1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
pepa

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-27, 12:55   Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
Spojrzał na wyniki i stwierdził, że trzeba zrobić TK. Zasugerowałam mu, ze może w szpitalu byłoby szybciej, bo na NFZ kolejki są ogromne. Powiedział, że nie ma pośpiechu. Więc zakomunikowałam mu, że od ponad tygodnia mam stan gorączkowy. Zbył to milczeniem. Poprosiłam o badanie Ca 19-9 - to nas nie interesuje, usłyszałam. Przed kolejną wizytą, po TK zlecił mi zrobić morfologię krwi, CEA, alat i aspat. Nic dodać nic ująć. Wizyta trwała ok. 5 min.
  Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
pepa

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-26, 20:59   Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
U onkologa byłam dzisiaj. Dostałam skierowanie na TK - na maj. Robię prywatnie w piątek, opis w poniedziałek. Ale to chyba coś poważniejszego. Wzrosła mi temperatura, wieczorami mam stan podgorączkowy, straciłam apetyt. Jestem przygotowana na najgorsze.
  Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
pepa

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-25, 18:09   Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
Opisy moich nowych badań
RTG: przepona obustronnie prawidłowo ustawiona. Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne bez świeżych zmian ogniskowych i naciekowych.
USG: wątroba - hiperechogenna, dość jednorodna, niepowiększona; w lewym płacie widoczna bezechowa torbiel o wielkości ok. 87 mm x 65 mm, ponadto bez zmian ogniskowych.
Pęcherzyk żółciowy - prawidłowej wielkości, cienkościenny, nie zawiera złogów. Trzustka - normoechogenna, dość jednorodna niepowiększona.
Nerki - kształt, położenie, wielkość oraz echogenność w granicach normy. W zakresie kory prawej nerki widoczna bezechowa torbiel o wielkości ok. 30 mm x 28 mm. Poza tym - UKM-y nieposzerzone. Pęcherz moczowy o gładkich obrysach ścian.
Biochemia:
kreatynina 0,73 [0,5-1]
eGFR 87,50 [2>60]
mocznik 31,4 [15,0 - 45,0)

Mocz: żółty, kwaśny, c. wł. 1012, krwinki białe 1-3, nabłonki - pł. d. licz. (tak to odczytałam)
Proszę o interpretację wyników.

Podczas wszystkich poprzednich badaniach obrazowych: nerki bez zastojów, bez złogów, prawidłowe.
Raz, lekarz wykonujący mi USG w 2013 r. napisał: nerki nieco zmniejszone - po 87 mm. Oczywiście od razu z wynikami wybrałam się do urologa, który stwierdził, że są w normie i nie rozumie dlaczego napisano "pomniejszone".
  Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
pepa

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-19, 18:01   Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
Wczoraj
i miesiąc temu
bilirubina całkowita 0,56 [,1,1];
ALP 84,3 [<105]
LDH 398 [207-414]
  Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
pepa

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-19, 17:09   Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
Dzień dobry, piszę ponownie, ponieważ byłam dzisiaj u onkologa, który stwierdził, że jest mało prawdopodobne, iż moje bóle mogą pochodzić od torbieli :-( Jutro mam prześwietlenie klatki piersiowej - jestem przerażona.
  Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
pepa

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-11, 21:15   Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
rozumiem, pozdrawiam
  Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
pepa

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-11, 19:21   Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
Czy istnieje prawdopodobieństwo, że te bóle mogą pochodzić z płuc?
  Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
pepa

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-11, 17:02   Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
Niestety nie. Rezonans robiłam prywatnie.
  Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
pepa

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-11, 11:09   Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
Dziękuję bardzo. 2 grudnia mam USG. Wtedy, z wynikami, zgłoszę się do chirurga.

[ Dodano: 2014-11-11, 11:13 ]
RTG KLP robiłam 3 lata temu, TK 2 lata temu. Co pół roku USG i rok temu RM.
  Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
pepa

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 6550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-07, 22:03   Temat: rak jelita grubego z wirusowym zapaleniem wątroby typu C
W 2010 r. przeszłam operację usunięcia guza jelita grubego - guz, Adenocarcinoma typus intestinalis G2 exulcerans, naciekający pełnościennie ścianę jelita na odcinku 7 cm; największy wym. guza 9,5 cm; naciek przechodzi na tk. tłuszczową okołojelitową wraz z jelitem sieć większą. Rozpoznanie: pT3N0MX.

Po operacji okazało się, że mam żółtaczkę typu C. Leżałam w szpitalu zakaźnym, gdzie wykonano mi biopsję wątroby i stwierdzono jej ostre zapalenie. W oczekiwaniu na leczenie interferonem kolejne badanie wykazało, że jestem już zdrowa. Lekarz wytłumaczył mi tak się zdarza u pewnej grupy chorych (?).

Poddano mnie chemioterapii fluorouracilem.

Moje pierwsza TK po chemioterapii (2011 r.):
Wątroba niepowiększona, o prawidłowej strukturze. W lewym płacie torbiel śr. ok. 56 mm, w prawym torbielka ok. 8 mm. Poza tym wątroba bez zmian ogniskowych.
Trzustka niepowiększona, z 10 mm tłuszczakiem w ogonie, poza tym bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne krezkowe do 12 mm.

W styczniu 2012 r. USG:
Wątroba prawidłowej wielkości o równomiernej prawidłowej echogeniczności z widoczną w bocznej części płata lewego gładkościenną torbielą 6x6x5 cm, drobna torbiel 0,7 cm powyżej spływu żylnego bez patl. zmian ogniskowych. Trzustka bez istotnych odchyleń od normy.

TK - kwiecień 2012
W lewym płacie wątroby ognisko cystyczne do 67 mm gładkościenne, drobne do 6 mm w segmencie 4-tym. Wątroba jednorodna normodensyjna bez zmian ogniskowych litych, trzustka w normie.

Ze względu na ból w prawym boku w okolicy wątroby, jak również pod prawym obojczykiem wykonałam niedawno RM:
Przy przednio - górnej powierzchni trzustki widoczna owalna, ponad 7 cm torbiel cienkościenna, modelująca dolnoprzyśrodkową powierzchnię lewego płata wątroby. Zmiana o typowym sygnale płynu, nie wykazuje wzmocnienia kontrastowego. Poza tym trzuska morfoloicznie bez zmian, bez ognisk patologicznego wzmocnienie kontrastowego. Wątroba bez cech cholestazy. Podprzeponowo, przy grzbietowej powierzchni 7 segmentu prawego płata widoczna pasmowata, ponad 1,5 cm strefa wysokosygnałowa w obrazach T2 i niskosygnałowa w obrazach T1, ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu - najprawdopodobniej o naczyniowym charakterze.
Wnioski: torbiel śr, ponad 7 cm w łączności z trzonem trzustki, z modelowaniem lewego płata wątroby. Zmian meta w przebiegu raka jelita grubego nie stwierdza się.

AspAt 21 U/l, Alat 19 U/l, CEA 1,27

[ Dodano: 2014-11-07, 22:12 ]
Moje pytanie brzmi: czy moje bóle mogą być spowodowane rozrastającą się torbielą? Czy wyniki rezonansu są zbyt mało czytelne i powinnam jeszcze dokonać innych/jakich? Bóle trwają ok. roku, z miesiąca na miesiąc są częstsze i silniejsze, odczuwalne obecnie szczególnie mocno w okolicy prawej łopatki. Jakie badania powinnam jeszcze wykonać?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group