1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak desmoplastyczny neurotropowy Cl. III, Br. 3 mm
miumi33

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 10789

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-10, 22:16   Temat: Czerniak desmoplastyczny neurotropowy Cl. III, Br. 3 mm
Czy to oznacza ,że brat ma przed sobą prognozowane 5 lat życia ? Czy w wyniku histopatologicznym wartości plusowe to coś strasznego .Nie napisałaś nic o tym terminie przewidzianej operacji czy ma to znaczenie szybki zabieg .Tak jak pisałam jest to łącznie 3 miesiące czy to długo czy krótko.Tak naprawdę nic nie rozumiem Z kąd to gówno sie wzięło .Brat i tak szybko poszedł to wyciąć chyba pół roku od zauważenia Mówią ,że jak się szybko wytnie to jest to wyleczalne .A tu taki zaawansowany stopień od razu .Brat to jeszcze zdrapał jak mówiłam myślał ,że to jakiś strupek ,a to mu wyrosło na nowo i się powiększyło wtedy pobiegł do lekarza. Proszę mi jeszcze powiedzieć co to znaczy ,że gdzieś to wyczytałam tego raka cechuje większa agresywność ,częste wznowyi że leczenie jest tutaj technicznie trudne .Po prostu miał pecha ,że trafił akurat na tą odmianę

[ Dodano: 2010-08-10, 22:18 ]
Zmianę ma na dłoni między kciukiem a palcem wskazującym
  Temat: Czerniak desmoplastyczny neurotropowy Cl. III, Br. 3 mm
miumi33

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 10789

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-10, 21:25   Temat: Czerniak desmoplastyczny neurotropowy Cl. III, Br. 3 mm
Dzięki za odzew .
Niestety pierwsze wycięcie zmiany nastąpiło w początkach czerwca .Wynik otrzymaliśmy 2 sierpnia Trwało to tak długo ponieważ patolog w szpitalu wojskowym nie mógł się rozpoznać więc brat wynik przewiózł do onkologii tam kolejne czekanie i w ten sposób minęło 2 pełne miesiące Gdy operacja wartownika sie odbędzie minie już ponad 3 miesiące od wyciecia zmiany .To własnie nas martwi

Oto wynik może nie być super dokładny ale bratowa podawała mi go przez telefon .Sory

BCL- 2 (-) ,CK AE1/AE3 (-),HMB-45 (-), KI-67 (+) PONIŻEJ 1%,MELAN A (+),F-100 (+),VIMENTIN (+)

MELANOMA DESMOPLASTIK NEUROTROPIK, pT3a guz wrzecionowatokomórkowy
Typ nacieku perineuralny wzdłuż naczyń pni nerwowych ognisko dochodzi do dolnej granicy operinamu (chyba)

Zgóry dzięki za interpretacje
  Temat: Czerniak desmoplastyczny neurotropowy Cl. III, Br. 3 mm
miumi33

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 10789

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-10, 16:27   Temat: Czerniak desmoplastyczny neurotropowy Cl. III, Br. 3 mm
Mój brat ma stwierdzonego raka melanoma malignum desplastik neurotik 3 klarc ,breslow 3mm .

Czytając wypowiedzi wiem ,że to dość zaawansowany rak .
Dziwne bo zaraz po zauwazeniu zmiany ok 2 miesiące dodam ,że wyszła na zdrowej skórze z nikąd i wyglądała jak pryszcz poszedł do lekarza chirurga i zaraz ja wyciął ,lekarz też mówił ,że to naczyniak .

Brat czeka na zabieg (dopiero) za miesiąc .

Proszę powiedzieć jakie są rokowania w jego wypadku mogę przytoczyć wynik his-pat.
Wiem ,że to dość nietypowa odmiana i agresywna .
Brat ma 36 lat jest załamany jest na lekach uspakajających .
Chciałabym go czymś pocieszyć ..
Proszę o fachową odpowiedz .
W internecie niewiele piszą o tym czerniaku. :
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group