1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz pęcherza moczowego
mral

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 17821

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2009-10-11, 13:29   Temat: Guz pęcherza moczowego
jogi45 napisał/a:
Kurcze ile ty juz zabiegów przeszłaś


„(…) nasze ciało zostało zaprojektowane przez ewolucję na okres od 30 do 40 lat... Po tym czasie wszystko jest już tylko naprawą.(…)”

jogi45 napisał/a:
i wcale się nie żalisz. Masz charakter!!!


Ja po prostu wiem , co może mi dodać energii, a co wręcz przeciwnie.
Przed każdą operacją strasznie się boję, ale po operacji jestem szczęśliwa że rezultat końcowy jest ok.


jogi45 napisał/a:
Czy u ciebie tak czeste narkozy nie wpływaja na pogorszenie wzroku, wypadanie włosów?


Faktycznie, ostatnimi czasy wzrok mi się pogorszył , ale czy jest to efekt narkozy? - nie potrafię ustalić. Okulista twierdzi, że to normalne z wiekiem. Noszę okulary progresywne o zakresie ≤-1, +1≥.
Włosy ok. - nie wypadają.


Zamieszczony wyżej cytat pochodzi z : http://wiadomosci.onet.pl...1,kioskart.html
  Temat: Guz pęcherza moczowego
mral

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 17821

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2009-09-25, 22:35   Temat: Guz pęcherza moczowego
Panie Doktorze - bardzo dziękuję za pomoc.

Mam nadzieję, że wszystko potoczy się bez zakłóceń i nie będę miała potrzeby zamieszczania kolejnych pytań w niniejszym wątku.
Być może powinnam drążyć sprawę opisu badania hist.-pat., ale dochodzę do wniosku (mam nadzieję słusznego), że na obecnym etapie nic to nie wniesie i nic nie zmieni. Muszę jednak o tym pamiętać na okoliczność ew. kolejnych badań hist.-pat.
Pozdrawiam
mral
  Temat: Guz pęcherza moczowego
mral

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 17821

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2009-09-24, 12:16   Temat: Guz pęcherza moczowego
Dziękuję Panie Doktorze.

Jeśli Pan pozwoli, jeszcze jedno pytanie. Jak długo tj. przez ile lat i jak często powinny być wykonywane cystoskopie kontrolne i odpowiednio USG pęcherza ?

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
mral
  Temat: Guz pęcherza moczowego
mral

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 17821

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2009-09-17, 13:10   Temat: Guz pęcherza moczowego
Zosiu ,dzięki. Prawdopodobnie jest to jedyne słuszne wytłumaczenie tej sytuacji.
  Temat: Guz pęcherza moczowego
mral

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 17821

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2009-09-16, 20:46   Temat: Guz pęcherza moczowego
Badanie hist. – pat. :
1.Guz pęcherza moczowego, 2. Z dna guza i obrzeża
Ad.1 - Papillary urothelial tumor potential malignach
Ad.2 - W wycinkach z dna obrzeża guza stwierdza się po części pokryte normo typowym nabłonkiem urotelialnym fragmenty ściany pęcherza moczowego w stanie przewlekłego nieswoistego zapalenia.

Pytania:
1)Tak opisany guz, przez jednych lekarzy (z którymi pacjent miał lub ma kontakt ) nazywany jest złośliwym o niskim potencjale złośliwości ,przez innych potencjalnie złośliwym , a jeszcze innych brodawczakiem. Jak jest prawidłowo ?
2)Jakie leczenie i jakie badania kontrolne i przez jaki czas powinny być zastosowane w przypadku guza opisanego na wstępie?
3)Jeśli dojdzie do wznowy , to czy stopień złośliwości może zwiększyć się i jaki będzie dalszy tryb postępowania/leczenia ?
4)Czy postępowanie o które zapytuję w pkt. 2 i 3 jest standardowe i wiążące dla wszystkich placówek (oddziałów urologicznych) w Polsce ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group