1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
pajch

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 42994

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-01, 21:33   Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
::rose::
  Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
pajch

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 42994

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-28, 22:37   Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
Kiedy będziecie mieć wizytę u onkologa? Co z dalszym leczeniem onkologicznym? Jest jakieś planowane? Prędzej czy później może się okazać, że nie dacie rady opnanować sytuacji. Zapytaj jeszcze raz onkologa o skierowanie do hospicjum i wybierz inne niż to na Wielickiej. Trzymajcie się z Tatą!
  Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
pajch

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 42994

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-27, 21:38   Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
Robkat5! Czy tato jest formalnie pod opieką tego hospicjum domowego o którym piszesz? Jezeli nie to nie przyjadą :-(
  Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
pajch

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 42994

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-25, 21:32   Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
Finlandia napisał/a:
Ależ właśnie było u Twojej mamy dokładnie tak, jak napisała Madzia: mama miała paliatywne leczenie onkologiczne i miała hospicjum domowe.


Przypuszczam, że wynikało to ze skierowania i z dokumentacji (wypisów) a ja nawet nie zdawawłe sobie z tego sprawy. Wygląda zatem, że wprawadziłem robkat5 w błąd. Odnoszę jednak wrażenie, że stan taty robkat5 wymaga nie tylko stricte leczenia onkologicznego i coś z tym powinno się zrobić.
  Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
pajch

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 42994

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-24, 23:48   Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
Ma zapewne swoje uzasadnienie to co napisała Madzia70, ale w przypadku mojej mamy było tak jak napisałem - inaczej. Być może decyzja o przyjęciu mojej mamy miała też swoje medyczne uzasadnienie. Tak czy inaczej w przypadku taty robkat5 wydaje się, ze hospicjum domowe byłoby optymalne, a nie wzywanie pogotowia, ale może się mylę.
  Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
pajch

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 42994

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-24, 22:45   Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
Ja moją mamę zgłosiłem do hospicjum domowego grubo przed decyzją o zakończeniu leczenia. Nikt nie stawiał takich warunków. Skierowanie miałem od lekarki rodzinnej ale pani onkolog też chciała wypisać. Widocznie prof. Jacek Łuczak - ordynator hospicjum palium w poznaniu (człowiek anioł) zupełnie inaczej podchodzi do tematu opieki paliatywnej i hospicyjnej (z otwartym sercem). Nie rozumiem tego dlaczego jest inaczej w Krakowie!!! Nie pojmuję tego!!!! Ale prof. Łuczak nikomu nie odmawia i zawsze ma czas dla chorego. Tyle, że zasady powinny być takie same, skoro finansowanie idzie z NFZ - i tego nie rozumiem. Nie wiem co poradzić? Patrzyłem na inne hospicjum w Krakowie i jest tak samo!!!
  Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
pajch

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 42994

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-24, 21:40   Temat: guzowate poszerzenie odc. śródpiersia z naciekiem na płuco
Niezakończone leczenie onkologiczne nie jest żadną przeszkodą w korzystaniu z hospicjum. Trzeba mieć tylko skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty (w tym przypadku onkologa). Przykład w linku poniżej. Zapewnia to regularne wizyty lekarza i pielęgniarki

http://hospicjum-palium.p...si-chorego.html
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group