1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Raport Pacjenta
mral

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5689

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-05-03, 17:03   Temat: Raport Pacjenta
Mrakad,

Wobec braku jakichkolwiek komentarzy ja osobiście przyjmuję, że nikogo z obecnych Forumowiczów zagadnienia poruszone w tym temacie nie interesują i to w żadnej z przedstawionych tu opcji. Nie wiem jak Ty ale ja pasuję.
  Temat: Raport Pacjenta
mral

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5689

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-04-12, 19:02   Temat: Raport Pacjenta
To bardzo dobrze, że czujesz potrzebę zrobienia czegoś na rzecz poprawy „leczenia onkologicznych” , popieram tego rodzaju inicjatywy. Również na ten temat myślę, ale póki co nie wiem jak się za to zabrać, a dwa to nie wiem, czy dam radę.

W nawiązaniu do tego co przedstawiłeś, mam pewne sugestie – może zechcesz z nich skorzystać ?

Twoje uwagi i temu podobne, można pogrupować np. jn:
1. komentarze/uwagi dotyczące danego ośrodka
Myślę, że dobrze byłoby skorzystać z istniejącego bloku „Centra Onkologii, szpitale , leczenie” i prosić Forumowiczów o aktywność. Prosić o to, żeby chcieli się dzielić swoimi negatywnymi i pozytywnymi spostrzeżeniami na temat leczenia (dot. wszystkich obszarów tj. również tych związanych z administracją)
Może pomocne byłoby np. stworzenie kryteriów oceny, jako rodzaju podpowiedzi na co powinno się zwrócić uwagę w tych komentarzach ? A może jako przykład powinien posłużyć Twój wpis, oczywiście jeśli go zechcesz zamieścić.
Można iść dalej i poinformować daną placówkę o umieszczeniu na Forum takiej „charakterystyki ośrodka” i jeszcze krok dalej prosić placówkę o ewentualne ustosunkowanie się np. czy to na łamach forum czy też na własnej tj. placówki stronie internetowej.

2.Komentarze/uwagi dot. spraw o charakterze systemowym (dot. całego kraju)
To trudna sprawa, ale na pewno warto spróbować. Można wydzielić w bloku „Centra Onkologii, szpitale , leczenie” temat lub dział np. „Jak usprawnić służbę zdrowia” (nad tytułem należałoby się zastanowić) z możliwością zamieszczania w nim np.:
- komentarzy odnoszących się np. do wypowiedzi prasowych, telewizyjnych itp. osób publicznych/przedstawicieli służby zdrowia korespondujących z tytułem tego działu
- propozycji zmian, ulepszeń itp. na przykładzie tego czego doświadczyliśmy lub co zaobserwowaliśmy w trakcie naszych nieustających zmagań, itp. a co ma charakter systemowy
- naszych obserwacji/wniosków dot. np. braku dostosowań prawnych np. w temacie badań klinicznych itp.
itp.
Można iść dalej i poinformować Ministerstwo Zdrowia i NFZ oraz innych zainteresowanych o podjęciu takiej inicjatywy.

3.Komentarze/uwagi dot. spraw z którymi możemy uporać się sami
Są sprawy z którymi możemy sobie dać radę sami powołując się na nasze prawa/egzekwując prawo np. prawo do dokumentacji, prawo do informacji i inne. Powinniśmy zadbać o to, żeby znać swoje prawa i przybliżyć je innym pacjentom onkologicznym oraz ich rodzinom.
W celach edukacyjnych może zasadnym być utworzenie w bloku „Centra Onkologii, szpitale , leczenie” tematu pt. „Prawa Pacjenta”.
Natomiast ocena poszanowania praw pacjenta, jako jedno z kryteriów oceny konkretnej placówki, proponuję żeby się znalazło w miejscu wg pkt.1.

Zastrzeżenia:

1.Zważywszy , że powyższe może ale nie musi być zgodne z koncepcją założycieli Forum, zatem ewentualna kontynuacja aktywności Forum wg powyższego modelu moim zdaniem musiałaby zyskać akceptacje Administratorów.
2.To co w niniejszym wpisie napisałam, w żadnym razie nie jest negacją Twojej propozycji, należy to traktować wyłącznie jako możliwą alternatywę
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group