1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prostata - zmiany ogniskowe podejrzane o NPL - 67 lat
pawelw

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5062

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-12-18, 16:14   Temat: Prostata - zmiany ogniskowe podejrzane o NPL - 67 lat
Tato był początkiem grudnia na biopsji. Dzisiaj odebrał wynik i był u lekarza. Z informacji od mamy wiem jedynie, że potwierdziło się, że to rak. Niestety nie wiem na razie nic więcej, mama ma mi zrobić zdjęcie wyniku dopiero wieczorem. Z tego co się orientuję to chyba mają się kierować do ośrodka w Brzozowie (podkarpackie, kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania rodziców).

[ Dodano: 2018-12-18, 20:53 ]
Mam wyniki i skierowanie do poradni:

Skierowanie do poradni specjalistycznej - poradnia onkologiczna 1240
Rozpoznanie: C61 - nowotwór złośliwy gruczołu krokowego
Cel porady (uzasadnienie): przyjęcie i leczenie, kwalifikacja do RTG, brahyterapii
Badania dotychczas wykonane: TRU-CUT > H-P > ACP w 6 wycinkach na 10 Gleason od 9 do 7
DRE +
TRUS obj 46ml

W załącznikach wyniki hist-pat.

Bardzo proszę o wszelkie informacje - jak jest poważnie, jakie są rokowania, jakie dalsze działania.





  Temat: Prostata - zmiany ogniskowe podejrzane o NPL - 67 lat
pawelw

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5062

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-11-14, 12:00   Temat: Prostata - zmiany ogniskowe podejrzane o NPL - 67 lat
Dziękuję za informacje. Dzisiaj tata idzie z wynikiem MR do lekarza, który zlecał badanie. Podejrzewam, że tato dostanie skierowanie na biopsję, wspomniałem mu też o karcie DILO, żeby podpytał lekarza. Będę dawał znać na bieżąco jaki jest postęp diagnostyki.
  Temat: Prostata - zmiany ogniskowe podejrzane o NPL - 67 lat
pawelw

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5062

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-11-13, 13:56   Temat: Prostata - zmiany ogniskowe podejrzane o NPL - 67 lat
Dzień dobry.
Piszę w sprawie mojego taty - 67 lat. W maju br. trafił on do szpitala z powodu dużych bólów w okolicach nerek, niemożnością się wypróżnienia i innych bólów w okolicach podbrzusza. Po zrobieniu kompletów badań i podaniu leków wypisano tatę ze szpitala z zaleceniami jak w załączniku Karta leczenia szpitalnego.
Tato w międzyczasie odbył wizyty prywatne u lekarza urologa, który zlecił USG transrektalne oraz PSA w krwi. Wyniki jak w załącznikach Wynik PSA oraz USG transrektalne. Po zrobieniu USG i wizycyie u tego samego lekarza z wynikami tato dostał skierowanie na MR miednicy bez / z kontrastem. Niedawno tato odbył ten MR, wyniki jak w załączniku MR miednicy. W skrócie - dwie zmiany ogniskowe w strefie obwodowej podejrzane o npl. Wiem, że npl. oznacza nowotwór, który może być zarówno łagodny, jak i złośliwy (rak).
Bardzo proszę o rady co do następnych kroków. Z tego co się orientuję tato próbuje się umówić jak najszybciej na kolejną prywatną wizytę u urologa, który zlecił MR miednicy. Podejrzewam, że lekarz skieruje tatę na biopsję. Wiem, że istnieje coś takiego jak karta szybkiej terapii onkologicznej. Czy na tym etapie jest możliwe otrzymanie takiej karty przez tatę? Jeśli tak - czy ona faktycznie jest w stanie przyśpieszyć dalszą diagnostykę i ewentualne leczenie? Bardzo proszę o wszelkie rady.

[ Dodano: 2018-11-13, 13:57 ]
Nie wiem dlaczego nie dodała się str 1 karty leczenia szpitalnego. Niestety, nie mogę edytować postu pierwszego, dlatego umieszczam ten załącznik tutaj.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group