1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 32
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-04-04, 20:08   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Marzena66 dziękuję bardzo. Dzwoniłam czy mogę zabrać ze sobą płytki do weryfikacji hist -pat. Niestety nie ma możliwości poszerzenia diagnostyki, będę na oddziale który prowadzi leczenie tylko w zakresie raka tarczycy. Preparaty muszę ewentualnie poddać weryfikacji u siebie w rejonie i dopiero w razie złych -gorszych wyników przenieść się do leczenia w innej poradni. Czekam na poniedziałek. Pozdrawiam.
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-04-02, 10:57   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Witam, 4 tygodnie temu miałam laparoskopowe usunięcie woreczka żółciowego z powodu kamicy, wprawdzie poziom tsh był bardzo niski 0,003 przy prawidłowych Ft3 i Ft4, mimo oporów i złości,( uparłam się że nie dam się odesłać do domu :) po tłumaczeniach anestezjologów (znajomych) zdecydowano się mnie robić, sama operacja i przebieg pooperacyjny super, wybrałam hist -pat i tutaj niespodzianka- w dnie i trzonie woreczka dysplazja śluzówki ! na szczęście w granicy cięcia dysplazji brak. Gdyby mnie nie zrobili a odroczyli na kilka miesięcy tak jak chcieli żeby mi się unormowały hormony być może miałabym już raka pęcherzyka. Chirurg powiedział- no widocznie ma pani tendencje do tworzenia komórek rakowych. Za kilka dni kładę się na planowy jod diagnostyczny i jak myślicie- mogę domagać się poszerzonej diagnostyki ? np PET albo coś innego ponad te standardowe po raku tarczycy? w grudniu gdy zażywałam leki przy atakach woreczka mój tsh był 5.9, kiedy zaczęłam się kontrolować w długich odstępach między letroxem a innymi lekami i wróciłam do dawki 125 5x w tygodniu i 100 2 x- po 2.5 miesiąca poziom tsh spadł do 0.003 , coś ciężko z tymi dawkami, zresztą mam jakiś taki dziwny ból pulsujący w okolicy podżuchwowej po lewej stronie, czyli po drugiej niż wcześniej były przerzuty, boje się bardzo .
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-12-09, 09:49   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Dziękuję za odpowiedzi, dzwoniłam do CO - potwierdziła Pani doktor- bywa że w okresie jesienno- zimowym może być zwiększone zapotrzebowanie na hormon, zmiana diety też może mieć wpływ na wchłanianie leku- nie wiedziałam również że zażywanie Polprazolu też zaburza wchłanianie, stosowałam lek na czczo i obniżyłam dawkę na zlecenie lekarza ponieważ wyniki były bardzo niskie- więc gaba- tak zdziwiłam się że z 0,03 poziom tsh skoczył na 5,9 :-) ale Pani Doktor z CO- mnie uspokoiła, mam wrócić do 125 i po 6 tygodniach kontrola. Jeżeli chodzi o niepokój związany z wysokim tsh? nieprawda że reagujemy powyżej 10- nie można dopuścić do wysokich poziomów tsh (tzn. powyżej 0,4) bo jeżeli taki stan utrzymuje się dłużej to rakowe komórki mogą się rozwinąć ponownie :-( nigdy nie mamy pewności że wszystkie zostały wybite - zwyczajnie wpadłam w panikę :-(
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-12-05, 21:35   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Witam się z Wami po długiej przerwie ale tak naprawdę nie było o czym pisać, rehabilitacja ręki, ćwiczenia , powrót do pracy, normalne życie po chorobie- przynajmniej tak mi się wydawało że już po wszystkim :-). Kilka miesięcy temu -ze względu na zbyt niskie tsh- było w granicach ok 0,003 przy dawce Letrox 5x 100, i 2x 125 lekarz endo polecił stosować 7x w tygodniu 100 i tłumaczył to tym że jestem w okresie menopauzy i organizm nie potrzebuje dużych dawek hormonu, żeby nie kontrolować przez 3 miesiące. Dziś odebrałam wyniki i się załamałam- poziom tsh 5,9 ! nie mam możliwości zrobić anty tg, ale zanim dostanę się do endo może ktoś mi coś podpowie, boję się że dzieje się coś niedobrego, drugie jodowanie mam dopiero na wiosnę , będę jutro dzwonić do CO w Gliwicach ale wiem jakie tam są terminy. Jedyne co mogę brać pod uwagę jako przyczynę takiego wyniku jest dieta którą sobie ostatnio wprowadziłam - dużo jarzyn i owoców, bez chleba, ziemniaków... chciałam trochę stracić na wadze- ale w sumie 2 tygodnie diety aż tak zaburzyłyby gospodarkę hormonalną ? przecież nie mam tarczycy ... proszę wytłumaczy mi to ktoś?
