1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w piersiach
romka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8176

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-14, 20:29   Temat: Zmiany w piersiach
witam, PROSZE MI POWIEDZIEC CZY MAM SIE BAC??? RM piersi-BADANIE DYNAMICZNE
PIERSI O BUDOWIE GRUCZOLOWEJ
PL. na godz 10widoczne jest ognisko obraczkowatego wzmocnienia wlk.11x7mm
na godz 9 owalny obszar wlk.ok.20x12mm z przegrodami wewnatrz-FA susBIRADS3
PP-na godz 6 obwodowo owalny obszar wlk.ok.13x10mm z przegrodami wewnatrz-FA susp,
na godz 9podobne ogniskowlk.ok.13x9mm,na godz 12dwa podobnewlk.ok.8mm i 7 mm ,na godz 4 wlk.ok.14x11mm FA susp BIRADS 3
  Temat: Zmiany w piersiach
romka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8176

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-08, 16:04   Temat: Zmiany w piersiach
Ptaszenio,Richelieu -Dziękuje bardzo za odpowiedz. :)
Skierowanie na BAC już mam jutro zaczne szukac dobrego onkologa w Bydgoszczy,ponieważ nasz szpital mnie przeraza mam co do tego szpitala wiele watpliwosci co do dalszego leczenia.I mysle,zeby z niego

:run:!! :run:!!
  Temat: Zmiany w piersiach
romka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8176

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-07, 07:31   Temat: Zmiany w piersiach
Richelieu


Jakie jest Twoje zdanie na temat moich wyników ????
Bede wdzięczna za odpowiedz :)
  Temat: Zmiany w piersiach
romka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8176

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-06-06, 15:13   Temat: Zmiany w piersiach
Witam,prosze o opinie w.sp. wyników.
Mammografia
Piersi o budowie gruczołowej,rozkład miaższu symetryczny.Pośrednich cech złosiwosci nie stwierdza się.W obu piersiach liczne łagodne zwapnienia.obustronnie okrągławe cienie odpowiadające prawdopodobnie torbielom.
Skóra bez pogrubień.

Wnioski
Ocena radiologiczna niepewna.BIRADS 0.
Wskazania.
Konieczne uzupełniające usg i ew BAC wyczuwalnej zmiany.


Wynik badania USG sutków.

Piersi z przewagą tkanki gruczołowej ze zmianami dysplastycznymi o typie dysplazji torbielowatej.
Najwieksza torbiel w piersi lewej na godz 5-tej wielk.13x5mm około 1 cm od otoczki brodawki.
W piersi lewej na godz 8-mej hipoechogeniczna,twarda,dosc dobrze odgraniczona zmiana wielk.15x6 mm-najprawdopodobniej FA tuż przy otoczce brodawki na godz 8-mej hipoechogeniczne dwie zmiany,wieksza wielk.11x4mm zwidocznymi bezechowymi obszarami wewnatrz-do BAC,mniejsza wielk. 4mm-FA?.
W piersi prawej na godz. 11-tej obwodowo wewnatrzsutkowy wezeł chłonny wielk. 7 mm.
Równiez w piersi prawej na godz.10=tej około 4 cm od otoczki brodawki nieco niejednorodna,hipoechogeniczna zmiana wielk. 12x6 mm z bezechowym obszarem widocznym wewnątrz-FA?,TU?-również do BAC.
W obu dołach pachowych widoczne są dosc liczne odczynmowe wezły chłonne.

Proszę o wyjasnienie tych wyników , czego mam sie spodziewac i co dalej z tym robic?

Ach a neurolog powiedziała,ze ze wzgędu na bulle rozedmowe i zwłóknienia w szczytach płuc mam podejsc do rodzinnego i poprosic o skierowanie na

TSM,diagnostykę pulmnologiczną -rejon do oceny i markery.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group