1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak sromu - pozasutkowa choroba Pageta
missy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7387

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-19, 17:00   Temat: Rak sromu - pozasutkowa choroba Pageta
barwinka,
Jeżeli potwierdzi się podejrzenie, że ognisko pierwotne jest gdzieś w ukł.pokarmowym lub moczowym to nie ma mowy o żadnym stanie "przedrakowym".
Może warto zmienić lekarza prowadzącego?
  Temat: Rak sromu - pozasutkowa choroba Pageta
missy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7387

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-15, 17:59   Temat: Rak sromu - pozasutkowa choroba Pageta
barwinka,
Jeżeli chcesz wiedzieć jakie badania będą wykonane w szpitalu i jaki będzie tok leczenia to musisz zapytać lekarzy - skąd my mamy wiedzieć jakie są plany?
Przedstawiłaś nam wynik histpat, napisałam Ci to co udało mi się znaleźć na temat secondary Paget disease, więcej nie zdziałamy. Po prostu musisz zapytać co ma oznaczać ten konkretny zapis w wyniku histpat.
  Temat: Rak sromu - pozasutkowa choroba Pageta
missy

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7387

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-07, 22:43   Temat: Rak sromu - pozasutkowa choroba Pageta
barwinka,
Jak zapewne sama już przeczytałaś - jest to bardzo rzadka jednostka chorobowa. Nie kojarzę nikogo na forum z takim problemem. Tym samym moderatorzy ( nie lekarze) nie mieli okazji zetknąć się z podobnym przypadkiem.
Opis wyniku mówi to, co sama przypuszczasz - określenie 'secondary' oraz 'urothelial' wskazuje najwyraźniej na pochodzenie nowotworu z nabłonka cewki moczowej lub pęcherza moczowego. Czyli, że patomorfolog bardzo szybko dokonał różnicowania pomiędzy wersją 'primary' a 'secondary' - intuicja...
Badania immunohistochemiczne pokrywają się z tym materiałem ( czytałaś?):
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12094381
Jeśli faktycznie macie do czynienia z wersją 'secondary' to wycięcie małej zmiany na błonie śluzowej nie będzie pierwszym krokiem - przede wszystkim konieczne jest przebadanie ( cystoskopia) dróg moczowych plus chociażby usg j.brzusznej i miednicy mniejszej.
Czy wcześniej Mama nie miała żadnych poważniejszych schorzeń w obrębie ukł.moczowo-płciowego? Tylko ta usunięta wielka torbiel jajnika? Jaki był wtedy dokładny histpat? Bo załącznik mi się nie otwiera.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group