1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
missy

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-07, 21:56   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
rob35,
Przykro mi bardzo..
Czy Mama chce być w szpitalu? Dobrze się tam czuje? Czy może wolałaby wrocić do domu - o ile mielibyście w pelni zapewnioną opiekę HD?
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
missy

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-15, 17:18   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
Cytat:
Hospicjum przyjmuje pod opiekę pacjentów, którzy są leczeni w innych placówkach paliatywnie.

Dokładnie tak. Mama może się leczyć paliatywnie - a takim właśnie leczeniem będzie naświetlanie przerzutów w kościach ( tego hospicjum nie robi). Również ewentualna chemioterapia podawana w rozsianym raku płuca jest leczeniem paliatywnym więc można być ( a czasem wręcz trzeba) pod opieką hospicjum podczas paliatywnej chemioterapii.
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
missy

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-10, 20:33   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
Wiem, że to wszystko jest bardzo trudne i podziwiam, że starasz się rzeczowo opanowywać sytuację. Myślę, że pierwsza wizyta w Białymstoku to nie będzie najlepszy moment do załatwiania akurat tego skierowania, rodzice będą mieli dużo innych spraw do „ogarnięcia”. Może warto jednak przejść się do lek.rodzinnego na miejscu.
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
missy

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-10, 19:59   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
W przypadku hospicjum nie ma tzw.rejonizacji więc skierowanie może wypisać zarówno onkolog w Białymstoku jak i lek.rodzinny w Ełku, trzeba jedynie poprosić bo generalnie onkolodzy nie wspominają raczej o tej opcji niezwykle istotnego leczenia objawowego.
Aha, lekarz rodzinny będzie potrzebował jakiegoś wyniku stwierdzającego rozsiany nowotwór złośliwy bez możliwości leczenia radykalnego - być może wystarczy opis tomografii ( guz w płucu i przerzuty do wątroby i kości).
Wyniki, które załączyłeś, są dobre, mam nadzieję, że naświetlania i być może inne leczenie onkologiczne przyniosą Mamie ulgę.
Pozdrawiam ciepło, trzymaj się.
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
missy

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-10, 10:47   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
rob35,
Ogromnie mi przykro - rak płuca z przerzutami odległymi nie kwalifikuje się do leczenia radykalnego. Natomiast leczenie paliatywne jest konieczne w sytuacji Mamy, chodzi o złagodzenie dolegliwości. Opieka hospicyjna jest dopełnieniem tego leczenia, każdy chory leczony paliatywnie ma do niej prawo, wystarczy skierowanie od onkologa lub lekarza rodzinnego. Hospicjum zajmie sie ustawieniem leczenia przeciwbólowego, pomoże też w innych problemach ( duszności, brak apetytu, opuchlizny, niepokój, bezsenność, mdlości), Mama będzie miała zapewnione domowe wizyty lekarza i pielegniarki hospicyjnej, nie będzie problemu ze zdobywaniem recept.
http://niebieskiparasol.pl
I nie przeszkadza to w żaden sposób w prowadzeniu leczenia w poradni radioterapii.
Mama jest bardzo ciężko chora i trzeba teraz zadbać o możliwie najlepszą dla niej opiekę.
Czy masz jeszcze inne wyniki, chodzi mi o te wszystkie Aspaty, Alaty, kreatyninę itd.?
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
missy

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-09, 21:30   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
rob35,
Naświetlania paliatywne powinny przynieść ulgę - mam na myśli naświetlania kości. Natomiast Mama bezwzględnie potrzebuje opieki i leczenia objawowego, między innymi przeciwbólowego. Czy jesteście pod opieką hospicjum domowego? To od nich Mama ma przepisane leki? Czy dobrze działają czy raczej przeciwbólowo są niewystarczające?
  Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
missy

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 8905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-09, 19:59   Temat: Proszę o pomoc w wyjaśnieniu skierowania/ postępowaniu
rob35,
Witaj na forum.
Mama dostała skierowanie na naświetlanie guza w płucu czy zmian przerzutowych w kościach? O chemioterapii nie było mowy?
Badania ( wyniki) zlecone przez onkologa przydadzą sie zapewne przed rozpoczęciem naświetlań.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group