1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Adenocarcinoma typ zrazikowy
missy

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-13, 22:15   Temat: Adenocarcinoma typ zrazikowy
superman,
Ogromnie mi przykro...
Przyjmij, proszę, moje najszczersze wyrazy współczucia.
  Temat: Adenocarcinoma typ zrazikowy
missy

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-30, 09:44   Temat: Adenocarcinoma typ zrazikowy
superman,
1. Do oceny zaawansowania potrzeba więcej badań, choćby usg ( lub tk) jamy brzusznej. Na razie wiemy, że jest naciek nowotworowy w płacie górnym płuca prawego oraz nie określony jednoznacznie ( ale podejrzany) guzek w płacie środkowym oraz wymienione jedynie węzły przytchawicze. Pomocny w określeniu charakteru tych zmian mógłby być PET, ale to w sytuacji przymierzania się do ewentualnej operacji.
Jeżeli zmianą nowotworową jest jedynie naciek w płacie górnym to miejscowe zaawansowanie jest niższe ( IIB), jeżeli guzek w innym płacie to przerzut oraz opisane węzły byłyby również zajęte to mamy zaawansowanie wyższe ( IIIA lub IIIB).
2. Odpowiedź na to pytanie wiąże się z odpowiedzią na pytania dotyczące małego guzka i węzłów. Trzeba pytać lekarzy.
3. Statystyk możesz poszukać sam, np. 'non small cells lung cancer survival rates' albo 'nsclc statistics'.
Rokowania zależą od wielu czynników: od stopnia zaawansowania ( ja nie wiem na 100% jaki jest), od stopnie złośliwości guza ( nie ma określenia w histpacie czy to G1 czy 2 czy 3), od reakcji na leczenie, od ogólnego stanu pacjenta.
  Temat: Adenocarcinoma typ zrazikowy
missy

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-29, 09:14   Temat: Adenocarcinoma typ zrazikowy
superman,
Przejrzałam wyniki i jest tam zapis o o zabiegu operacyjnym VTC - to jest procedura diagnostyczna, nie lecznicza. Nie umiem Ci powiedzieć skąd informacja o usuwaniu guza. Wg tk zmiana jest spora i przylega szeroko do osierdzia. Zabieg torakoskopii przeprowadził znany i doświadczony dr ( prosimy o usuwanie danych!!). Jeżeli on określił guz jako nieoperacyjny to znaczy, że naprawdę tak jest. Ja mogę się tylko domyślać, że naciekanie osierdzia w tej okolicy, od strony prawego płuca i żyły głównej górnej jest ewidentną przeszkodą techniczną.
W takiej sytuacji pozostaje lecznie za pomocą chemii ponieważ naświetlania najwyraźniej też nie mogą być zastosowane z powodu bliskości serca. Niestety samodzielna chemioterapia nie jest leczeniem radykalnym raka płuca, nie doprowadzi do wyleczenia.
Na pewno warto porozmawiać z lekarzem na temat oceny sytuacji tak, żebyś jednak od lekarza ( a nie tylko ode mnie) usłyszał o przyczynach nieoperacyjności guza.
Centrum Małgorzaty ma dobre opinie.
Pozdrawiam ciepło.
  Temat: Adenocarcinoma typ zrazikowy
missy

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-26, 20:38   Temat: Adenocarcinoma typ zrazikowy
superman,
Po pierwsze poprosimy o wyniki w formie załącznika do postu.
Wynik histpat mówi o stwierdzeniu gruczolakoraka w miąższu płuca. Bez innych wyników ( np.opis tomografii) nie jesteśmy w stanie napisać Ci nic o rokowaniach. Skoro lekarz mówi, że nowotwór jest nieoperacyjny to znaczy, że jakieś badanie obrazowe wykonano.
Czekamy na więcej danych.
Brak tej konkretnej mutacji oznacza brak możliwości zastosowania leków celowanych.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group