1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęchrza - interpretacja i co dalej?
rellik

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3607

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-10-08, 00:12   Temat: Rak pęchrza - interpretacja i co dalej?
Cześć,

Mój Tata korzysta z pomocy w Centrum Onkologii. Dziś udało mi się zerknąć na jego karty informacyjne i przyznaję że nie wszystko rozumiem. W pierwszym dokumencie jako powód konsultacji wpisano "kwalifikacja do cystektomii radykalnej" co rozumiem jako wycięcie pęcherza moczowego. Rozpoznanie - "Ca vesicae urianriae" (rozmiem jako rak pęcherza)

Drugi dokument potwierdza że to rak pęcherza TCC, High Grade, ale nie wiem co znaczy "CI". Trzeci dodatkowo poszerza to o "CIS cT1/2N0M0". Z pomocą cancer.org zidentyfikowałem tylko cześć tego skrótu, proszę o uzupełnienie:
c:??
T1: The tumor has grown from the layer of cells lining the bladder into the connective tissue below. It has not grown into the muscle layer of the bladder.
2:??
N0: There is no regional lymph node spread.
M0: There are no signs of distant spread.

Wycinanie pęcherza wydaje się ostatecznością. Wlewki BCG i elektrosekcje miał już przeprowadzane wielokrotnie. Czy jest jakiś mniej radykalny kierunek który można obrać? Czytając ten artykuł (z Przeglądu Urologicznego) jestem zaniepokojony odstekiem powikłań i przeżyciem całkowitym :(
Chce przekonać Tatę do konsultacji w innym centrum onkologii, ale brak mi argumentów na jego stwierdzenie "gdzie indziej powiedz/zrobią mi to samo".

Bardzo proszę o podpowiedzi!







 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group