1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy to musi byc chlonniak?
rodzynka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 56953

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-09-04, 08:08   Temat: Czy to musi byc chlonniak?
Zasadniczo przy podejrzeniu wznowy pobiera się węzeł do histopatologii. Dobrze, że chcesz to jeszcze skonsultować z innym lekarzem. I koniecznie zrób to LDH. Masz jakieś objawy nawrotu? Podwyższona temperatura, nocne poty itp?

Trzymam kciuki, żeby to nie była wznowa. Chciałabym wierzyć, że jeden niepowiększony węzeł o niewiele wyższym suvmaxie od wątrobowego, to wybryk natury, nic groźnego. Moim zdaniem koniecznie trzeba się upewnić, że to jest albo nie jest nawrót!
  Temat: Czy to musi byc chlonniak?
rodzynka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 56953

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-09-03, 17:23   Temat: Czy to musi byc chlonniak?
To na pewno jest węzeł do obserwacji. Ale że od razu wznowa? Przecież klatka piersiowa pięknie - masa resztkowa się zmniejsza, suvmaxy też. Nie będziesz się konsulować z innym lekarzem przed radioterapią? Koniecznie zrób LDH, bo skoro wcześniej miałeś wysokie, to prawdopodobnie ten wskaźnik jest u Ciebie wrażliwy. Ja przy 16-cm guzie LDH miałam książkowe.
  Temat: Czy to musi byc chlonniak?
rodzynka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 56953

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-05-16, 10:06   Temat: Czy to musi byc chlonniak?
Te wartości są podane zazwyczaj na samym końcu badania. I to do nich odnosi się wartości suvmax - jeśli są wyższe niż wątrobowy, to prawdopodobnie oznacza to wzmożony metabolizm glukozy, czyli obecność komórek nowotworowych. Oczywiście niektóre narządy (mózg, pęcherz) mają i tak wyższy metabolizm niż pozostałe.
U mnie było tak, że kiedy suvmaxy guza zmniejszyły się do wartości poniżej suvmax wątroby, to oznaczało, że jest dobrze.
Masz jutro wizytę u lekarza, to już będziesz wiedzieć co i jak. Czekamy na wieści - mają być dobre! :)
  Temat: Czy to musi byc chlonniak?
rodzynka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 56953

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-05-14, 12:29   Temat: Czy to musi byc chlonniak?
Na wyniku masz jeszcze podany suvmax wątroby i referencyjny. Napisz, ile wynoszą.
  Temat: Czy to musi byc chlonniak?
rodzynka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 56953

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-15, 22:31   Temat: Czy to musi byc chlonniak?
Naświetlania są codziennie po kilka minut - u mnie to było ok. 60 sekund, ale samo przygotowanie zajmowało z 5 minut (odpowiednie ułożenie na stole). Justyna pisze, że czuła osłabienie po ok. 3 tygodniach, a u mnie było tak, że pierwszy tydzień byłam ekstremalnie słaba, a potem było już o wiele lepiej. Wszystko jest kwestią indywidualną, ale generalnie radioterapia to pikuś przy chemioterapii. Dasz radę, uszy do góry! :)
  Temat: Czy to musi byc chlonniak?
rodzynka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 56953

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-24, 23:07   Temat: Czy to musi byc chlonniak?
Czy ja dobrze rozumiem? Czekasz na diagnozę już trzy miesiące po wycięciu węzła? :shock:

swilek2 napisał/a:

Wiem że trzeba czekać, tylko zastanawia mnie to że krew jest w porządku, żadnych objawów typu utraty masy czy potów nie ma. Tylko ten świąd.


Każdy przypadek choroby jest indywidualny i może przebiegać inaczej niż standardowy. Ja mam chłoniaka Hodgkina, przez 2 lata swędziała mnie skóra, leczyłam się u alergologa, żadnych innych objawów. Krew zawsze w normie (poza ob), a w klacie 16-cm guz.

swilek2 napisał/a:

Ciekawe tylko jakie są terminy oczekiwań na poszczególne badania. Widziałem w poście o węzłach ile ktoś czeka na biobsję. Porażka.
Czyli czeka mnie jeszcze troszkę czekania na właściwe leczenie. Choć już zaczełem pić soczki z buraczków :mrgreen: tak na wszelki wypadek.


To zależy od ośrodka i szczęścia, a także stopnia zaawansowania i złośliwości choroby. Na peta czekałam 3 dni, na wyniki jeden. Biopsja - tutaj miałam wyniki po 4 dniach, ale tylko dlatego, że sama woziłam do patologów szkiełka. I na drugi dzień pierwsza chemia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group