1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy rogowiejący języka
piotruniocz

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 13648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-10-04, 20:14   Temat: Rak płaskonabłonkowy rogowiejący języka
witaj,

jak babcia się czuje?
  Temat: Rak płaskonabłonkowy rogowiejący języka
piotruniocz

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 13648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-09-23, 18:26   Temat: Rak płaskonabłonkowy rogowiejący języka
po przykładzie Zoi widzisz sam, ze kazdy inaczej przechodzi chorobę.
wszystko zależy od lekarza. moja mama operację miała we wrocławiu,miała wyciety tylko chory kawałek jezyka, tylko tyle ile trzeba było usunać. obeszło się bez karmienia sondą, pozniej była radioterapia, oczywiscie skutki radio są do dzis,mówi również troszkę mniej wyraznie ale z dnia na dzien jest coraz lepiej.
sam nie wiem co mam Tobie dalej poradzic...
sprobojcie moze udac sie do innego lekarza.
jesli masz masz pyt pisz smiało.
pozdrawiam
  Temat: Rak płaskonabłonkowy rogowiejący języka
piotruniocz

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 13648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-09-22, 18:44   Temat: Rak płaskonabłonkowy rogowiejący języka
hej,

znamie na języku troche inaczej wygladało u mojej mamy, ale było rownież tak na baocznej krawedzi.
jesli chodzi o zabieg usunięcia czesci jezyka to wydaje mi sie ze jest to najlepszy sposób na powrot do zdrowia. Płaskonabłonkowe z tego co wiem dośc szybko postępują.
nie wiem skąd jestescie i u jakiego lekarza byliście... sposób przeprowadzenia zabiegu i decyzja ile jezyka trzeba usunąc to jak wiadomo decyzja lekarza. Mojej mamie na samym poczatku równiez powiedział lekarz ze trzeba wyciąc pół jezyka, ba nawet pół policzka.... trafilismy jednak w inne NAPRAWDE dobre rece. napisz prosze skad jestescie,moze uda sie pojsc do innego specjalisty.
jesli chodzi o radioterapie, to szczerze powiem ze nie wiem jak ona działa na chore miejsce chodzi mi tu o brak ingerencji chirurgicznej, radioterapia jest stosowana jako leczenie dodatkowe po leczeniu radykalnym ale nie chce sie wypowiadac bo nie jestem specjalistą. Sama radioterapia chodz bardzo pomaga wyrzadza rowniez szkody.... Promieniowanie niszczy zdrowe komórki, wystepują problemy z jedzeniem, suchosc w ustach, bark smaku.... wszytko zalezy oczywiscie od organizmu.jest dosc długa 4-6tygodni.
musicie poszukac jak nallepszego wyjcia zeby jak najlepiej babci pomóc. daj znac skad jestescie.
i dobrze ze napisałes, forum jest bardzo pomocne-duzo mozna sie tu dowiedziec.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group