1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nawrót raka nerki ?
quena

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3511

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2021-03-04, 10:51   Temat: Nawrót raka nerki ?
Nareszcie jest wynik biopsji, Tata pojechał ponad 100km po wynik i dzwonił z krotką informacją że ma chłoniaka i przewlekłą białaczkę....

Nie wiemy co dalej. Nie mam nowych informacji.
Mogę tylko dodać że Tata bardzo oslabł w ciągu tych 3 tygodni. Ostatnio ciągle śpi i wiem ze to jest bardzo zły znak.

Proszę o informację czy są w takiej sytuacji szanse na jakiekolwiek leczenie i jakiekolwiek zatrzymanie choroby. Na co się nastawiać ? Sytuacja bedzie wymagała ode mnie duzych zmian w przeorganizowaniu mojego życia, prawdopodobnie z tymczasową zmianą zamieszkania włącznie, dlatego im wczesniej będę wiedziała czego się spodziewać, tym lepiej.

[ Dodano: 2021-03-05, 06:42 ]
Wczoraj po powrocie Tata powiedział że CO skierowało go do uniwersyteckiego szpitala klinicznego, ponieważ tam jest hematologia.
Tata pojechał tam i w rejestracji dostał termin wizyty na.... wrzesień. To jest pół roku, a jego stan pogarsza się z tygodnia na tydzień ! Tata zrobił awanturę, domagał się pomocy z uwagi na nacieczoną aortę, na ból i osłabienie. Ostatecznie poczekał aż ktoś zerknie na jego skierowanie, po czym dostał termin na kwiecień.
Niestety wyniki zostały zatrzymane tam z informacją że zostaną zwrócone w kwietniu i nie mam teraz żadnych informacji odnoście typu chłoniaka i białaczki.
Mam bardzo ważne pytanie - czy można czekać miesiąc na wizytę ? Po wizycie pewnie od razu też leczenia nie będzie, tylko trzeba bedzie ileś dni/tygodni poczekać na chemię. Czy naprawdę mamy tyle czasu i możemy spokojnie czekać ? Tata wrócił bardzo zmęczony, od razu polozył się i spał caly dzień i noc.
  Temat: Nawrót raka nerki ?
quena

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3511

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2021-02-08, 02:40   Temat: Nawrót raka nerki ?
Jak dostanę dokumenty to sprawdzę oznaczenia dotyczace stanu zaawansowania.
Z tego co pamiętam mogę powiedzieć że węzły przy nerce były czyste a przy prostacie też nie kojarzę zajętych węzłów, ale na pewno guz wyszedł poza torebkę. Na prostatę proponowano Tacie brachyterapię ale on poprosił o radykalną radioterapię i jeździł na nią przez miesiąc codziennie.
Mamy już PSA całkowite i wynosi ono 0,09.
Kilka dni temu odbyła się próba zrobienia biopsji węzłow. Niestety nie udało się. Lekarz powiedział że na usg nie widzi dobrze nacieczonej aorty i nie chce Taty skaleczyć. W związku z tym w tym tygodniu odbędzie się biopsja pod kontrolą TK.
  Temat: Nawrót raka nerki ?
quena

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3511

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2021-01-15, 20:17   Temat: Nawrót raka nerki ?
Witam,

We wrześniu dziękowałam za pomoc na tym forum po odejściu mojej Cioci.
Dziś znów zwracam się o wsparcie.

Mój 75-letni Tata od kilku tygodni poszukuje przyczyn bólu lewego boku. Był to ból pojawiajacy się w pozycji leżącej, utrudniał spanie, za dnia nie dokuczał. Od 2 tygodni jest dużo mniejszy, ale w tym czasie doszło do usg jamy brzusznej, w ktorym opisano takie nieprawidłowości:

