1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz płuca prawego-Adeno ca.
mral

Odpowiedzi: 824
Wyświetleń: 259495

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-12-28, 21:49   Temat: guz płuca prawego-Adeno ca.
Jusia, podpisuję się pod każdym słowem napisanym przez DSS.
Zatrzymam się na tym fragmencie:
DumSpiro-Spero napisał/a:

Tylko powiedz mu...


Chcę, żebyś wiedziała, że choć od śmierci mego Taty upłynęło wiele lat, wciąż nie mogę sobie darować, że nie powiedziałam. Strasznie się z tym męczę.
:tull:
  Temat: guz płuca prawego-Adeno ca.
mral

Odpowiedzi: 824
Wyświetleń: 259495

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-12-27, 20:27   Temat: guz płuca prawego-Adeno ca.
jusia napisał/a:

Niestety nie jestem dzielna,boję się,bardzo.
Mam ogromne wyrzuty sumienia,że nie potrafiłam efektywniej na tatę naciskać ,aby te lekarstwa wszystkie brał.


Jusia, ja myślę, ze nie powinnaś mieć jakichkolwiek wyrzutów sumienia. Na tyle, na ile jest to możliwe, dbałaś i dbasz o Tatę, robisz wszystko co w Twojej mocy. Zmuszanie chorego do czegokolwiek, nie powinno mieć miejsca, chory potrzebuje spokoju.

Boisz się – nic z tym nie zrobisz, musisz przez to wszystko przejść razem z Tatą i wspierać Tatę do końca.

Takie jest to życie.
  Temat: guz płuca prawego-Adeno ca.
mral

Odpowiedzi: 824
Wyświetleń: 259495

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-12-27, 17:58   Temat: guz płuca prawego-Adeno ca.
Jusia, nie wiem czy w czymkolwiek to Ci pomoże , ale wklejam to co znalazłam na temat drgawek.

Cytat:
Stan drgawkowy

Jest to stan długotrwałych (ponad 30 minut) ciągłych drgawek lub 2 i więcej epizodów drgawkowych bez pełnej normalizacji stanu chorego. Jednak w praktyce, ze względu na uszkodzenie mózgu w wyniku długotrwałego stanu drgawkowego, już po 10 minutach powinno być rozpoczynane leczenie. Najczęstszą przyczyną stanów drgawkowych w onkologii są przerzuty do mózgu lub opon mózgowo-rdzeniowych. Inne przyczyny stanowią wczesne lub późne następstwa radioterapii oraz chemioterapii. Wśród leków cytotoksycznych najwyższą neurotoksyczność typu centralnego wykazują antymetabolity (metotreksat i arabinozyd cytozyny), alkaloidy roślinne, niektóre leki alkilujące (ifosfamid, cisplatyna) oraz inhibitory topoizomerazy I. W różnicowaniu należy uwzględniać przyczyny analogiczne do opisanych w przypadku wzrostu ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Stan drgawkowy może powodować następstwa systemowe (kwasica metaboliczna lub oddechowa, hiperglikemia, nadciśnienie tętnicze, hiperkaliemia, neurogenny obrzęk płuc, nadmierna potliwość, niewydolność nerek) lub mózgowe (wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego, uszkodzenie neuronów, naruszenie ciągłości bariery krew-mózg, obrzęk mózgu, wzrost przepływu mózgowego).

Już w trakcie prowadzenia diagnostyki konieczne jest podejmowanie leczenia - należy podać diazepam lub lorazepam dożylnie, a w przypadku utrzymywania się drgawek - fenytoinę lub fenobarbital. Jeśli ostry stan zostaje opanowany diazepamem, to leczenie powinno być kontynuowane przy użyciu pochodnych długo działających fenytoiny.



Trzymaj się.
  Temat: guz płuca prawego-Adeno ca.
mral

Odpowiedzi: 824
Wyświetleń: 259495

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-10-12, 16:25   Temat: guz płuca prawego-Adeno ca.
jusia napisał/a:

Troszkę się wściekłam,bo jak zadzwoniłam do onkologa umówić wizytę,to pani rejestratorka mi powiedziała,że tata po4 tygodniach od naświetlań powinien się zgłosić do onkologa.Nam tego nikt wcześniej nie powiedział,skąd to mieliśmy wiedzieć???

Jusia, tego typu uwagi/zalecenia powinny być zamieszczone w karcie informacyjnej, którą pacjent powinien otrzymać po zakończonej radioterapii.

Cytuję z karty którą ja otrzymałam:

Cytat:
(...)
Wskazania dotyczące dalszego leczenia:
kontrola onkologiczna za 4-6 tygodni.
(...)
  Temat: guz płuca prawego-Adeno ca.
mral

Odpowiedzi: 824
Wyświetleń: 259495

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-06-03, 22:42   Temat: guz płuca prawego-Adeno ca.
Jusia - ja również trzymam kciuki, żeby wszystko było OK.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group