1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ochrona skóry przy radioterapii
pe

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7075

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-08-12, 17:10   Temat: Ochrona skóry przy radioterapii
Moja mama stosowała dosyć wcześnie, bo też szybko pojawiła się zaczerwieniona skóra. Zanim była jednak czerwona, czuła ściągnięcie tej skóry i na to pomagał calmapherol. Różne kremy stosowała zamiennie, ale maść z witaminą a to już w ostatnim okresie, jak skórę na szyi miała niemalże czarną. To wszystko potem ładnie zeszło i dzisiaj (w listopadzie minie 3 lata od radio) nie ma żadnego śladu.

Podkład może ściągać skórę, albo podrażniać. Ale nie poradzę nic tutaj, bo mama nie stosowała wtedy podkładu. Pamiętam, że kremem p-zmarszczkowym, który miała przed chorobą, smarowała tylko tę część twarzy, która nie była naświetlana.

Co do mycia, to jedni zalecają mycie, inni nie, ale moja mama stosowała bardzo delikatne mydło (takie z mydlarni najlepiej, nie sklepowe), silnie natłuszczające.

Chyba musicie coś popróbować do zmywania makijażu, może olej kokosowy nierafinowany? Oleje zmyją makijaż, a nie podrażnią dodatkowo. Na te części twarzy, które były naświetlane, bo reszta nienaświetlana będzie raczej bezproblemowo reagowała na dotychczasowe kosmetyki.
  Temat: Ochrona skóry przy radioterapii
pe

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7075

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-15, 10:09   Temat: Ochrona skóry przy radioterapii
Radioprotect, calmapherol, maść witaminowa z wit a. Mojej Mamie najlepiej pomogła właśnie ta maść witaminowa, jak skóra już była czarna prawie. Zajrzyj do wątku http://www.forum-onkologi...jonie-vt748.htm
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group