1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 24
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-07-09, 16:37   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Czekamy na wizytę u onkologa mamie podniósł sie marker cea z 3 do 5,5. Nie wiem co o tym myśleć, żołądek mam wywrócony do góry nogami... Mam nadzieje ze onkolog potwierdzi to co napisała missy i wszystko będzie w porządku... Niech sie to juz wszystko raz na zawsze skończy...
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-07-07, 22:06   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź, chciałabym jeszcze tylko zapytać czy nie są niepokojące te torbiele? bo wcześniej ich nie było? I co ocnaczają te węzły chłonne odczynowe?
Jeżeli chodzi o to złamanie to mama w ubiegłym roku w czerwcu zanim wykryto u nije raka złamała rękę upadając, czy to może być skutek tego upadku? W poprzednim TK na samym końcu było też wspomniane o jakichś zwyrodnieniach w kościach? Czy to mogłyby być przerzuty np do kości?

Jestem ponownie bardzo wdzięczna za każdą pomoc i informację. Ostatnie 9 m-c jest dla nas wszystkich a szczególnie dla mojej mamy bardzo stresujace, cieszymy się że obyło się bez chemii ale teraz znowu jesteśmy w strachu co będzie dalej dlatego jeszcze raz dziękuję za wsparcie i pomoc tak i teraz jak i poprzednim razem gdy zwracałam się do was o pomoc było to dla mnie bardzo ważne bo przygotowało mnie na to co się będzie działo a dzięki temu ja mogłam mame przygotować do tego jak będzie dalej. Jeszcze raz dziękuje, serdecznie wszystkich pozdrawiam i czekam na dalsze pomocne informacje.
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-07-07, 12:48   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Witam, bardzo proszę o interpretację załączonych wyników mamy TK kontrolne po operacji usunięcia guza esicy, cała historia choroby jest w tym wątku. Dziękuje bardzo i pozdrawiam
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-12, 14:21   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
http://www.forum-onkologi...p=239747#239747
marker nie byl wcześniej oznaczany (cea) ani przed operacja ani po... Od początku wydawalo mi sie to dziwne, mam sobie do zarzucenia teraz, ze gdybym przed operacja mamy wiedziala tyle co wiem teraz to inaczej by to wszystko wygladalo. Dzisiaj jedziemy na to badanie markera podobno wynik będzie jeszcze dzis, wiec zobaczymy jak to będzie wygladalo. Nie wiem czy w tej sytuacji powinnam naciskać onkologa żeby wystawił skierowanie na tk skoro wcześniej go nie bylo? Jak pytałam.go o taka mozliwosc przy poprzedniej wizycie to powiedział mi ze na tk nic nie byłoby widoczne tylko" krwiak po operacji"???

jeszcze raz serdecznie dziekuje za te cenne wskazówki :)

[ Dodano: 2015-01-12, 14:49 ]
Mam jeszcze jedna prosbe, czy ktoś moglby mi przybliżyć temat badan genetycznych w kierunku oceny ryzyka zachorowania na raka? Zastanawiam sie razem z bratem czy nie poddać sie takim badaniom. W naszej rodzinie rak zostal zdiagnozowany u mamy taty - rak nerki, taty taty - rak jelita,brata mamy - rak pluc i mojej mamy - rak jelita. Bede wdzieczna za wszystkie informacje, trochę o tym czytalam nawet dopytywałam lekarza ale chyba niewłaściwego bo nie byl zbytnio zorientowany. Jeszcze raz dziekuje
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-09, 23:27   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Mam jeszcze prosbe o interpretacje poniższych wyników, nie wiem czy cos wniosą ale znalazlam je u mamy

rtg 06.2013
miernie wzmożony rysunek podścieliska płuc, pola płucne bez zmian ogniskowych, cien sercowo naczyniowy w normie, katy przeponowo żebrowe wolne.

badania 11.2014

ca125 (?). 23,92 iu/ml
he4 (?). 77,93 pmol/I

usg 09.2014

wątroba niepowiększona o jednorodnej amplitudzie echa, ź.w i p.ź.w- szer. W normie, pęcherzyk żółciowy nieco obkurczony echo ujemny bez złogów, trzustka niepowiększona wykazuje niejednorodna amplitudzie echa. Aorta brzuszna nieposzerzona z pojedynczymi blaszkami miażdżycowymi, nerki położone typowo bez złogów i cech zastoju moczu, śledziona niepowiększona o jednorodnej amplitudzie echa, pęcherz moczowy niewypełniony.

przepraszam, ze to wszystko nie tak pokoleii jak powinno byc... Mam jeszcze wypis który zalacze jutro bedac w domu. Nie wiem czy powyzsze wyniki cos wnoszą do tego co juz napisalam, ale będę wdzięczna za interpretacje, każda pomoc i sugestia co do naszego dalszego postepowania jest dla mnie na wagę zlota.
DZIEKUJE!!!
mam jeszcze prosbe o polecenie dobrego onkologa, myslalam o gliwicach? Czy ktoś mógłby sie wypowiedzieć?
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-09, 15:04   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
A był badany po operacji? aby wiedzieć w ogóle czy i jak on wzrasta, czy stoi w miejscu, czy spada.

wydaje mi sie ze nie byl robiony po operacji, jak wrócę do domu to wrzucę wypis ze szpitala.

