1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gamma Knife w Polsce!!!
rwh

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 160363

PostDział: BADANIA pacjenta onkologicznego   Wysłany: 2012-07-22, 23:39   Temat: Gamma Knife w Polsce!!!
Witam wszystkich

U mojego taty wykryto kilka dni temu na neurologii nowotwór z kilkoma przerzutami do mózgu (tomografia), ale lekarz twierdzi, ze po dokładniejszych badaniach może ich wyjść więcej (nie musi). Na razie nie wiadomo czego to nowotwór, w wątrobie też coś chyba jest, ale też charakter chyba przerzutowy, jeśli już. Nie wiadomo na razie jakie jest źródło, ale tak czy siak najgorsze w tym wszystkim są owe przerzuty w mózgu.

Czy w takim wypadku wchodzi w grę myślenie o CyberKnife lub GammaKnife? CK używają od 2011 w Gliwicach, a GK jest dostępny w Pradze.

Jakie badania są potrzebne do ostatecznego orzeczenia lekarskiego w danej placówce, czy pacjent nadaje się do takiego zabiegu? TK samo chyba nie wystarczy, potrzebny jest rozumiem Rezonans? Sam Rezonans czy razem z TK? Wyniki w formie elektronicznej na płycie? Dadzą nam takowe w "zwykłym" szpitalu, bo na razie to ja nie wiem w ogóle w jakiej to było robione formie?

Przepraszam za chaos w moim poście, ale sami rozumiecie... ||Plss||
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group