1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 104
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2024-02-19, 09:28   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Kolejna cudowna informacja. Jestem jednym z największych farciarz.. Czysto juz od 3lat!!
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2023-08-22, 15:45   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Kochana u mnie wszystko ok, to jakiś cuuud!!. Co do naieniaka nie mam dodatkowych badań. Tylko tomograf calego ciała. Jakby sie coś dział to pewnie pojdzie najpierw w węzły. Od dwóch lat działa ipilumab i oby na zawsze!!! Szkoda, że tak mało osób teraz na naszym forum. Pozdrawiam
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2022-04-21, 15:21   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Czysto!!!
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2022-02-08, 19:36   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Tak;) U mnie super, czysto!! Lekarz powiedzial ze mam farta;)
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-09-19, 11:51   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Uspokoiłas mnie!! Z Ciekawostek to Rutkowski postanowił mi powtórzyć badanie mutacji braf 600 i co? Okazało się że jednak mam;) 5lat temu wyszło że nie mam. To Dobra informacja bo przysługują mi tabletki jak pojawi się wznowa.
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-09-17, 19:59   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
U mnie ok. Ipilimumab zadziałał! Martwi mnie jedna kwestia bo ostatni opis jest przekopiowany w 100%. I tak na przykład w płucach be wzmocnień (poprzednio do 2mm) - ale poprzednio było już czysto..przekopiowany w pośpiechu?
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-02-10, 06:24   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Ciekawe..To chyba jakaś furtka dla Rutkowskiego:)

[ Dodano: 2021-02-10, 17:37 ]
Słuchaj ja to spróbuje zinterpretować korzystając z metod używanych przy interpretacji prawniczej.

Należy wznowić leczenie ipilimumabem, jeżeli nasilenie zdarzeń niepożądanych zmniejszy się do stopnia ≤ 1 a następnie powrócić do dawkowania do chwili podania wszystkich 4 dawek lub do 16 tygodni po pierwszej dawce, cokolwiek nastąpi wcześniej.

W tym zdaniu użyto spójnika "lub" który w logice prawniczej nazywamy alternatywą (z łac. alterno = zmieniam kolejno, przemieniam; alternus = występujący na przemian), nazywana też alternatywą nierozłączną. Odmiennie niż koniunkcja alternatywa zachodzi wówczas, gdy jeden z jej elementów jest zaprzeczeniem pozostałego lub oba elementy są prawdziwe. Inaczej mówiąc: alternatywa dwóch zdań jest prawdziwa, jeśli co najmniej jedno z nich jest prawdziwe. Zaś jeszcze inaczej: alternatywa jest wtedy fałszywa, gdy oba zdania są fałszywe. Dzieje się tak, ponieważ obydwa zdania wchodzące w skład alternatywy można rozpatrywać osobno.

Zatem w razie wznowienia leczenia mamy ograniczenie 4 dawek ale jednocześnie mamy ograniczenie czasowe "16 tygodni" od podania pierwszej dawki. Dlatego nie można podać 4 dawki jeżeli upłynęło 16 tygodni po pierwszej dawce. Jak rozumiem uznano, że zbyt długie rozciągniecie terapii w czasie zmniejsza jej skuteczność.
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-02-03, 22:41   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Uratowalas mnie Kochana!! Lekarka nie doczytala..Bo trzeba zrobic tomograf na sztywno po 12tyg, a lek do 16tyg, czyli mam jeszcze szanse na 4 dawki. Dzisiaj poszedl 3 wlew! uff Dzieki Missy. Mam opoznienie z powodu toksycznosci watroby..
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-02-03, 11:30   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Czy to prawda, że trzeba się zmieścić w 12tygodni z 4dawkami z ipilimumabem? Dziwne..Tak mi lekarka mowila, ale to po co jest coś takiego jak przesunięcie leku w wytycznych jak i tak jedno.podanie odpada..
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-01-17, 23:15   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
2 dawki dopiero
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-01-15, 17:58   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Lek dziala, ale toksycznosc na watrobie 2 stopnia. Dostaje sterydy.
Tli sie nadzieja!
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-12-04, 13:46   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Bardziej Rasta;)
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-11-28, 22:36   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Kwestia muzyki, systemu wartości, młodości i subkultury, tak mi zostało;) Radykalne korzenie, muzyka, głęboka ekologia itd;)
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-11-24, 12:24   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Dzięki! Tak, dostałem już pierwszą dawkę.Tyle już przeszedłem, że jakoś przyzwyczaiłem się do życia na krawędzi..Śmierci się nie boję, bardziej cierpienia, ale najbardziej cierpienia rodziny..No nic, zobaczymy, może się znowu wywinę śmierci;)hehe
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116194

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-11-13, 21:37   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Markery ujemne, liczne zmiany wplucach do 7mm. Chyba największym błędem było zostawienie zmiany, która częściowo się zmniejszyła przy nivolumabie. Trudno..ostatnia walka przede mna..oby zwycięzska
 
Strona 1 z 7
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group