Jeśli marker jest/będzie w normie to TK może być wykonane 6-12 mcy po operacji. Niemniej jednak u Ciebie powinno być wcześniej, dlatego, ze nie było TK JB, no i przede wszystkim KLP

Czy stoi teraz cos na przeszkodzie żeby domagać się skierowania na tk klp? Noi jeszcze chcialam zapytac czy markery są wiarygodnym źródłem na tyle aby tylko na ich podstawie skierować kogoś na chemie? Czytalam ze bywa czasami i tak ze markery są w normie a rak jest,czy to prawda? Dziekuje za pomoc.
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-08, 19:19   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
http://www.forum-onkologi...p=239512#239512 ileene dziekuje za wszystkie wskazówki,mam jeszcze kilka pytań :) w malej ilości np 1 kostka na dzien bądź co kilka dni czekolady jest zabroniona? Mama ma na nią straszna ochote? Czy ogólnie np ciasta typu szarlotka albo jakiś biszkopt z galaretka albo budyniem jest dozwolone, i jakie soki mama moze pic, pomarańcza, multiwitamina, czarna porzeczka ?


mam jeszcze pytanie nie związane ze stomia...bylysmy dzisial z mama u onkologa, po obejrzeniu wynikow histo powiedział ze jest bardzo dobrze, lepiej niż z początku przypuszczał, na moje pytanie to co dalej odp ze mama ma sie zastanowic czy chce chemie?! Myslalam ze to lekarz proponuje dalsze leczenie? Onkolog powiedział ze robienie tk w celu spr czy są przerzuty nie ma sensu, bo za wczesnie jest po operacji, powiedział ze skoro węzły chłonne były czyste to ta chemia moze tylko pogorszyć mamy samopoczucie i formę a do samego leczenia niewiele wniesie bo przerzutów moze nie byc wogole. W końcu w toku rozmowy widzac nasze niezdecydowanie o dalszym leczeniu powiedział ze zrobić markery CEA (?) od ich poziomu będzie zależało czy chemia będzie czy nie. W przypadku nieznacznie podwyższonych markerów wtedy kontrola marketów ponownie za 3 m-ce a dopiero za 6 m-cy tomograf, takie postępowanie jest spotykanie? Dla mnie jest to trochę dziwne, mama miala tomografie przed operacja się tylko miednicy malej i nic więcej żadnego rtg pluc, usg jamy brzusznej miala, zastanawiam się nad konsultacja u innego onkologa. To nie tak ze chce mamie lądować chemie bez powodu po prostu chcialabym mieć jakas wiedze czy na dzien dzisiejszy niema nigdzie przerzutów. Boje sie ze cos zostanie przeoczone, my będziemy się cieszyć ze wszystko ok a za chwile okaże sie ze tam jednak cos siedziało. Nie wiem czy juz o to pytałam - za duży natłok informacji ostatnio u mnie, ale czy to ze wycięte węzły chłonne byly ok ze przerzutów nie ma? Tak czy siak powinno to byc chyba jakos skontrolowane? zna
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-06, 19:20   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
http://www.forum-onkologi...=239296#239296. a czy jest jakiś schemat jak będzie dalej mama prowadzona czy najpierw jakies tk w celu ustalenia czy są przerzuty czy od razu chemia? Jak ro wygląda. Czy jest cos na co powinnyśmy zwrócić uwage podczas wizyty u ? Jestem ciekawa jak będzie dalej prowadzone leczenie mamy. Dziekuje

[ Dodano: 2015-01-06, 19:33 ]
ileene napisał/a:
patka1983 napisał/a:
co osoba która ma taka stomie wyłoniona powinna wiedzieć, na co uważać i co powinna robić żeby było ok.

W szpitalu wszystko Mamie powiedzą, poinstruują co i jak. Jak przylepiać worek, higiena, itp.
Z takich praktycznych rad, to co mi przychodzi na myśl w tej chwili to:
- przede wszystkim nie dźwigać – grozi przepukliną,
- utrzymywać w czystości miejsce okołostomijne i samą stomię wyłonioną,
- przemywać szarym mydłem letnią wodą.
- w razie krwawienia ze stomii tamować krwotok zimną wodą,
- przylepianie worka - miejsce wokół stomii musi być dokładnie suche, bo inaczej worek popuści i może się wylać kał na zewnątrz i zakazić ranę,
- jeśli się pojawią rany wokół stomii to wtedy stosować pudry gojące czy pasty uszczelniiająco – gojące,
- podczas kąpieli musi kąpąć się razem z workiem, nie ściągać, gdyż ciepło powoduje, że kał się wydostaje.
To tak w skrócie.
Pełne informacje można uzyskać też w poradni stomijnej. Są tam też dostępne poradniki odnośnie radzenia sobie ze stomią, bardzo pomocne. Bo tu by można pisać i pisać.
patka1983 napisał/a:
Wiem ze to dziwne pytanie ale zastanawiam sie czy tygodniowy pobyt w szpitalu po takiej operacji jak moja mama przeszla jest wystarczający.

