1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bardzo niepokojące bóle po podwójnej mastektomii
missy

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10033

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-01-03, 14:51   Temat: Bardzo niepokojące bóle po podwójnej mastektomii
Mogę jedynie powtórzyć to, co pisałam wcześniej. Jeżeli oprócz skompresowanego Th12 jest jeszcze sprawa ze zmianami naciekowymi wchodzącymi wgłąb kanału rdzeniowego to hormonoterapia raczej nie przyniesie zaskakującej poprawy. Nie wiem, bo nie zamieszczasz poprzednich tk albo mri tego odcinka kręgosłupa, czy tam jest progresja czy jeszcze stabilizacja radiologiczna.
Natomiast obecnie istotna jest progresja kliniczna, mam nadzieję, że stabilizacja zewnętrzna przyniesie ulgę w połączeniu z farmakologią.
  Temat: Bardzo niepokojące bóle po podwójnej mastektomii
missy

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 10033

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-29, 14:48   Temat: Bardzo niepokojące bóle po podwójnej mastektomii
anna53,
Mama thenaturals ma już zdiagnozowane przerzuty do kości, teraz najwyraźniej nastąpiła progresja tychże zmian ( nie wiem dokładnie o ile i gdzie bo załączniki są nieczytelne).

[ Dodano: 2015-12-30, 13:34 ]
thenaturals,
Przeczytałam wyniki - przepraszam, moje niedopatrzenie. Są czytelne, niemniej nadal prosimy o formę załączników do posta.
Wynik tk mówi o kilku zmianach naciekowych wchodzących w kanał kręgowy - nie wiemy jak było wcześniej, nie zamieszczałeś poprzednich tk. Jeżeli wcześniej zmian tych nie było lub były mniejsze to obecny stan mówiłby o progresji choroby w obrębie kręgosłupa. W takiej sytuacji zawieszenie tamoksyfenu jest postępowaniem standardowym - lek przestaje być skuteczny więc się go odstawia.
Czy lekarz wyraźnie powiedział, że chce kontynuować tamoksyfen, ale po wykluczeniu zmian nowotworowych w endometrium? Sensowna mogłaby być druga linia hormonoterapii ( np.inhibitory aromatazy), ale w przypadku zmian uciskających rdzeń kręgowy podstawowym leczeniem musi być leczenie odbarczające - są już sterydy, ale to zapewne za mało. Czy skomplikowana operacja jest możliwa - tego nie wiem. Ale na pewno nie wystarczy zwykła konsultacja ortopedyczna.
Myślę, że najlepszą drogą do uzyskania pomocy w kwestii zrobienia usg transwaginalnego oraz ustalenia postępowania wobec zmian w kręgosłupie byłoby położenie Mamy w dobrym, interdyscyplinarnym szpitalu. Wg mnie sami tego nie ogarniecie.
Zamieść poprzednie tk, łatwiej będzie się odnieść do obecnego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group