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-03-15, 20:00   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Witajcie, mam pytanie i ogromną prośbę, czy ktoś jest na diecie ubogofosforanowej? wszędzie jest napisane czego nie wolno w tej diecie a nie pisze co można jeść, ograniczyłam nabiał, potrawy mleczne, ryby ale co kontrola fosforany są ciągle grubo ponad normę i nie mogę tego obniżyć :-( Co jeść, wszędzie pisze czego nie wolno a nie ma przykładowych jadłospisów , podpowiecie co jecie?
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-01-30, 21:29   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Witajcie po dłuższej przerwie :-) u mnie w miarę dobrze, wróciłam do pracy choć ręka jeszcze boli ale można się do bólu przyzwyczaić, dalej mam niedoczynność przytarczyc więc muszę zażywać wapno i inne witaminy ale nie to mnie martwi, po jodowaniu we wrześniu mam w tym tygodniu pierwszą wizytę w Gliwicach i oświeciło mnie że wizyta jest ustalona w poradni onkologicznej- powiedzcie mi czy to normalna procedura? koleżanki z którymi wtedy byłam na radiojodzie mają wizyty tylko w poradni endokrynologicznej. Zaczynam się nakręcać :-( Tym bardziej że nie czuję się dobrze.....
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-09-28, 11:03   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
ronnie napisał/a:
pola66, to fantastyczna wiadomość, teraz będzie już tylko lepiej. Jod jeszcze dużo zdziała więc musi być dobrze :)



Bardzo Ci dziękuję :-)
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-09-26, 20:20   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Witajcie. No i jestem szczęśliwie po leczeniu jodem radioaktywnym :-)
Jakoś przeszło, teraz jeszcze tydzień kwarantanny i można wracać do życia. W wynikach po scyntygrafii- nieznaczne gromadzenie znacznika w loży po usuniętej tarczycy i na szyi, poza tym nie stwierdzono gromadzenia znacznika w innych miejscach ciała !! Oznacza to ze nie mam innych przerzutów niż te wycięte a to co zostało mam nadzieję zostanie usunięte jodem.
Może już skończyły się dla mnie złe nowiny :-) Ramię do dalszej rehabilitacji,choć już i tak jest poprawa, mniej boli, ruchomość tym samym też znacznie się poprawiła, jest dobrze :-)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-09-26, 21:39 ]
Pola to bardzo, bardzo się cieszę, idzie wreszcie ku lepszemu.

  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-09-04, 10:18   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Witajcie 😊 u mnie troszkę zmian, ręka mniej boli choć o ruchomości nie będę pisała bo nie liczę na to że wróci do normy, najważniejsze że boli mniej albo zaprzyjaźniłam się z bólem do tego stopnia że już mi tak bardzo nie przeszkadza. Nauczyłam się ściągać ubrania po męsku czyli lewa ręka ciągnie za kołnierz do góry i koszulka hop już jest przez głowę na dole 😊 więcej rzeczy robie lewą ręką a prawa o ile nie musze jej wyciągać też pracuje. Tak dla lepszej wyobraźni -mogę robić np.na szydełku jeżeli pod łokieć podkladam poduszkę a nie mogę odgiać ręki żeby posmarować się dezodorantem. Czekam na ustalony termin jodowania ale teraz wszystko zeszło na drugi plan. Czuwamy z siostrami na zmianę przy mamusi która jest w końcowej fazie raka trzustki. Praktycznie od 3 dni jest w śpiączce. Prosimy Boga żeby zabrał ją do siebie i zakończył jej cierpienie. Moja choroba się w tej chwili nie liczy. Pozdrawiam wszystkich.
