1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wydzielony z wątku UMIERANIE (...) - kondolencje
romek102

Odpowiedzi: 264
Wyświetleń: 67129

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2010-06-16, 10:51   Temat: Wydzielony z wątku UMIERANIE (...) - kondolencje


[ Dodano: 2010-06-16, 11:22 ]
" Boże, użycz mi pogody ducha,
abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić,
odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić
i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego".

[ Dodano: 2010-06-16, 12:11 ]
Światełko do Nieba> paląca sie gromnica czy świeczka, to jest drogowskaz dla duszy odchodzącej osoby, pacjenta. W naszym hospicjum gromnica stoi na wierzchu. Gromnica jest symbolem życia i umierania.
Kiedyś żona pacjenta który właśnie odszedł zrobiła nam "awanturę" dlaczego męża nie reanimowaliśmy. Było te przykre. Taki bunt, dlaczego lekarze, niektórzy nie mówią prawdy rodziną?
Na którejś nocce siedząc przy łóżku pacjentki usłyszałem takie słowa "chciałabym zasnąć i sie nie obudzić"
Wczoraj zmarła pacjentka młoda kobieta , która chorowała 12 lat, kilka operacji, 12 lat cudu, a wczoraj Bóg zabrał ją do siebie zabierając jej cierpienie. Przybyła do nasz ok 3 tygodni, rodzina liczyła na kolejny cud (tak sądzę), powoli godziła się z odejściem córki, żony, mamy synowej.
Jakiś czas temu młoda dziewczyna 31 lat zadała mi pytanie "Dlaczego jest chora na raka, czym zawiniła że Bóg pokarał ją?" " Skończyłam dobre studia, mam bardzo dobrą pracę i zarobki, mama nowy dom i samochód i dlaczego umieram?"
Odpowiedziałem jej, ale nie potrafię tego powtórzyć z każdym pacjentem rozmawiam indywidualnie
Cytat z kazania naszego Księdza Kapelana:..." gdy najbliższy odchodzi do Domu Pana, to umiera fizycznie, umiera ciała, ale zostaje z nami w myślach, sercu, duszy i modlitwie, jest w naszej pamięci.... jest z nami pomaga nam, szykuje miejsce dla nas...."
Ja wierzę że Bóg jak zabiera do siebie chorego na raka, to zabiera mu cierpienie, już nie cierpi, dobrze gdyby był z nami ale zdrowy i radosny.
Na co mamy wpływ w czasie odchodzenia bliskich? W chorobie nowotworowej, w ostatnich chwilach życia, na co mamy wpływ? Jeżeli zrobimy wszystko na co mamy wpływ, mamy czyste sumienie, a cierpienie nie jest wpisane w życie człowieka, cierpiał za nas Pan Jezus.

www.onkonet.pl/dp_oppaliatywna.html
Pozdrowienia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group