Pobyt w szpitalu po takiej operacji powinien być od 10-14 dni.
patka1983 napisał/a:
Oczywiscie wolałabym żeby mama byla juz w domu ale boje się komplikacji wlasnie związanych z gojeniem rany. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Komplikacje z gojeniem mogą być, ale nie muszą, będzie mieć Mama kontrolę w poradni chirurgicznej – a dokładnie w gabinecie zabiegowym.. Tam będą mieć oko na wszystko. Będzie tam też lekarz, więc w razie czego go poproszą. Także spokojnie, nie będziesz z tym sama.

Jak jeszcze masz jakieś pytania odnośnie stomii to pisz.
. czy moglabys m npisac cos o diecie dla osób ze stomia, wiem.ze musi byc lekkostrawna,mama dostala rozpiskę, ale kończą sie nam juz pomyslu na posilki moze ze moglabys m cos podpowiedzieć jakie grzeszki są dozwolone,oczywiscie po przetestowaniu przez mame. Pozdrawiam
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-05, 17:39   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
http://www.forum-onkologi...=239279#239279. czy na podstawie tego wyniku mozna mieć jakies przypuszczenia co do rokowań?
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-05, 12:24   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Ptaszenio napisał/a:
Patka,
przede wszystkim stanowczo zwracaj się do lekarzy z konkretnymi pytaniami - macie prawo - zwłaszcza pacjentka, wiedzieć, jak wygląda sytuacja. W tej chwili zadajesz pyania "w ciemno", ponieważ nie znasz faktów. Spisz sobie pytania na kartce, jeśli jesteś upoważniona do kontaktu z lekarzem, masz prawo do informacji.


mamy nareszcie wyniki z histopaologii, bardzo proszę o interpretację, dziękuje.

i jeszcze to



  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-22, 09:57   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Mama nadal nie ma temperatury ale z rany dalej sączy sie ropa,od soboty ma podobno podawany antybiotyk,ile potrzeb czasu żeby zaczął działać? Czy powinnam juz isc i poprosic o posiew? Czy czekac i liczyć na wiedze lekarzy? Dziekuje
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-21, 19:38   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Mama czuje sie fizycznie ok, ale psychicznie strasznie. Jestem u niej tak dlugo i tak czesto jak sie da, brat tez jezdzi, tata, staramy sie zmieniać żeby codziennie ktoś u niej byl. Temperatury mama juz nie ma. Tak mówi przynajmniej. Bardzo dobija ja śmierć ten kobiety dzisiaj. Boi sie ze lekarze czegoś u niej nie dopilnowali i dlatego zmarła i ze z nią Bedzie to samo. Poza tym jest dobita stomia i tym co ja jeszcze czeka, chemia ewentualne przywracanie drożności jelita i ogólnie przyszłość. Nie mam juz argumentow. Przezywam to wszystko razem z nią. Jak u niej jest ok to ja tez mam zupełnie inne nastawienie. Dzisiaj jestem kłębkiem nerwów. Chcialam jeszcze zapytac bo mamie pobrali rano krew i od południa ma podłączone znowu kroplówki podobno dosc bolesne chyba potas. O czym to świadczy?
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-21, 16:14   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Mama jest nadal w szpitalu.temperatura raz byla 38,5 potem najwyzsza 37,5, od wczoraj dostaje antybiotyk, czy po operacji cos bylo podawane nie wiem, rozmawiałam z lekarzem o tej ropie to powiedział ze przy operacjach na jelicie czesto dochodzi do takich sytuacji za parę dni wszystko powinno byc ok, mama jest w kiepskiej formie psychicznej na oddziale na którym jest w ciągu tygodnia zmarly. 2osoby, dzisiaj kobieta z którą mama do wczoraj byla na sali... Juz nie wiem co mam robić, jak ja pocieszać. Jak zostaje sama ze swoimi myslami to tez wariuje boje sie bardzo...
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-20, 14:42   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i za chec dzielenia sie swoja wiedza, ktora dla mnie jest teraz bezcenna. Chcialam zapytac o cos jeszcze, mama od przedwczoraj ma gorączkę i rana po operacji ropieje co to oznacza?
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
patka1983

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 17077

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-19, 18:00   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Macica zostala wycięta razem z jajnikami, ale to w takim razie jest mniej ważne niż to ze sam naciek byl, tak? Skoro mama ma ciecie na brzuchu od wysokości biustu w dol to wydaje mi sie e pluca tez są widoczne i ewentualne przerzuty na nich. Czy sie myle? Wiem ze to wszystko gdybania ale szukam czegoś czego mogę sie zlapac i wierzyc ze wszystko będzie ok...
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group