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-16, 22:32   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Dziękuję marzena66 😔 masz rację. .za długo to trwa. ...nie znalazłam nikogo kto by mi powiedział -miałem to samo. Nie znalazłam nic w internecie -od lekarzy słyszę że powinno minąć za kilka miesięcy, może kilkanaście, zażywam mocne leki wcześniej Gabapentynę w dawce dobowej 900mg teraz Pregabalin 75 x2. Niby trochę lepiej ale najgorsze noce i układanie się do snu. Naprawdę nikt nie przechodził tego tak jak ja? Neurolog ostatnio zasugerował mi że może to rak żre moje nerwy......ale takiej teorii nie wzięłam na poważnie 😊tyle osób mówiło mi że wylosowalam dobrego raka że nie chce ich wyprowadzać z błędu 😊
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-16, 21:35   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Hejka. Dalej mam problemy z barkiem, najbardziej boli jak się położę na plecach, nie mogę sobie znaleźć miejsca dla ręki żeby nie bolała, podkladam poduszkę pod bark i takie ułożenie dopiero przynosi ulgę. Przychodzi mi do głowy myśl że może przy operacji i specjalnym ułożeniu - pacjent leży w nienaturalnym wygieciu -przesunęły mi się kręgi szyjne i stąd ten ból. Czy można w sytuacji oczekiwania na radiojod robić rtg albo rezonans kręgosłupa szyjnego? Czy w sytuacji gdy mogę mieć jeszcze komórki nowotworowe można narażać się na naświetlanie promieniami rtg? Minęło już tyle czasu a jakiejś większej poprawy nie widzę. Jak myślicie?
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-07-21, 14:04   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Witajcie. Wracam powoli do życia :-) po drugim zabiegu miałam ogromne problemy z barkiem- pisałam wyżej, okazało się na szczęście że nie mam przeciętego nerwu a jedynie albo aż jego uciśnięcie, wrośnięcie w bliznę albo naciągnięcie w trakcie operacji (nikt do końca nie wie co mi powiedzieć) w każdym razie nie miałam i nadal nie mam całkowicie sprawnej prawej ręki, problem dotyczy barku i całej tej okolicy, boli a jednocześnie jest niedoczulica skóry w całej tej okolicy. Mam zabiegi rehabilitacyjne, masaże, ćwiczenia i nie chce zapeszać ale nareszcie mogę powiedzieć że coś ruszyło i jest lepiej. Po wizycie w Gliwicach i po dobrych wynikach hormonów i wapnia zakwalifikowano mnie na radiojod na wrzesień- do tego czasu mam nakaz intensywnej rehabilitacji barku :-) taka moja historia i najnowsze wiadomości choć wszystko schodzi na drugi plan przy postępującej chorobie mojej mamy (wątek raka trzustki ).
Tak więc nawet jak rak tarczycy jest rakiem bardzo dobrym do leczenia - to przy odrobinie pecha można po drodze zaliczyć tyle powikłań że można zwariować. Acha co do głosu- niby wrócił ale nie mogę już śpiewać- a śpiewałam bardzo ładnie :-( Nie wiem czy szukać pomocy w jakiejś poradni foniatrycznej czy czekać aż wszystko wróci do normy? Podpowiecie coś ? pozdrawiam wszystkich
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-06-23, 18:15   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Dzięki Marzenka 😊
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-06-23, 12:17   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Witajcie, nie ma tutaj nikogo kto przeszedł usunięcie węzłów szyjnych i miał podobne problemy, jezu kochany, wczoraj usunięto mi szwy- nie czułam nawet że coś robili w tym miejscu, kompletnie zdrętwiałe ciało w okolicach blizny :-) to jedyny plus bo nie czuję bólu w ranie. Natomiast boli bardzo ramię,najbardziej cała okolica gdzie był założony dren- około połowa odległości od szyi w kierunku pachy. Miejsce jest strasznie wrażliwe przy dotyku, na moje pytanie czy tak bywa po takich operacjach i czy to normalne lekarz powiedział tylko że -NIE NORMALNE. I tyle, żadne leki nie przynoszą ulgi, w bezruchu boli mniej, tyle że to prawa ręka- jestem załamana. Po co pozwoliłam się operować tutaj? mogłam pojechać do Gliwic- tyle że tam długi czas oczekiwania, Czekam na wyniki hist-pat. Co oni mi uszkodzili? czy to minie? czy ręka wróci do sprawności? jestem uziemiona, nie mogę prowadzić samochodu, normalnie się umyć, jeść, to jakaś masakra. 11 doba po operacji a tu żadnej poprawy. Błagam niech mi to ktoś wytłumaczy?
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami
pola66

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 26788

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-06-21, 11:52   Temat: Rak tarczycy z przerzutami
Dziękuję Ola :-)
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group