1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami
missy

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11752

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-24, 13:18   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuc z przerzutami
Betula,
Witaj na forum.
Bardzo dziękuję za pełne i uporządkowane załączenie dokumentacji medycznej.
Leczenie Twojej Mamy było od początku leczeniem paliatywnym - prowadzono je adekwatnie do stanu klinicznego ( leczenie systemowe, radioterapia, badania). Wykorzystano trzy linie leczenia uzyskując po drodze stabilizację i regresję. Niestety w pewnym momencie nastąpiła progresja ( przerzuty w OUN).
Generalnie stosowanie chemioterapii paliatywnej musi odbywać się w oparciu o konkretne standardy - min.chodzi o możliwość ( prawdopodobieństwo) uzyskania obiektywnej odpowiedzi na leczenie. Jeśli po trzeciej linii leczenia następuje rozsiew (OUN) to szanse na powstrzymanie rozwoju choroby przy pomocy kolejnej chemioterapii są znikome. Natomiast skutki uboczne chemii będa niezmiennie obciążające, co w sytuacji bardzo zaawansowanej choroby staje się sprzeczne z ideą leczenia paliatywnego. Innymi słowami - w obecnej sytuacji najistotniejsze jest opanowywanie ewentualnego obrzęku wokół zmian w mózgu oraz leczenie antyosteolityczne.
Rozumiem doskonale chęć walki o przedłużenie życia - kolejna chemioterapia mogłaby być jednak wyłącznie źródłem dolegliwości a nie realną szansą na przystopowanie choroby.
Ogromnie mi przykro, wiem, że oczekujesz zapewne na inną odpowiedź...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group