1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór T2bN2MX
pik007

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-16, 12:20   Temat: Nowotwór T2bN2MX
Witam
Dawno się nie odzywałam bo miałam masę spraw.
Załatwiłam HD jutro pierwsza wizyta lekarza.
Jest jednak jedna rzecz , która nie daje mi spokoju .
Od jakiegoś czasu stan zdrowia mamy znacznie się poprawia , ma ogromny apetyt , jest w lepszej kondycji fizycznej jedno co zakłóca ten stan to momenty zamyślenia oraz fakt , że mama coraz częściej zamienia sobie pory snów (śpi w dzień a w nocy nie może spać).
Ostatnią pojawił się też problem z biegunką .
Proszę o poradę czy przy tej chorobie to normalne? czy może dzieje się coś niepokojącego ?

Pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie guza mózgu
pik007

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9016

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2015-02-07, 08:46   Temat: Podejrzenie guza mózgu
Witaj Marianna
Trzy lata temu przechodziłam to samo z Tatą, stwierdzili guz mózgu i skierowali na oddział neurochirurgi .
Szukaliśmy szybkiej pomocy a wszędzie kazano czekać, skoro jesteś z okolic Bydgoszczy masz kilka możliwości: szpital Biziela,i centrum onkologi .
Radzę szukać tam miejsca i jeszcze jedno postarać się aby na skierowaniu napisano( pilne)

Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór T2bN2MX
pik007

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-06, 20:50   Temat: Nowotwór T2bN2MX
Tak wiem
ale chyba ja bardziej boję się przyznać przed samą sobą że może nie długo nadejść to co oznacza koniec nadziei .
A co do HD to oczywiście wiem że ich pomoc jest konieczna.

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór T2bN2MX
pik007

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-06, 20:34   Temat: Nowotwór T2bN2MX
Bardzo dziękuje za wszystkie wpisy i rady .
Pytałaś jaki to stopień nowotworu 3a.
Ja wiem że hospicjum to wielka pomoc ale mojej mamie kojarzy się tylko z jednym, tym bardziej ,że w hospicjum umarła moja babcia , dziadek i tata.
Dla mnie najgorsze jest to , że ona teraz czuje się silna ma takie plany na przyszłość a ja nie wiem co dalej. Moich dziadków leczono praktycznie do końca, tatę też. Hospicjum to były ostatnie dwa,trzy dni ich życia.W wszystkich przypadkach byli przewożeni ze szpitala, jak lekarze już mówili , że nie ma szans.
U mojej mamy jest inaczej/ szybka diagnoza/krótkie leczenie i ...........? Brak nadziei
Dzisiaj pierwszy raz od 21.11.2014 r. cały dzień spędziła siedząc w fotelu, rozmawiając.
Jedno co mnie martwi to zmieniający się jej głos i straszna nadpobudliwość . Nie wiem co o tym myśleć , i jeszcze jedno dziś dwa razy w trakcie rozmowy urwała słowo w połowie i za chwilę kontynuowała rozmowę jak by nigdy nic .
Jej zachowanie w rozmowie staje się czasami jak by nie logiczne , ale tylko chwilami i to mnie martwi.

Boje się czy to nie początek przerzutów do mózgu?

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór T2bN2MX
pik007

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-06, 14:34   Temat: Nowotwór T2bN2MX
Wiem ,że muszę to zrobić ale boje się że mama w tedy uświadomi sobie , że już nie ma ratunku.
Hospicjum dla mamy to śmierć.
Czytam wszystko co znajdę o tej chorobie i wszędzie piszą iż najgorszy jest drobno komórkowy nowotwór a mama ma niedrobno komórkowy. Tylko nie wiem czemu tak szybko postępujący , rok temu w obrazie RTG płuc nie było żadnych zmian a po roku guz 8cm z przerzutami.
Jak długo może trwać taka poprawa ?

pozdrawiam
  Temat: Nowotwór T2bN2MX
pik007

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-06, 13:40   Temat: Nowotwór T2bN2MX
Konsultowałam i jedyną odpowiedz , którą otrzymałam to , że lekarze z Bydgoszczy wiedzą co robią .
Bardziej liczę na odpowiedzi kogoś kto może ma za sobą taki przypadek jak mojej mamy.
I może mi podpowiedzieć jak przebiega rozwój takiej choroby ?
Oczywiście wiem ,że każdy przypadek jest inny ale może chociaż zbliżony.
Bo ta huśtawka nadziej i zwątpienia jest okropna.
Lekarze mówią jedno a to co ja obserwuję u mamy drugie .
Dlatego szukam pomocy na tym forum.

Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór T2bN2MX
pik007

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-06, 12:26   Temat: Nowotwór T2bN2MX
Witam serdecznie mam jeszcze kilka nurtujących mnie pytań.
Tak jak już pisałam nowotwór u mojej mamy wykryto całkiem przypadkiem i bardzo szybko wprowadzono chemioterapie , przed samą diagnozą mama funkcjonowała normalnie .
Fakt szybciej się męczyła miała świszczący oddech, i ból barku ale radziła sobie z tym normalnie funkcjonując.
Tym czasem już po bronchoskopii położyła się do łóżka , zrobiła się bardzo słaba , chemioterapia tylko pogarszała stan fizyczny.
Teraz od 4 tygodni ( czyli ostatniej chemii) stan mamy ulega poprawie , apetyt ma wręcz ogromny , oddech spokojny nie skarży się na żaden ból , jest jeszcze słaba dużo odpoczywa ale reszta się poprawia więc może lekarze się mylą?
Może można jeszcze coś robić ,anie tylko opieka paliatywna ?
Bardzo też dziwi mnie fakt tego że jedyne badania jakie mamie wykonano w Centrum Onkologi w Bydgoszczy to RTG płuc , TK , bronchoskopia oraz wyniki krwi - diagnostyka.
A po zakończonej chemioterapii tylko TK i na podstawie tego badania stwierdzono , że już tylko opieka paliatywna.
Proszę o odpowiedz czy taka diagnostyka jest standardem?
Bo śledząc forum czytam o przeróżnych badaniach a u mojej mamy tylko tyle.

Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór T2bN2MX
pik007

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-05, 14:19   Temat: Nowotwór T2bN2MX
dziękuje
ale jeśli ktoś wie czego mogę się jeszcze spodziewać jak będzie teraz przebiegała ta okropna choroba , na co mam zwracać szczególną uwagę ? i czy to już ten moment że powinnam być cały czas przy mamie ?
Bardzo mnie to trapi bo do tej pory dziele się opieką nad mamą z mężem ale oboje pracujemy i mama czasem kilka godzin zostaje w domu sama czy teraz już powinnam zapewnić mamie opiekę 24 H?
  Temat: Nowotwór T2bN2MX
pik007

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-05, 14:07   Temat: Nowotwór T2bN2MX
Mam rozumieć , że nic więcej nie można zrobić ?
Jeszcze jedno od kilku dni mama skarży się na zawroty głowy , zrobiła się strasznie uparta i niecierpliwa , zgłaszałam te objawy przed ostatnią chemioterapią ale Pani doktor stwierdziła że to normalne u chorych.
Czytałam że takie objawy mogą świadczyć o przerzutach do mózgu .
Niestety nie zlecono żadnej diagnostyki w tym kierunku ,.
Co robić aby to wykluczyć lub potwierdzić?
  Temat: Nowotwór T2bN2MX
pik007

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-05, 13:43   Temat: Nowotwór T2bN2MX
Witam i dziękuję za odpowiedz przepraszam ,ze piszę chaotycznie ale od ponad 3 miesięcy żyję w mega stresie jeśli pozwolisz zacznę od początku.

W październiku po rutynowym RTG płuc (co rocznym) wyszła niepokojąca zmiana skierowano mamę na TK i bronchoskopię. Wynik:
Cellulae carcinomatose - carcinoma non microcellulare zmiana patologiczna 50x60x80 mm naciekająca poza obszar płuca, oskrzela, tchawicy z przerzutami do węzła śródpiersia 4R.

Mama przed badaniami czuła się dobrze a potem nagły spadek formy chemioterapię jak już pisałam znosiła okropnie ale teraz od dwóch tygodniu czuje się lepiej wrócił apetyt, ustało krwioplucie więc miałam nadzieję że jest poprawa w tym czasem lekarze po komisji 28.01.2015 r. skierowali na opiekę paliatywną nie dając żadnej odpowiedzi czy jest poprawa czy nie. Z tond moje pytanie jaki interpretować ostatni wynik TK i na co mam się przygotować jeśli chodzi o stan zdrowia mamy?
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za każdą odpowiedz
  Temat: Nowotwór T2bN2MX
pik007

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-05, 10:45   Temat: Nowotwór T2bN2MX
Witam serdecznie jetem tu nowa i proszę o pomoc.

U mojej mamy (63 lata) w październiku stwierdzono nowotwór płuc, bardzo szybko podano ją chemioterapii PN, ale niestety mama bardzo źle ją znosiła, schudła w 6 tygodni 13 kg, nie jadła, wymiotowała, ciągle spała. Lekarze nie podali pełnej dawki chemii i po 9 tygodniach wykonano TK w opisie:
Wokół oskrzela głównego prawego oraz w łączności z boczną prawą ścianą tchawicy patologiczna masa z drobnymi zwapnieniami i ogniskami rozpadu wlk. ok 50x47x50 mm, naciekająca prawe t. płucna. Na obwodzie zmiany pasma niedodmy z poszerzonymi oskrzelami. Obustronnie przytchawiczo - węzły chłonne 10 mm.

Proszę pomóżcie co to oznacza? Dodam, że mama czuje się lepiej ale lekarze nie podają już leków tylko kazano się zgłosić do opieki paliatywnej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group