1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
olaczek

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251521

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-25, 09:42   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
:cry..:
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
olaczek

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251521

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-20, 21:07   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
DumSpiro-Spero napisał/a:
W rzeczywistości problem powiedzenia prosto w oczy choremu i/lub jego rodzinie: "koniec chemioterapii" wielu onkologów przerasta. Wypalenie zawodowe powoduje ich nadwątloną już latami przykrych doświadczeń wytrzymałość psychiczną i nie chcą się oni narażać na szloch, łzy, zarzuty i masę pytań.


DSS, Nadzieja, z góry przepraszam, że nie na temat (najwyżej mi się oberwie |wht?!| )
ale moim zdaniem onkolodzy raczej bronią się przed zaburzeniem homeostazy i wypaleniem zawodowy, zakładają pancerz znieczulicy, budują mury. Wyłączają emocje a pacjentów traktują przedmiotowo (kolejny przypadek) a nie podmiotowo. Oczywiście ja ich rozumiem i sama zastanawiałam się czy byłabym w stanie "udżwignąć" tak liczną stratę pacjentów.
Podobne problemy dotyczą sędziów, zwłaszcza karnistów. We Włoszech organizuje się specjalne szkolenia "uwrażliwiające" sędziów na sytucję stron biorących udział w postępowaniu karnym. Zastanawiam się czy takie projekty sprawdziłyby się pracy z onkologami? Jak zachować równowagę, być kompetentnym ekspertem (pracowac głową a nie sercem) a jednocześnie "ludzkim" lekarzem?

jeszcze raz przepraszam, ewentualnie proszę o przeniesienie do innego wątku
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
olaczek

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251521

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-28, 16:41   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja napisał/a:

Są dni kiedy słysze obelgi, są dni kiedy słysze "co by było gdyby mnie nie było koło mamy". Ciężko jest. Sama z dzieciakami i mamcią...

no nic, jekoś narazie sobie radzę, na łzy i rozczulanie ise nad sobą przyjdzie odpowiedni czas...



Racja Aniu, nie teraz jest na to moment ... ale masz wspomnienia tych dobrych chwil, kiedy mama była zdrowa
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
olaczek

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251521

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-15, 14:01   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja napisał/a:
spuścił głowę i uciekł...


Gdzieś (bez względu na wiedzę, kompetencje) zgubiliśmy mądrość i umiejętność rozmawiania o odchodzeniu. Czujemy się bezradni, czasem zakłopotani, a czasam po prostu uciekamy od problemu.
Tak sobie myślę o tradycji polskie wsi, kiedyś wyśmiewanej ... jak mądrze potrafili towrzyszyć choremu a potem się pożegnać.

:littlehs:
ucałuj mamę
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
olaczek

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251521

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-29, 10:45   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Tak sobie myślę, na chłopski rozum, że ból niepotrzebnie osłabia organizm, pogarsza jakość życia, demotywuje do dalszej walki.
Może jest ktoś z rodziny, znajomy lub lekarz, tórego mama posłucha i zacznie brać - oczywiście odpowiednio dobrane przez lekarza - leki przciwbólowe?
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
olaczek

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251521

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-28, 19:33   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja napisał/a:
cleo33, cleo ;) Ja jestem Ania :)


:mrgreen: Ania zwana przez cleo33 Marzenką

i wszystko gra :hehe:


Nadzieja napisał/a:
zaczeły się bóle, mdłości, złe samopoczucie...


:uuu: może to chwilowe pogorszenie?
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
olaczek

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251521

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-25, 21:57   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja napisał/a:
w rewelacyjnym humorze :)


i to jest najważniejsze :!:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group