1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 30
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2022-05-31, 11:49   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical,

Jak samopoczucie? Mam nadzieję, że skutki uboczne po ipi już odeszly w przeszłość. I te po BEP także. Jak teraz wyglądają kontrole a propos nasieniaka?
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-09-19, 21:17   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical,
Co za fajny zestaw wiadomości! I ta o ipi i ta o Brafie - oczywiście najszczerzej i najgoręcej Ci życzę braku konieczności interesowania się bliżej lekami celowanymi.
I w ogóle dobrze Cię przeczytać 😃
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-02-07, 09:34   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Szczególnie interesuje mnie ten zapis
Cytat:
do chwili podania wszystkich 4 dawek lub do 16 tygodni po pierwszej dawce, cokolwiek nastąpi wcześniej.


Dla mnie nie oznacza to, że leczenie może trwać maksymalnie 16 tygodni, ale przyznaję, że pewności nie mam. W programach z innymi lekami takie określenie „maksymalny czas leczenia” pojawia się jednoznacznie. Ale w przypadku ipilimumabu nie.
Napisałam mail do kliniki prof.Rutkowskiego, ale za wysokie progi na moje nogi więc odpowiedź była tzw.wymijająca więc nadal nie wiem jak lekarz powinien ten konkretny zapis rozumieć.
Mam tylko nadzieję, że Twoja pani dr po doczytaniu wie już wszystko i zastosuje optymalną dla Ciebie ścieżkę postępowania.

Trzymaj się!
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-02-03, 12:08   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Cytat:
2.1. Określenie czasu leczenia w monoterapii ipilimumabem
Leczenie - w przypadku dobrej tolerancji i uzyskania obiektywnych korzyści - może trwać 10 tygodni (zastosowanie leku w tygodniach 1., 4., 7. i 10.). W przypadku wystąpienia objawów nietolerancji lub cech progresji choroby według kryteriów immunologicznej odpowiedzi leczenie powinno być odroczone lub przerywane.


oraz

Cytat:
Należy wznowić leczenie ipilimumabem, jeżeli nasilenie zdarzeń niepożądanych zmniejszy się do stopnia ≤ 1 a następnie powrócić do dawkowania do chwili podania wszystkich 4 dawek lub do 16 tygodni po pierwszej dawce, cokolwiek nastąpi wcześniej.

https://www.gov.pl/attach...c3-877654ce1512 od punktu 2

[ Dodano: 2021-02-03, 16:37 ]
rootsradical napisał/a:
jak i tak jedno.podanie odpada..


Dlaczego jedna dawka leku odpada? Tak Ci powiedziała lekarka?
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-01-17, 12:45   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Ile dawek Yervoy udało się podać? Masz za sobą już 3? Rozumiem, że wkrótce mogłaby być ostatnia jeśli tylko wątroba się poprawi przynajmniej do st.1?
Trzymaj się, powodzenia, niech sterydy dobrze zadziałają 🤞
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-12-05, 11:26   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Tak, domyśliłam się 😁 ale, przepraszam, nie powstrzymałam się i stąd ta sentymentalna prywata.
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-11-28, 23:20   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Taaa, subkultury, pancurstwo... tego się nie zapomina 🤣
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-11-28, 18:20   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
I jeszcze jedno, muszę zapytać - skąd się wziął nick „rootsradical”? Kwestia charakteru czy coś innego?
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-11-26, 17:29   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Teraz najważniejsze to przyjąć wszystkie zaplanowane dawki leku. Oby skutki uboczne się nie pojawiały albo były minimalne - tego Ci życzę z całego serca!

Widać, że masz fantastyczną rodzinę u boku, konkretne źródło Twojej siły i uporu. Tylko tak dalej 🙂
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-11-19, 23:25   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical,
Rozumiem, że decyzja o ipilimumabie już podjęta? Zakwalifikowałeś się do niego po tych wszystkich przejściach i problemach po BEPie?
Kiedy zaczynasz?

Kciuki trzymam niezmiennie, twardo walczysz, to pewne.
Pozdrawiam, m.
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-11-13, 12:43   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical,
A jak to wygląda w płucach? Obydwa płuca zajęte? Rozsiew drobnoguzkowy czy kilka pojedynczych, izolowanych zmian?
Pytam bo w niektórych sytuacjach przed kolejną linią immuno rozważa się czasem najpierw leczenie chirurgiczne.

[ Dodano: 2020-11-13, 17:48 ]
Słuchaj, a jak wyglądają u Ciebie kontrole po zakończeniu BEP? Markery ok? Kiedy je ostatnio sprawdzałeś?
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-11-12, 22:54   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical,
A niech to...

Progresja dotyczy OUN czy jeszcze innych obszarów? Czy masz jakiekolwiek objawy?
Czy ten urlop od immunoterapii miał być z powodu skutków ubocznych niwolumabu?
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-11-04, 23:32   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical,
No po prostu 👍
Pozdrowienia!!!
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-02-20, 16:56   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical,
Co u Ciebie? Jak znosisz kolejne BEP’y?

Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
missy

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116782

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-12-25, 00:02   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
rootsradical,
Jakie wieści w sprawie leczenia? Niwolumab będzie kontynuowany?

A jak sytuacja z nasieniakiem? Miałeś już PET?

Pozdrawiam serdecznie,m.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group