1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dysfagia po radioterapii
panterkka

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9169

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-09-15, 21:33   Temat: Dysfagia po radioterapii
Millax,
szkoda...
  Temat: Dysfagia po radioterapii
panterkka

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9169

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-09-10, 11:39   Temat: Dysfagia po radioterapii
Pozdrawiam również i powodzenia!
  Temat: Dysfagia po radioterapii
panterkka

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9169

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-09-10, 00:10   Temat: Dysfagia po radioterapii
Niestety skutki odległe radio- i chemioterapii bywają paskudne. Większość osób ma tyle "szczęścia", że ich nie dożywa. Nie jestem niestety gastrologiem ani chirurgiem. Pamiętam jednak ze studiów, że takie zabiegi wykonywano.
  Temat: Dysfagia po radioterapii
panterkka

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9169

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-09-09, 23:41   Temat: Dysfagia po radioterapii
Millax,
A próba operacyjnego poszerzenia zwłókniałego przełyku? Mogę zapytać ile masz teraz lat?
  Temat: Dysfagia po radioterapii
panterkka

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9169

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-09-09, 23:06   Temat: Dysfagia po radioterapii
Przykro mi, że masz takie nieprzyjemne powikłania po leczeniu. Rozumiem, że wypróbowałaś już różne sposoby przyjmowania tabletek i pewnie wiesz o tym więcej niż ktokolwiek inny. Na pewno więcej niż ja.
Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Ci powodzenia.
  Temat: Dysfagia po radioterapii
panterkka

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9169

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-09-09, 20:55   Temat: Dysfagia po radioterapii
Nerw krtaniowy wsteczny unerwia więcej struktur krtani, dlatego jednym z objawów mogą być trudności z przełykaniem. Masz inne objawy porażenia tego nerwu? I jak ustawiona jest porażona struna? Głosowo czy oddechowo?
  Temat: Dysfagia po radioterapii
panterkka

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9169

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-09-09, 16:54   Temat: Dysfagia po radioterapii
Millax, gardło to wspólna część układu pokarmowego i oddechowego. Struny głosowe znajdują się w krtani, która jest poniżej. Za krtanią znajduje się przełyk. Kiedy przełykamy, wejście do krtani zostaje zamknięte przez taką zapadkę (nazywa się nagłośnia), żeby jedzenie przeszło z gardła do przełyku, a nie do dróg oddechowych.
  Temat: Dysfagia po radioterapii
panterkka

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9169

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-09-09, 05:36   Temat: Dysfagia po radioterapii
Ja mogę zapewnić za to, że tabletka na pewno nie przykleja się do struny głosowej. Nie jest to możliwe, gdyż struny głosowe są w krtani, czyli układzie oddechowym, a nie w przełyku.
Może w tej sytuacji należy jednak leki rozruszać? Najlepiej zapytać lekarza, czy takie postępowanie w przypadku konkretnego leku będzie się wiązało z jakimiś poważnymi problemami.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group