1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz/nowotwór pęcherza moczowego
pimpirella

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3274

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-05-26, 14:14   Temat: Guz/nowotwór pęcherza moczowego
Dziękuję za te linki. Cytuję: "Przezcewkowa resekcja guza pęcherza moczowego poprzedzona jest cystoskopią, w czasie której urolog ocenia wnętrze pęcherza moczowego." więc dalej nie rozumiem dlaczego tato nie został zapisany od razu na turb skoro w trakcie tego zabiegu jest wykonywana cystoskopia. Czy wynik MR, i stwierdzenie podwójnie przez USG to za mało aby potwierdzić że ten guz tam jest? Po co dwa razy męczyć pacjenta skoro można zrobić wszystko za jednym razem podczas jednego zabiegu? Po cystoskopii i tak za pewne będzie Turb...?
  Temat: Guz/nowotwór pęcherza moczowego
pimpirella

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3274

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-05-25, 12:47   Temat: Guz/nowotwór pęcherza moczowego
Dzień dobry,
mam pytanie które dotyczy mojego taty (61lat).

Podczas wykonywania MR kręgosłupa w opisie wyniku przeczytaliśmy dodatkowo "guz pęcherza moczowego na lewej ścianie około 2,3cm"

Po wizycie u lekarza rodzinnego i następnie urologa zostało to potwierdzone. Lekarz rodzinny wystawił kartę DILO.

W wynikach moczu wyszło, że jest krew (napisane: średnio).
Urolog, prócz tego, że wykonał w gabinecie USG dał tacie skierowanie do szpitala na wykonanie TURB. Na skierowaniu napisał rozpoznanie: C67 - Nowotwór złośliwy pęcherza moczowego.

Telefonowaliśmy do kliniki we Wrocławiu i tam powiedziano nam, że to dziwne, że tacie nie wykonano najpierw cystoskopii...
Mimo wszystko polecono, by przyjechać do poradni.
Urolog w klinice nawet nie zbadał taty, wypisał tylko karteczkę z wyznaczoną datą i godziną na wykonanie cystoskopii na 16 czerwca dopiero.

Moje pytanie brzmi na jakiej podstawie lekarz urolog, który dawał skierowanie na wykonanie TURB, napisał "nowotwór złośliwy pęcherza moczowego"? I dlaczego nie skierował na cystoskopię, tylko zalecił od razu TURB?

Tak czytam o tym wszystkim, tu m.in na forum i mam mętlik w głowie. Czy konieczne jest wykonywanie cystoskopii, którą lekarz też może wykonać podczas TURB?

Jak to w końcu jest z tym schematem postępowania w przypadku stwierdzenia guza pęcherza? Co lekarz to inne postępowanie? Co szpital to inne?
Dziękuję za wszelkie informacje, będziemy naturalnie obdzwaniać inne szpitale i lekarzy, ale liczę na podpowiedzi z waszej strony.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group