1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-08-25, 20:49   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Wszystko dobrze ;) rezonans, usg, rentgen. Jestem na czysto. Opadł stres, teraz tylko muszę trochę odpocząć, bo po czekaniu 4h w poczekalni jechałam kolejne 5h z powrotem do pracy... bo oficjalnie jestem na delegacji w innym mieście... ufff. Swoją drogą logistyka przyjęć pacjentów w CO jest dla mnie niezrozumiała - rejestracja o 10 i czekanie do 12 żeby lekarz przyszedł do gabinetu, a potem czekanie, żeby cię przyjął. Masakra. Następny raz w grudniu.
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-08-24, 19:54   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Jutro idę na kontrolę, mam nadzieję, ze wszystko będzie ok. Czuję się dobrze i nic mi nie dolega oprócz lekkiego zmęczenia pracą. Dziękuję i trzymajcie kciukasy :)
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-07-02, 18:33   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Dostałam wyniki z MR, wyglądają dobrze, jedyna rzecz to:

"Subtelny obszar obniżonych sygnałów z mieśnia trzonu po lewej widoczny jedynie w jednej sekwencji i projekcji (T2 cor.) odpowiada najpewniej skurczowi mieśniówki, wymaga łącznej oceny z badaniem USG."

A więc teraz USG. Myślę że to w sierpniu na kontroli w CO.
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-06-28, 07:40   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Dziękuję :mrgreen: Wyniki będę miała w środku tygodnia, bo cos się źle zapisało i lekarze nie mogli płyty ze zdjęciami z rezonansu otworzyć. A jak nie zobaczą to nie opiszą i nie wydadzą. Czekam cierpliwie.
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-06-24, 15:31   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Dziś miałam rezenonans magnetyczny miednicy. Wygląda na to, że jest ok. Czekam na opisy. Jeżeli onkolog spojrzy i powie, że wszystko dobrze to będę uspokojona na jakiś czas, miejmy nadzieję dluższy.
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-06-10, 07:18   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Moi drodzy, zapisałam się na amerykańską liste mailingową pacjentów z leiomyosarcoma czyli LMS.

Załączam materiały po angielsku, które od nich dostałam, w nadziei, że się przydadzą. Sama właśnie studiuję.

[ Dodano: 2010-06-10, 07:32 ]
Trzeci plik jest za duży więc wrzucę go na bloga
http://antyrak.yashicachi...ex.php/lektury/
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-06-06, 12:17   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Mojego zaufania to raczej nie powiększa. Więc na razie nie zamierzam płacić za taką prywatną wizytę. Jestem w formie mogę poczekać do sierpnia. Ale co mają powiedzieć inni, których nie stać na luksus czekania na kontrolę? :(

[ Dodano: 2010-06-06, 12:20 ]
madziorek napisał/a:
Czy ktoś z forum? .. podziałamy...


Byłoby super! Nic o nas bez nas ;)
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-06-04, 13:05   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Właśnie znalazłam taką informację dla lekarzy ginekologów o konferencji poświęconej rzadkim nowotworom ginekologicznym.
W planach wykłady dotyczące również mięsaków macicy (nazwiska prelegentów mi znajome).

Konferencja PTGO - Rzadkie nowotwory ginekologiczne - Warszawa, 26-27 listopada 2010 r.

Ciekawe czy zwykły pacjent może się wybrać?
Zakładam, że nie, bo to impreza akredytowana, ale może ktoś na forum...?
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-06-04, 08:07   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
zufed, ja również nie popieram, zastanawiam się tylko co mogę zrobić, żeby dorwać kogoś, kto będzie miał czas porozmawiać?
Aniaha, te 450 zł to też jest stawka profesorska, wyśrubowana nie? Co prawda info z internetu może nie być do końca sprawdzone...

Jesteście kochane, dziękuje, że piszecie :heart:
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-06-03, 12:54   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Nie mam wiele do zaraportowania, RTG sprzed tygodnia - poprawny, tyle udało mi się uzyskać informacji przez telefon. Oczywiście po wysłuchaniu, że informacji się nie udziela i po co w ogóle dzwonię, jak wizytę kontrolną mam w sierpniu.

Mam pytanie, usłyszałam, że praktykuje się chodzenie do swojego lekarza np. z CO na wizyty prywatne (płatne notabene ok. 450 zł) aby np. uzyskać więcej wyjaśnień, skierowania na dodatkowe badania itp.

Zaznaczam, że to jest zasłyszane i z góry przepraszam, jeśli kogoś obrazi! Chciałabym wiedzieć czy tak robicie? Czy to cokolwiek zmienia w relacji pacjent-lekarz?
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-05-26, 23:05   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Dziękuję! Zabieram się do lektury.
Jestem w stanie spojrzeć na sytuację obiektywnie, mam nadzieję :roll:
Ale spokojnie jeszcze nadal nie, chorowanie jest do bani!!!
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-05-26, 12:22   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Witajcie.
No więc byłam dzisiaj w CO na kontroli. Po pierwsze nie było mojej lekarki, więc rozmawiałam z innym lekarzem. USG zrobił - wszystko ok.

Na moją prośbę lekarz zapisał mnie na RTG klatki piersiowej. Najpierw musiał oczywiście zapytać gdzie wyczytałam, że powinnam RTG mieć. Na odp, że w wytycznych Polskiej Unii Onkologii nie dyskutował.

RTG zrobili mi od razu, więc tyle dobrze. Na pytanie o rezonans magnetyczny powiedział, że przepisuje się go wtedy, gdy USG jest niepokojące, a nie jest.

Takie nowości.

Zastanawiam się co teraz? Oczywiście będę musiała dzwonić, żeby się dowiedzieć jak wyszedł RTG, może wtedy będzie już moja lekarka.

Sprawdziłam ile prywatnie kosztuje rezonans - ok. 500zł. pytanie teraz jak nie dostanę skierowania z CO to kto może mi takie skierowanie wypisać? Jakieś pomysły?

Ściskam :) p.
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-05-25, 08:59   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Witaj Joasiu!
Cieszę się, że tu trafiłaś Jak widzisz nie musimy czuć się osamotnione ze swoimi wątpliwościami.
Przebieg twojego leczenia był napewno bardziej wszechstronny niż mojego do tej pory i cieszy mnie, że czujesz się dobrze.
Badań koniecznie się domagaj.
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-05-24, 08:24   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
To jest forum, każdy może napisać.
  Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
poli

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 48847

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-05-23, 16:23   Temat: Mięsak gładkokomórkowy macicy - leiomyosarcoma G1
Oczywiście, że sobie życzę :) i doceniam zainteresowanie, czas i wszystkie uwagi! Zrobię skany jutro w pracy, a właściwie w byłej pracy, ale po sąsiedzku.

Muszę powiedzieć, że do tej pory cieszyłam się, że moje wizyty w CO były krótkie i kończyły się pozytwnym - "wszystko wygląda ok". Że nie naciskałam na lekarzy, by dali mi większą ilość danych i że z ich punktu widzenia zgodziłam się na takie a nie inne postępowanie, ponieważ go nie kwestionowałam.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group