1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wydzielony z tematu: Moja przygoda z czerniakiem
mf54

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36760

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-10, 15:43   Temat: Wydzielony z tematu: Moja przygoda z czerniakiem
marzeno i tojo
Takie "cuda" mogą działać na naszą niekorzyść. Kilka lat temu słyszałem, że system "ewuś", lub rozbudowa tego systemu ma zapewnić pełen dostęp do dokumentacji medycznej. Nawet pacjentowi. Wiadomo, że każde dane o człowieku są bardzo cenne. Teraz wyobraźcie sobie, że firma ubezpieczeniowa ma dostęp do Twojego stanu zdrowia, lub pracodawca, u którego szukasz pracy. Nawet nie piszcie mi o zabezpieczeniach. Nie takie dane uciekają(pesele z państwowych baz, loginy i hasła do serwisów bankowych itd.). Konsekwencje takich wycieków, każdy jest w stanie sobie wyobrazić, więc nie będę o nich pisał :-D
Kiedyś na pewno tak będzie, będziesz chciał wejść do tramwaju, czy metra i system Cię nie wpuści, bo np jesteś nosicielem jakiegoś wirusa :shock:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-01-10, 20:00 ]
Oczywiście masz rację, każde dane mogą wyciekać ale z czasem postępu nie unikniemy i jak napisał kolega niżej my sami i tak na wszystkich portalach społecznościowych mówimy, pokazujemy wszystko co nas dotyczy. ( Ja nie żyję dla społeczeństwa bo nie mam FB ani nie działam na żadnym portalu więc mnie nie ma, jakaś nie postępowa jestem ;) , jedyne miejsce gdzie można mnie zidentyfikować to właśnie to forum.

  Temat: Wydzielony z tematu: Moja przygoda z czerniakiem
mf54

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36760

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-09, 18:10   Temat: Wydzielony z tematu: Moja przygoda z czerniakiem
Nie będę się przekomarzał :shock: , ale nigdy w żadnym moim wypisie(z czego, ze szpitala?) nie było napisane, żebym się zgłosił po jakieś wynik(otrzymuję je razem z wypisem)i. Natomiast na każdym, odebranym badaniu(na skierowanie), czy to USG, czy TK(gdy odebrałem je osobiście), jest napisane "z wynikiem zgłoś się do lekarza", chociaż lekarz i tak już je ma w systemie komputerowym, jeżeli nie zmieniasz lekarzy i ośrodka :-D .
Ale procedury są wszędzie inne, nawet w WCO w poszczególnych działach.
Np. jak miałem badanie na "mutanta" Braf, to miła Pani zadzwoniła, że są już wyniki do odebrania. Natomiast z PET, zapytałem :shock: , czy zadzwonią i odpowiedź krótka- nie dzwonią, proszę się dowiadywać(jak się dowiadywać, jak się nie można dodzwonić :roll: )
Jeżeli ktoś w zamyśle ma zamiar zmienić lekarza, który wypisał skierowanie na badania, na innego lekarza to już nie rozumiem. Coś bym napisał niemerytorycznie, jak to obejść :-D

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-01-09, 20:38 ]
Ja również nie będę z Tobą się przekomarzać i napisze tylko, że ja takie informacje na swoich wypisach ze szpitala miałam zarówno w męża wypadku " zgłosić się za dwa tygodnie po odbiór wyniku hist.pat" i teraz też czekam na taki wynik i też miałam napisane "zgłosić się po wynik hist.pat. po wcześniejszym upewnieniu sie telefonicznie, że wynik już jest do odbioru".
Zresztą wszystkie badania pacjent powinien posiadać tak jak szpital powinien posiadać dokumentacje pacjenta jak i pacjent swoją własną dokumentację medyczną, jest to dla mnie logiczne. Mi nie chodziło, że jeden lekarz robi badania i ja sobie biorę badania i idę do drugiego lekarza. Tylko są sytuacje, że coś nagle nam się dzieje, lądujemy gdzieś w świcie w szpitalu (inne miasto) i jeśli chorujemy przewlekle to warto ze sobą zabierać podstawowe wyniki badań, żeby w razie czegoś lekarze gdzieś tam wiedzieli co i jak. Oczywiście wiem, że zaraz strzelisz ripostą ale na pewno mam rację w tym co piszę. Wyniki są pacjenta.

http://www.nto.pl/artykul...o-nas,id,t.html
'Czy szpital ma prawo odmówić pacjentowi wydania wyników jego badań?
Nie. Masz prawo je przejrzeć i otrzymać kopie lub odpisy dokumentacji, ale nie oryginały. Wyniki badań diagnostycznych są bowiem częścią tzw. dokumentacji indywidualnej wewnętrznej pacjenta, sporządzanej i prowadzonej przez szpital. Natomiast jeżeli to ty dostarczysz szpitalowi posiadane przez siebie oryginały dokumentacji medycznej, ten powinien sporządzić kopie, dołączyć je do dokumentacji indywidualnej, a oryginały zwrócić tobie.
Warto wiedzieć! Rodzina pacjenta nie ma prawa wglądu w dokumentację, chyba że posiada do tego upoważnienie chorego. Co istotne takie pełnomocnictwo wydane za życia pacjenta wygasa z chwilą jego śmierci."

http://polki.pl/zdrowie/c...99,artykul.html

To tak dla wyjaśnienia i nie zaśmiecania dalej wątku kolegi.
  Temat: Wydzielony z tematu: Moja przygoda z czerniakiem
mf54

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 36760

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-09, 16:20   Temat: Wydzielony z tematu: Moja przygoda z czerniakiem
tojo Ja to napiszę tak. Na kiedy masz wyznaczoną wizytę ? (nie napisałeś)Wtedy będą wyniki." Pisarze" :-D sprawdzają w systemie , kiedy wizyta, i postarają się, żeby wynik/opis był na czas. Wyniki nie są dla pacjenta :shock: , są dla lekarza prowadzącego. :-D
Pozdr
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group