1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Torbiel skórzasta - co dalej?
mufaso83

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7408

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-16, 20:18   Temat: Torbiel skórzasta - co dalej?
dowiedz się przede wszystkim, jakie doświadczenie wleczeniu nowotworów ma klinika prywatna. Bardzo często jest tak, że w szpitalach pracują bardziej doświadczeni lekarze którzy z racji zdobytego przez lata doświadczenia będą w stanie pokierować leczeniem w lepszy sposób. Najlepiej znaleźć dobrego lekarza prowadzącego i powierzyć jemu kierowaniem leczenia w jednostce, gdzie pracuje
  Temat: Torbiel skórzasta - co dalej?
mufaso83

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7408

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-12, 17:27   Temat: Torbiel skórzasta - co dalej?
witaj

tu masz link o torbieli
http://www.poradnikzdrowi...anek_38729.html
http://wylecz.to/pl/choro...html#popupClose

butterfly napisał/a:
Czy w trakcie operacji lekarze już mogą wstępnie rozpoznać, czy to coś co wycinają to faktycznie torbiel? I czy przy każdej operacji usunięcia guza, robi się badanie histopatologiczne? Chodzi mi o to, że nie wiem jakie są standardy. żeby nie doszło do sytuacji, w której wytną zmianę, "na oko" ocenią, że to faktycznie torbiel, nie wyślą wycinka na histopatologię, a potem po czasie okaże się, że to był błąd. Nie wiem, czy kliniki prywatne też mają obowiązek wysyłać wycinki z wyciętych guzów (wszystkich) na his.- pat.?

często w trakcie operacji, jeżeli istnieje podejrzenie, że zmiana nie jest tym, co rozpoznano pierwotnie lub jest podejrzenie zmian złośliwych wykonywane jest badanie histopatologiczne śródoperacyjne, żeby nie narażać pacjenta na dwie operacje. Moja Mamcia miała w trakcie usuwania raka jajnika robione takie badanie, chirurdzy w tym czasie czekali na wyniki i po ich otrzymaniu rozszerzyli zakres operacji wedle zaleceń.

butterfly napisał/a:
Wreszcie czy istnieje możliwość (a jeśli tak, to jakie jest prawdopodobieństwo), że torbiel skórzasta może przekształcić się w raka jajnika albo innego narządu?

Torbiele skórzaste (potworniaki) należą najczęściej do nowotworów niedojrzałych, istnieje więc ryzyko, że mogą być złośliwe.

wszystko okaże się po wykonaniu badania histopatologicznego pobranych/usuniętych zmian. Pamiętaj, że ten wynik zawsze jest najbardziej wiarugodny
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group