1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 66
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-03, 02:11   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
Rekordu nie będzie.
W dzień dziadka odszedł.
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-18, 01:46   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
No to chyba jeden z ostatnich moich wpisów dotyczących taty. Rekordu nie będzie. Ostatnia chemia bardzo go rozłożyła. O ile na oddział przyszedł o własnych siłach to do domu wiozłem go na wózku. Nie mógł ustać na nogach.

W ostatnim dniu chemii spadły mu wyniki krwi i w tym dniu już mu leków nie podali.
Może to i dobrze bo to leczenie go zmasakrowało. Nikt nie zauważył ze tato prawie nie jadł. Dodatkowo przeczytał swój wypis na którym było napisane że jest zdyskwalifikowany z dalszego leczenia, przeczytał skierowanie do hospicjum - o tkóre nikt lekarzy nie prosił i psychicznie też się załamał.

Teraz tato jest w domu i strasznie męczy go kaszel. Czy mogę mu jeszcze jakoś pomóc?
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-06, 04:30   Temat: topotecan - terapia
W poniedziałek wiozę tate na kolejną chemie (3 seria topotecanu). W ogóle nic nie wiem jak przebiega to leczenie. Kiedy robi się tomograf i ile jest serii. Choroba raczej się nie cofa (chociaż tak myśleliśmy zaraz po powrocie taty z poprzednich wlewów) ale też raczej nie postępuje.

Tato bierze stała liczbę tabletek przeciwbólowych, minimalnie mniej się męczy a cholernie dokucza mu gardło (tutaj podejrzewamy, ze przyczyną jest uciskający guz). Dużo kaszle.

Z gardłem był taki sam problem jak wiozłem go na poprzedni wlew ale po wyjściu ze szpitala na ok 1,5 tygodnia mu puściło i mówił w miarę normalnie.

Mam tylko nadzieję, że go przyjmą na oddział bo jeśli odmówią leczenia to się staruszek załamie.
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-22, 12:46   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
absenteeism napisał/a:
Na dwoje babka wróżyła. Jeśli biegunka będzie się utrzymywać np. dziś przez cały dzień, to wezwijcie pogotowie / jedźcie do lekarza, by tata się nie odwodnił.
A coś na biegunkę tata dostaje?

Wczoraj dostał stoperan i torecan. Dzisiaj od rana jest spokój. Dowiedziałem się ze najgorsze było to "ssanie" w brzuchu.

Zobaczymy jakie dzisiaj niespodzianki na nas czekają.
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-22, 02:54   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
Johanka napisał/a:
robert, "Problem" z nogami to nie jest dobry objaw. Mój Mąż też walczył z tym.


w tej chwili nic już nie jest dobrym objawem. Tato ma duże problemy żeby wstać z krzesła, fotela. Jak się już rozpędzi to nawet chodzi. Chyba najtrudniej utrzymać mu cały ciężar ciała na jednej nodze bo nie ma siły się wydźwignąć. Chyba już się do tego przyzwyczaił a mnie cieszy to że się nie poddaje i chodzi.
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-21, 22:14   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
Tato jest po drugiej serii topotecanu. Przywiozłem go ze szpitala w poniedziałek (wtedy miał ostatnią chemię). Przez pierwsze 3 dni miał przetoczenia krwi bo mu hemoglobina spadła do 8,4.

Przedwczoraj (środa) miał biegunkę, wczoraj już był spokój a dzisiaj biegunka wróciła, boli go brzuch i chyba głowa. To działanie chemii czy jakiś nawrót?

Kiedy udać się z tym do lekarza?
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-30, 20:22   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
absenteeism napisał/a:
Taka "słabość w nogach" może być więc też spowodowana przyjmowaniem sterydów, tak się czasem zdarza.

i tego też sie nie leczy i nie poprawia?
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-30, 09:59   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
absenteeism napisał/a:
A czy tata przyjmuje deksametazon?

tak, dwie tabletki dziennie.
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-29, 21:51   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
absenteeism napisał/a:
Być może kwestia leży w psychice?

wydaje mi się, że nie. Tato jak wydaje mu się, ze nikt nie patrzy sam próbuje chodzić aby trochę poćwiczyć.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Jak tato powiedział lekarce że źle mu się chodzi. To lekarka strzeliła w 10 mówiąc - czuje Pan że ma bardzo ciężkie kolana. Trafiła tym w dziesiątkę ale niestety nie rozwinęła tematu a mi do głowy nie przyszło żeby wtedy to drążyć.
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-29, 21:33   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
absenteeism napisał/a:

Biorąc pod uwagę chorobą podstawową, w pierwszej kolejności niestety trzeba brac pod uwagę przerzuty.

z tym że my już przechodziliśmy przez etap w którym tato przez przerzuty do głowy tracił władzę w nogach i obecne objawy to zupełnie coś innego.

Teraz brakuje mu siły, nie wiemy czy przez to że przytył bardzo. Wiemy ze przyczyn trzeba szukać w chorobie ale to teraz nie ma nic wspólnego z niedowładem. Po prostu chce wstać i brakuje mu sił.
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-29, 09:35   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
absenteeism napisał/a:

Aczkolwiek przy tak postępujących zmianach nie wiem, czy nie bardziej ma to przyczynę neurologiczną niż związaną z przebytą chemioterapią.

zmiany neurologiczne czyli przerzuty czy coś innego?
czy nie pójść z nim do neurologa?
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-29, 02:43   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
absenteeism napisał/a:
Jeżeli to zmiany po cisplatynie? Niestety nie bardzo.


czy te zmiany będą postępowały?
Tato mówił mi dzisiaj że w ubiegłym tygodniu wstawał z toalety podpierając się tylko jedną ręką a dzisiaj musiał już dwoma. Chodzi mu się jak na szczudłach.

Nie istnieje jakiś sposób aby mu pomóc? (rehabilitacja, ziółka, akupunktura, masaż, leki?)
Wiem że o z chwilą jak przestanie chodzić, przestanie walczyć.
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-27, 02:05   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
absenteeism napisał/a:
Więc może to być np. późny skutek działania cisplatyny. Ale nie można wykluczyć oczywiście zmian neurologicznych.


a czy można mu jakoś pomóc?
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-26, 22:32   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
absenteeism napisał/a:
Tata dostawał wcześniej chemię w schemacie PE?


tak.
  Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
robert

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 44869

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-26, 10:33   Temat: rak drobnokomórkowy (postać otwarta) - jaki jest rekord?
Madzia70 napisał/a:
Dodam, ze należałoby zrobić rezonans rdzenia kręgowego w celu wykluczenia przerzutu na wysokości L4-L5 lub L5-S1.
Choć najbardziej prawdopodobna wydaje się neuropatia po chemioterapii.

Tato w sobotę skończył pierwszą chemie z drugiej serii (topotecan). Czuje się bardzo dobrze w ogóle nie odczuł skutków ubocznych. Jedyna rzecz która go martwi to nogi. Mówi że coraz dziwniej mu się chodzi (jakby chodził na szczudłach). Nie może też bez użycia rąk wstać z przysiadu.
Możemy mu jakoś pomóc?
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group