1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak trzustki - czy to koniec?
niezapominajka2000

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5020

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-23, 08:26   Temat: rak trzustki - czy to koniec?
witam. lekarz wie o tym krwotoku dlatego kazał odstawić leki przeciwzakrzepowe. morfologia była ostatni raz robiona jak mama leżała w szpitalu w styczniu.

Co jakiś czas mama wypluwa jakieś skrzepy krwi z flegmą. co to może być? Czy to kolejny zły objaw choroby? Co powinnam zrobić? :cry:

[ Dodano: 2018-02-23, 08:37 ]
jak bardzo zle są rokowania mamy? prosze na prv.
  Temat: rak trzustki - czy to koniec?
niezapominajka2000

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5020

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-21, 13:49   Temat: rak trzustki - czy to koniec?
dziękuje za odpowiedz. Jak Pani zauważyła jestem przygotowana na najgorsze choć trudno mi słuchać jak mama planuje choćby pójście na spacer z moim psem jak poczuje sie lepiej.

Wcześniej zapomniałam dodać ,że od 2 tygodni mama ma żółtaczke mechaniczną.

obecnie ma Dorete 75+650 przeciwbólowo 3 razy na dobe.

chce zrobić wszystko aby mama poczuła sie lepiej .

mam jeszcze jedno pytanie. Mój brat chce załatwić hospicjum stacjonarne albo oddział paliatywny a ja wolałabym mieć mame w domu i pomoc hospicjum domowego. dodam ,że jestem stanie zająć sie mamą. Która opcja jest lepsza dla mojej mamy?

czy żóltaczka może być powodem że lekarz nie zleci leczenia chemią lub radio?

[ Dodano: 2018-02-21, 14:23 ]
na zakrzepice miała NEOPARIN 0,8 ML 1*dziennie. miała 20 zastrzyków ale po 16 lekarz kazał odstawić.

teraz mama waży 50 kg a kilka dni wcześniej waga była ok 48 kg. Dzisiaj czuje sie kiepsko, ale może od tego, że wczoraj miała krwotok z nosa i straciła dość dożo krwi bo prawie 2 godz tamowałam.



pozdrawiam
  Temat: rak trzustki - czy to koniec?
niezapominajka2000

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5020

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-21, 07:17   Temat: rak trzustki - czy to koniec?
witam . czytam wasze posty już od dłuzszego czasu kiedy dowiedziałam się że moja mama jest chora. Ale może od początku. W połowie listopada 2017 mama dostała silnych bóli brzucha promieniujące do kreęgosłupa. leczona była oczywiście w tym kierunku, leki masaże , naświetlania a ból był coraz większy. USG nie wykazało żadnych zmian. 5 stycznia trafiła do szpitala na badania a 17 już wiedziałam o raku. Wyniki ze szpitala : rozp. nowotwór złośliwy trzustki ,podejrzenie procesu rozrostowego w trzustce ,podostre zapalenie trzustki ,zakrzepica żyły wrotnej i jej gałęzi wątrobowej ,zakrzepica żyły krezkowej górnej i żyły śledzionowej ,żylaki przełyku hepato- i splenomegalia ,cukrzyca 2 stopnia od 35 lat cholecystektomia ok 40 lat temu ,leukopenia. markery : CA125 -267,50 U/ML CA19-9 >1000 CEA -49,79ng/ml . badanie Tk - olny płyn międzypętlowo wśródbrzuszu,wdłuż krzywizny większej żołądka i we wnęce śledziony. wątroba o Wymiarach AP 16 CM; CC 18,5 CM Drogi żółciowe śródwątrobowe poszerzone do 14mm w obrębie wnęki wątroby , drogi żółciowe zewnątrz wątrobowe trudne do prześledzenia na poziomie wnęki wątroby - do weryfikacji ERCP/MRCP. W świetle żyły wrotnej i jej rozgałęzień płatowych widoczny materiał zakrzepowy przewęża światło żyły wrotnej o ok 50% . żyła krezkowa górna poszerzona w całości wykrzepiona , jej dopływy częściowo wykrzepione, na poziomie prawego podbrzusza widoczne wykrzepione drobne dopływy żyły krezkowej. Rozległa skrzeplina w żyle krezkowej górnej przechodzi na rozgałęzienie segmentu 6 wątroby. śledziona powiększona do 13,7 cm. obraz trzustki niejasny widoczny jedynie fragment prawidłowego miąższu głowy , trzon ser. 24 mm, niejednorodny hipodensyjny o nierównych obrysach , ogon słabo widoczny . podejrzenie zmian naciekowych trzustki . Krztałt nadnercza prawego prawidłowy. Nadnercze lewe w całości pogrubiałe miejscami o obniżonej densyjności. Nerki prawidłowe. Pojedyńcze uwapnienia blaszki miżdżycowe w aorcie brzusznej i jej rozgałęzieniach. Węzły chłonne zaotrzewnione licznie wielkości do 10 mm. Podejrzenie żylaków przełyku i żołądka. GASTROSKOPIA - przełyk w górnej i środkowej bez zmian. w dolnej żylaki 2 st. w/g OMED w okolicy przedwpustowej widoczne dość duże żylaki ( GOV2) Jeziorko śluzowe mętne podbarwione żółcią.

Dodam ,że moja mama nigdy nie piła alkoholu , ani nie paliła papierosów. w rodzinie nie było przypadków raka. Obecnie czekamy na wynik rezonansu magnetycznego i wizyte u onkologa na 27.02. w Krakowie. Cały czas jest ubytek na wadze , pojawiły się również silne krwotoki z nosa. prosze o pomoc zinterpretowaniu tych badań troche czytałam i wiem, że nie jest dobrze. Moja mama ma nadzieje ,że będzie dobrze . ile mamie jeszcze zostało czasu? O co powinnam pytać lekarza w obecności mamy? Prosze o pomoc..
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group