploduja jelita?
  Temat: Hospicjum czy dom opieki
sasinka1990j

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11593

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-13, 20:37   Temat: Hospicjum czy dom opieki
Dodatkowo dzisiaj na usg wyszło że babcia ma wodę w brzuchu powyżej talerzy biodrowych. Jeśli chodzi o niedroznosc to w stomii leci ale jak mama masuje i wkłada w stomie rurka od cewnika. Dzisiaj udało jej się włożyć około 30cm i po tym się odetkalo. Babcia jest w dużo lepszej kondycji. Siedzi, wstaje przy pomocy do łazienki. Czy jest jakaś opcja punkcji odbarczajacej lub czegoś w takim przypadku?
  Temat: Hospicjum czy dom opieki
sasinka1990j

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11593

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-13, 13:57   Temat: Hospicjum czy dom opieki
Czekamy na hospicjum domowe. Babcia ma wlasciwie całkowita niedroznosc jelit. Od góry pomaga sonda nosowo zoladkowa ale stomia właściwie nie odbiera a brzuch puchnie od gazów w jelitach. Dopiero po długim masażu i pomocy drenu od cewnik coś leci. Jak sobie z tym radzić? Przecież nikt babci nie zrobi zabiegu w takim stanie w jakim jest
  Temat: Hospicjum czy dom opieki
sasinka1990j

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11593

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-08, 22:13   Temat: Hospicjum czy dom opieki
Dziękuję. Antybiotyk działa bo wyeliminował większość bakterii, A te co zostały nie zagrażają bezpośrednio życiu. Mocz jest taki ropny bardzo. We wtorek będą chcieli podawać jej żelazo. A ona jest taka niepewna. Żelazo poleciało po było spore krwawienie żywej krwi z pęcherza ale ustalo i jest planowanie teraz. Nie robiliśmy ponownie żelaza żeby zobaczyć czy wzrosło bo na to potrzeba czasu

[ Dodano: 2017-07-08, 22:16 ]
Babcia nie ma żadnych obrzekow ani wodobrzusza. Tylko mama jako pielegniarka zastaanawia się czy podłączanie jej żywienia pozajelitowego codziennie nie przedłuża tylko życia niepotrzebnie. Ale jest jest choć jeden promyk nadzieji
 
Strona 1 z 7
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group