1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowy Ośrodek Onkologiczny w Nowym Sączu
sara

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10711

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2012-11-08, 08:30   Temat: Nowy Ośrodek Onkologiczny w Nowym Sączu
Vioom napisałeś
"Proponuję też zapoznać się z kilkoma wątkami na RJForum. "
Czy my dobrze się zrozumieliśmy?
Z treści wynikałoby, że mamy podobne zdanie a Twoja propozycja sugeruje, że czegoś nie rozumiem. Hm...
Nazwisko profesora podeślę na priv.
  Temat: Nowy Ośrodek Onkologiczny w Nowym Sączu
sara

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10711

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2012-11-07, 10:19   Temat: Nowy Ośrodek Onkologiczny w Nowym Sączu
Oczywiście nowe ośrodki powinny powstawać, bo problem jest narastający. Prognozy niestety mówią o wzrostach zachorowań, ale przypisywanie pacjenta do szpitala gdzie jest oddział onkologiczny i specjalista onkolog niczemu dobremu nie służy. W słowach, że "jak pacjent ma kaprys aby leczyć się w większym ośrodku to niech za to płaci" wietrzę jakiś brzydki podtekst.
Wracając jednak do nowych ośrodków. Jestem zwolennikiem teorii, że jeśli ten czy inny ośrodek będzie dobry i na odpowiednim poziomie leczenia to pacjent go sam znajdzie i jeszcze bladym świtem ustawi się w kolejce do rejestracji. Wiele osób wie jak wygląda CO w Warszawie i gdyby inne ośrodki leżące bliżej miejsca zamieszkania były dobre to ludzie nie czekaliby w potwornych kolejkach i w otoczeniu typu późny PRL po wiele godzin na konsultacje. Będę szczerze się cieszyć jak Nowy Sącz zdobędzie pacjentów z przekonania a nie z przypisania. Taki ośrodek jest z pewnością potrzebny.
Natomiast nijak nie potrafię zrozumieć polityki zdrowotnej w tym kraju gdzie takie ośrodki flagowe o jakich Jolana piszesz mają kłopoty finansowe a towarzystwo u góry potrafi jedynie straszyć likwidacją. To są ośrodki, które powinny być o specjalnym statusie, pod kloszem. Traktuję je jako dziedzictwo narodowe. Potencjał intelektualny pracujących tam ludzi jest bezcenny. _littleflower_
  Temat: Nowy Ośrodek Onkologiczny w Nowym Sączu
sara

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10711

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2012-11-06, 12:47   Temat: Nowy Ośrodek Onkologiczny w Nowym Sączu
Ja jestem z Podkarpacia, ale niestety wołami nie zaciągnięto by mnie do mało znanego ośrodka. Przerażają mnie pomysły publicznie prezentowane w tv m.in przez znanego chirurga, który uważa, że trzeba ograniczyć chorym możliwość leczenia się w dużych specjalistycznych ośrodkach jeśli na swoim terenie mają mniejsze ośrodki ze specjalistami. Mało tego uważa, że są to fanaberie, za które taki kapryśny pacjent powinien płacić bądź dopłacać z własnej kieszeni. Ja rozumiem, że podłożem są motywy polityczno finansowe jednak pacjent a szczególnie pacjent onkologiczny nie ma czasu na doświadczenia. Potrzebne jest zaufanie do lekarza. Na tym forum są wymieniane centra onkologii, które cieszą się dobrą sławą i zaufaniem. Ja leczę się w CO w Warszawie i chociaż kosztuje mnie sporo i sił i kasy dojeżdżanie na wizyty, na badania to końmi mnie stamtąd nikt nie zabierze. Klasa ośrodka to nie tylko szef z dorobkiem i nazwiskiem, ale też kadra, która ma dość pokory aby się uczyć od najlepszych i to uczyć ciągle pozostając przy tym nie obojętnym na ból pacjenta. Oczywiście moja wypowiedź jest pewnym generalizowaniem, ale opieram ją na swoich doświadczeniach a właśnie takie niefajne miałam.
Natomiast Nowemu Sączowi wszystkiego dobrego. :)

[ Dodano: 2012-11-06, 13:17 ]
Nie chciałabym aby zostało zrozumiane, że Nowy Sącz jest na Podkarpaciu, bo jakoś tak mi to wyszło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group