1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: tronca33 - komentarze
olunia

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 15790

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-05-02, 13:38   Temat: tronca33 - komentarze
Aleksandra, oczywiście, że masz racje. Takie sytuacje, gdy wyniki badań obrazowych rokują radyklane, czyli całkowite wyleczenie, a lekarze zwlekają nie powinno być. To po prostu swinstwo. lekceważenie, blad w sztuce itd. Ja pomijam błędy ludzkie. NIe o to mi chodziło. Niestety, czasem zachowanie lekarzy jest straszne. Ale to nie oznacza, że wszyscy lekarze sa zli i że żaden pacjent nie może leczyc na dobre leczenie, dobre na ile możliwe w obliczu współczesnej medycyny. Wiem o czym piszesz. Doskonale rozumiem. I masz racje - to nie powinno się zdarzyć. To musi cholernie bolec.
Pozdrawiam Cie mocno
  Temat: tronca33 - komentarze
olunia

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 15790

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-04-14, 21:29   Temat: tronca33 - komentarze
tronca, masz racje I szalenie cieszę się z dobrych efektów terapii u twojego taty. To wspaniale wieści. A wszyscy tu takich łakniemy. A ja pisałam do aleksandry 1124 - aby podkreślić, ze leczenie wg lekarzy nie zawsze pokrywa się z tym co my sobie wyobrażamy jako leczenie. I czego sobie życzymy. Niestety. Ja tez bym chciała, żeby raka trzustki po prostu usuwano operacyjnie, a doleczano chemią. Byloby cudownie.
  Temat: tronca33 - komentarze
olunia

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 15790

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-04-14, 18:00   Temat: tronca33 - komentarze
Chyba wkadlo się tu jakies pzreklamanie lub niezrozumienie. Raka trzustki leczy się u wszystkich. Problem polega na tym, ze wyleczenie jest możliwe wtedy, gdy rak jest ograniczony tylko do trzustki i nie ma zadnych przerzutów ani nacieków na narządu okoliczne lub naczynia albo inne struktury jak choćby wezły. Jeśli się raka trzustki w takim stadium usunie, możliwe jest wyleczenie. Ale w takim stadium niewielu jest pacjentów wylapanych. Rak ten po prostu jest długo bezobjawowy. Zwykle gdy jest wykryty, sa już pzrerzuty, np. do wątroby. I wtedy leczenie operacyjne nie pomoże, a może za to dolozyc ciepien. Powoduje często tez powikłania jak cukrzyca, problemy z trawieniem ropnie i inne. A nie wydłuża zycia. Dlatego takich pacjentów leczyc się z pomocą chemioterapii. Najczęściej podaje się gemzar. Sa także inne preparaty, ale rzadziej stosowane i znacznie gorzej tolerowane. Z czasem jednak leki te przestają działać i nie kontrolują rozrostu nowotworu. Choroba postępuje.
Dlatego leczyć się wszystkich, a nielicznych można uratować. I metoda leczenia zależy od zaawansowania choroby. W tym przypadku operacja nie zawsze znaczy lepiej. Gdy rak się rozsiany, operacja tylko może zaszkodzić, a nie wydłuży zycia. Różnie jest tez z diagnostyka. czasem zmiane można wykazać w USG i biopsja potwierdza wstępne rozpoznanie. U innych chorych trzeba bardziej żmudnych badan: USG, tomografii a nawet rezonansu a i tak dopiero po biopsji mamy potwierdzenie. A zdarza się tez, że badania obrazowe pokazują jedno, a po otwarciu brzucha rzeczywistość wychodzi inna. Ale leczy się wszystkich, choć rzadko to leczenie jest skuteczne tak, jak tego oczekujemy.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group