1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o interpretacje diagnozy
missy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3745

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-12-13, 22:02   Temat: Proszę o interpretacje diagnozy
lukaszpromyk,
Ja nie jestem lekarzem, nie wiem na co choruje Mama - mogę tylko na podstawie doświadczenia stąd, z forum podejrzewać coś bardziej a coś innego mniej. Dlatego zapytałam Cię o różne aspekty zdrowia Mamy.
Po tomografii diagnoza może być, mam taką nadzieję - ale może być niepełna. I badania dodatkowe będą konieczne.
Absolutnie nie musisz niczego nigdzie dodatkowo badać, to była sugestia mówiąca, że jest taka możliwość w sytuacji gdy chcemy coś robić, działać.
Czy obecne dolegliwości Mamy narastają gwałtownie? Czy widzisz, że stan się szybko ( w ciągu godzin, dnia) pogarsza?
  Temat: Proszę o interpretacje diagnozy
missy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3745

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-12-13, 19:58   Temat: Proszę o interpretacje diagnozy
Myślę, że to nie ma być rezonans tylko tomografia komputerowa. I mam nadzieję, ze pokaże coś co mogło umknąć w innych, mniej czułych badaniach. Głównie myślę o klatce piersiowej/płucach - i ze wzgledu na objawy Mamy, i na nikotynizm i w końcu na przerzuty w węzłach szyjnych. Jeśli Mama nie miala żadnych problemów i dolegliwości ginekologicznych to trudno mi uwierzyć, że mógł się rozwinąć niezauważony rak jajnika ( usg ok) i dać tak dalekie i w mało typowej dla siebie lokalizacji przerzuty.
Badanie z 21 grudnia powinno dać odpowiedź co do lokalizacji guza pierwotnego - będzie można wtedy ustalić konkretnie rodzaj nowotworu.
Można teraz na pewno przebadać wycinki z węzłów szyjnych w innym laboratorium i prosić o dokladne sprawdzenie profilu immunohistochemicznego - szkiełka z preparatami można wypożyczyć z obecnego laboratorium i przekazać do innego. Pytanie, czy w Waszej okolicy jest Centrum Onkologii albo inny duży ośrodek kliniczny? Bo jesli coś badać ponownie to w dużym, doświadczonym ośrodku.
  Temat: Proszę o interpretacje diagnozy
missy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3745

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-12-13, 18:15   Temat: Proszę o interpretacje diagnozy
lukaszpromyk,
Witaj na forum.
Czy oprócz osłabienia i utraty wagi Mama miała jakieś inne dolegliwości?
Czy Mama pali papierosy? Jakie badania robili lekarze w ciągu tego pół roku przed wykonaniem pierwszej biopsji?
Kiedy ostatnio Mama była u ginekologa i kiedy robiła ostatnie rtg płuc oraz mammografię ( lub usg piersi)?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group