1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-28, 11:21   Temat: Rak migdałka
Dziś mamy kolejną wizytę, mnie osobiście martwi ciągły antybiotyk, który został określony jako osłonowy. Nie rozumiem tego stwierdzenia. W czasie ostatniej wizyty, po zbadaniu gardła nie dostaliśmy odpowiedzi czy nowotworu niema, musimy czekać na PET 3 msc. Zobaczymy czy dziś po serii zastrzyków podniosły się białe krwinki. Doszedł nam kłopot z bardzo gęstą krwią, pielęgniarki pobierają krew po 3 razy w celu pobrania krwi, jest tak gęsta (też dostaliśmy na to zastrzyki), co ciekawe przed rozpoczęciem leczenia, konsultowaliśmy się z dietetykiem klinicznym (prywatnie) już wtedy powiedział, że widzi gęstą krew i dobrze byłoby zastosować suplementacje, ale leczenie onkologicznego tego zakazało.
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-23, 02:00   Temat: Rak migdałka
Dostaliśmy kolejne antybiotyki. Skończyliśmy 35 radioterapię. Leciały nam płytki, steryd pomógł. Lecą nam białe krwinki, mieliśmy Leukopenie II stopnia, a następnego dnia Leukopenie III stopnia. Dostaliśmy zastrzyki na 5 dni, potem kontrola krwi. Na pytanie czy nowotworu niema, dostaliśmy odpowiedź że gardło jest bardzo podrażnione i nie widać wszystkiego, trzeba czekać aż się wygoi, żeby to ocenić a potem za 2-3 msc PET. Oby białe krwinki na tą chwilę rosły.
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-17, 20:09   Temat: Rak migdałka
Pytamy, Pani unika odpowiedzi.
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-17, 19:39   Temat: Rak migdałka
Tak zrobimy, plamek nie widać. Bardzo nie podoba mi się to podejście, bo ostatnia wizyta będzie własnie teraz w czwartek, bo kończymy leczenie. Czyli zostaniemy zostawieni sami sobie.

Antybiotyki bez przerwy od 3-4 tygodni.

[ Dodano: 2017-12-17, 19:40 ]
Dostał teraz nową receptę. Ale dlaczego to nie padło słowo. Błąd, że był tam sam, bo ja bym nie wyszedł z gabinetu jakbym nie uzyskał odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-17, 18:00   Temat: Rak migdałka
Był sam. Miał wtedy białe plamki w gardle, a potem ani słowa tylko kolejne recepty.
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-17, 15:50   Temat: Rak migdałka
Mnie martwi to że nie 3-4 tyg temu zostały przypisane antybiotyki i leki przeciwgrzybiczne, ale nie została ta kuracja przerwana, ani nic nie zostało powiedziane....
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-14, 19:43   Temat: Rak migdałka
Cześć,

Jesteśmy na 6 tygodniu leczenia. Dostaliśmy 5/7 Chemioterapii ok 30 naświetlań, został ostatni tydzień. Ze względu na wyniki krwi kolejnych chemii nie będzie. Jesteśmy "pod opieką" Bydgoskiego Centrum Onkologii, u dr n. med. Magdalena Bańkowska-Woźniak. Mamy dużo leków, których działanie nie zostało nam wytłumaczone, pomimo zadanych pytań, prośba o informację czy mieliście podobne leki i jak długo je musieliście stosować, na moje oko są one mocno obciążające organizm oraz są przypisane już od kilku tygodni i nie wiadomo do kiedy. Pani prowadząca nie odpowiada na pytania lub robi to bardzo wymijająco, po spytaniu o probiotyk w czasie antybiotykoterapii, po 2 tygodniach padły słowa "można jak się chcę". Od kiedy do kiedy w waszym leczeniu stosowaliście antybiotyki? Kiedy mogliście je przestać brać, w jaki sposób walczono u was z małopłytkowością i małą ilością limfocytów (białych krwinek), Zaczęły spadać po 4 chemii i jest taki stan od 2 tygodni.

