1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór jelita grubego z przerzutami na wątrobę-stan ciężki
missy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3244

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-05-07, 16:23   Temat: Nowotwór jelita grubego z przerzutami na wątrobę-stan ciężki
Masz rację Misteria, zgubiłam słowo i nie doprecyzowałam.
Chodziło mi o przerzuty rozsiane w wątrobie - ich liczna obecność w tym narządzie oznacza raczej niedrożność wielu drobnych przewodów żółciowych a nie jedno przyblokowane miejsce. I w tym sensie trudno uzyskać pozytywny efekt drenażu.
  Temat: Nowotwór jelita grubego z przerzutami na wątrobę-stan ciężki
missy

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3244

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-05-06, 19:24   Temat: Nowotwór jelita grubego z przerzutami na wątrobę-stan ciężki
Rozsiane przerzuty dyskwalifikują w tym sensie z drenażu, że taka procedura nie ma szans na wymierną skuteczność. Poza tym w przypadku bardzo osłabionego organizmu taka ingerencja chirurgiczna byłaby zbyt ryzykowna.

Ania 123, ogromnie mi przykro z powodu Twojego Taty. Teraz najważniejsze jest dobra opieka i leczenie objawowe czyli robienie tylko tego co w obecnym momencie przynosi Tacie ulgę - odpowiednie żywienie, odpowiednie leki przeciwbólowe ( jeśli potrzeba), leki przeciw nudnościom, i inne.
Czy Tata jest nadal w szpitalu? Jeśli możliwa jest opieka w domu to koniecznie z pomocą hospicjum domowego, sami nie poradzicie sobie z narastającymi objawami rozwijającej się choroby.

Pisz i pytaj, będziemy się starali odpowiadać.

Pozdrawiam Cię serdecznie, trzymajcie się.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group