1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór jelita grubego i zmiany w wątrobie.
missy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3100

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-08-12, 12:20   Temat: Nowotwór jelita grubego i zmiany w wątrobie.
Blueshoes,
Niestety mamy od dłuższego czasu problem pod tytułem przestarzały skrypt i dlatego załączniki nie chodzą :(

Niemniej Twój pierwszy post opisuje w miarę czytelnie sytuację. Wiadomo, że rak jest bardzo zaawansowany bo pojawiły się przerzuty w wątrobie a jedynym leczeniem jest chemioterapia w tabletkach ( zapewne Xeloda?).
Jest to jedna z opcji leczenia paliatywnego - najwyraźniej organizm Babci nie wytrzymałby wielolekowej chemioterapii dożylnej, zapewne ze względu na obciążenia kardiologiczne i pulmunologiczne.

Rokowanie jest generalnie niepomyślne, bardzo mi przykro. Choroby nie da się wyleczyć, powstrzymać jej rozwój też może być teraz bardzo trudno.
W tej sytuacji najlepszą formą opieki byłoby hospicjum - albo domowe albo stacjonarne, wszystko zależy od ogólnego stanu Babci i tego czy ktoś z rodziny mógłby się podjąć opieki. Jeżeli taka opieka rodzinna byłaby możliwa to wówczas można wspomagać się pomocą specjalistów z hosp. domowego, natomiast hospicjum stacjonarne jest dobrym rozwiązaniem gdy rodzina nie ma możliwości aby zajmować się chorą osobą.

Wiem, że od Twojego ostatniego posta minęło już trochę czasu więc prawdopodobnie sytuacja mogła się już zmienić i być może zorganizowaliście odpowiednią dla Babci opiekę.

Czekamy na wiadomości, tymczasem pozdrawiam ciepło, m.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group