- Augmentin -
- Metronidazol -
- Encorton -
- Fluconazole -
- Płyn do płukania gardła
- IPP 40 - "na ochronę żołądka przed sterydami", chociaż ja nie wiem jak inhibitor pompy protonowej który zmniejsza wydzielanie kwasu żołądkowego działa ochronnie na żołądek?
- Ketanol - na ból
- Biotene, Connettivina Plus, RadioProtect - maści na spaloną skórę na szyi

Jak sobie radziliście ze spaloną skórą na szyi, jak długo po radio ten stan się utrzymywał?
Kiedy przerwano antybiotykoterapie?
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-10-23, 14:43   Temat: Rak migdałka
W całych tych wynikach dziwi mnie że niema rodzaju nowotworu, tylko jest biopsja węzłów chłonnych, a podobno przy różnych rodzajach nowotworu podaje się różne rodzaje leczenia/środki. Jak dążyć do głębszej diagnozy?

[ Dodano: 2017-10-23, 15:20 ]
Zalecenia z zakładu Radioterapii.
- od 6 listopada 30-35 naświetlań w każdy dzień powszedni z przerwami na weekendy
- do tego 2-3 chemie w cyklach co 10 - 15 naświetlań.

Napiszcie mi proszę obrazowo czy to dużo i mało oraz jakich skutków w czasie leczenia można się spodziewać.
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-10-19, 20:30   Temat: Rak migdałka
Mam dodatkowe wyniki, jak ktoś może słowo komentarza to poproszę :) .











  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-10-19, 12:21   Temat: Rak migdałka
Wytłumacz mi proszę co znaczą jeszcze stopnie zaawansowania?
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-10-19, 09:59   Temat: Rak migdałka
Czyli sugerują radiologię.

[ Dodano: 2017-10-19, 09:59 ]
Ja nie znam się i na mój rozum lepiej najpierw wyciąć co się da, a potem radiologia i chemia, ale mogę się bardzo mylić.
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-10-18, 21:55   Temat: Rak migdałka
Przesyłam wyniki które mam, wydaje mi się że brakuje wyniku histopatologicznego.









  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-10-18, 21:05   Temat: Rak migdałka
Szukam nie mogę nic znaleźć. Wiem, że chemia osłabia, na chłopski rozum, biorę to tak, że lepiej wyciąć jak się da, a potem dać chemię, która pewnie będzie lżejsza, o ile logicznie myślę.
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-10-18, 20:47   Temat: Rak migdałka
Też znalazłem tego lekarza którego mi wskazałeś, był jedną z opcji moich. Dylemat mam z tym, że start chemii ma być 04.11, a jego pierwszy wolny termin na wizytę to 14.11 i tu mamy pierwszy dylemat :) .

Niedługo podeślę wyniki. Dziękuje za dotychczasową pomoc.
  Temat: Rak migdałka
natash

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 8608

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-10-18, 12:19   Temat: Rak migdałka - szukam specjalisty
Cześć,

Zdiagnozowano u mojego taty raka "złośliwego" migdałka z przerzutami do węzłów chłonnych. W badaniu PET nie wyryto żadnych innych ognisk zapalnych.

04.11.2017 ma zleconą wizytę w celu ustalenia Chemoterapii, z tego co się dowiedziałem to nie chcą tego usuwać, bo nie mają specjalistów Laryngologów w Szpitalu Onkologicznym w Bydgoszcz.

Ja szczerze nie wiem czy tak mu powiedziano i zlecono chemię, bo to coś poważniejszego czy faktycznie nie mają specjalistów z tej dziedziny wytłumaczone było, że szyja, głowa, to trudne miejsca operacyjne, dlatego ma być chemia.

Mam w związku z tym kilka pytań.

1. Czy ktoś przez to przechodził i miał zabieg chirurgiczny w takim miejscu?
2. Polecicie gdziekolwiek w Polsce Laryngolog-Onkologa w celu prywatnej diagnozy, osobiście uważam, że dobrze zaciągnąć opinii 1-2 niezależnych specjalistów.
3. Czy wsparcie leczenia dieto terapią oraz suplementacją jest dozwolone?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group