"Zmiany w jamie brzusznej:w nadbrzuszu widoczne liczne wezly chlonne wielkosci do 28 x 18 mm /powiekszone/. w srodbrzuszu wokol aorty widoczne masy nieprawidlowe , prawdopodobnie nacieki wezlowe lacznej wielkosci ok. 135 x 80 x 130 mm z niewielka iloscia wolnego plynu wokol. plyn w lewej jamie oplucnowej wolnego plynu w miednicy mniejszej  nie uwidoczniono. aorta brzuszna nieposzerzona. gruczol krokowy o wym:42 x 38 x 39 mmobj.33 cm 3. - granicznej wielkosci"

Wiem że to są złe wiadomości. Diagnostyka ciągnie się a my nie wiemy skąd są te przerzuty. Dzisiaj odbyła się wizyta prywatna u onkologa, który mówił że mogą to być przerzuty raka nerki. Tata miał do tej pory 2 nowotwory: rak nerki jasnokomórkowy pT3 G1 (nerkę usunięto z węzłami w 2005 roku) oraz raka prostaty Gleason 3+3 PSA 5,3 (leczony radioterapią radykalną w 2017 roku, od tamtej pory bada PSA co 3 miesiace i jest ono w normie). Po obu guzach Tata miał wykonywane TK kontrolne co pół roku przez 2 lata. Po ostatnim TK onkolog powiedział ze nie ma potrzeby robić kolejnych TK a urolog poradził badać co pół roku PSA.

Kupiłam przez internet pakiet badań krwi ktore załączę w nast poście (tu się nie udało). Są w nich nieprawidłowości.

Proszę o ocenę sytuacji. Co nalejlepiej teraz zrobić ? Tata po weekendzie bedzie dzwonił do CO by się zapisać, obawiam się długich terminów. Czy coś jeszcze możemy zrobić sami by przybliżyć się do ustalenua/potwierdzenia źródła przerzutów ?

Pozdrawiam

[ Dodano: 2021-01-15, 21:51 ]
Wyniki badań krwi (przepisane, nie udało się załączyć):

Leukocyty 8,6 tys/µl
Erytrocyty 4,5 mln/µl L (od 4,6)
Hemoglobina 13,8 g/dl
Hematokryt 43 %
MCV 96 fl H (do 92)
MCH 31 pg
MCHC 32,1 g/dl L (od 32,3)
Płytki krwi 116 tys/µl L (od 150)

RDW-CW 13,6 %
PDW 18,5 fl H (do 16,1)
MPV 13,4 fl H (do 12,6)
P-LCR 49,9 % H (do 47)

Neutrofile 3,97 tys/µl
Limfocyty 3,96 tys/µl H (do 3)
Monocyty 0,53 tys/µl
Eozynofile 0,10 tys/µl
Bazofile 0,04 tys/µl
Neutrofile 45,9 %
Limfocyty 45,8 % H (do 40)
Monocyty 6,1 %
Eozynofile 1,2 %
Bazofile 0,5 %
NRBC% 0,00 %
NRBC# 0,00
OB 3 mm/h
INR 0,96
Wskaźnik protrombiny 104 %
Czas protrombinowy 10,3 sek
APTT 29,20 sek
Ratio 0,9
Mocznik 54 mg/dl H (do 49)
Kreatynina 1,20 mg/dl
eGFR 59,2 ml/min/1,73m2
Kwas moczowy 6,7 mg/dl
Glukoza 84 mg/dl
CHOL 141 mg/dl
HDL 59 mg/dl
LDL 68 mg/dl
Trójglicerydy 71 mg/dl
AST 24 U/l
ALT 13 U/l
Bilirubina całk 0,70 mg/dl
Fosfataza zasadowa 81 U/l
GGTP 10 U/l
Amylaza 105 U/l H (do 100)
Sód 143 mmol/l
Potas 5,2 mmol/l H (do 5,1)
Wapń całk 9,00 mg/dl
Magnez 2,00 mg/dl
Żelazo 83,4 µg/dl
CRP 1,0 mg/l
TSH 1,520 µIU/ml
CEA 0,81 ng/ml
AFP 2,03 ng/ml
CA19-9 6,93 U/ml
PSA wolny 0,027 ng/ml
Niestety omyłkowo zabrakło PSA całk.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group