1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
mf54

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48310

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-28, 18:23   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Internet prawdę ci powie :-D . Wystarczy wklepać "guzek o charaketrze matowej szyby" i już wiesz że za płytko oddychasz :shock: "obszary zagęszczeń mogą wynikać z niepełnego wdechu,"
Ogólnie to jakiś stan zapalny, tak mówi internet. A wiadomo, że jak czegoś nie ma w internecie to to nie istnieje.
Tak napisałem na szybko, żebyś się nie denerwowała :)
Oczywiście to nie jest diagnoza :-D
Pozdrawiam
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
mf54

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48310

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-27, 12:23   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Tak, bajkaa o tym napisała.
Ściągnołem nawet to opracowanie. I cóż z tego wynika? Jest to jakaś teoria, zapewne potwierdzona statystykami. A statystyki to wyglądaja tak.
Jak sasiad zdradza żonę 2 x w tygodniu, to statystycznie ja i sąsiad zdradzamy żony 1 raz w tygodniu :-D
Pewne jest, że czerniak jakoś się odradza/przeieszcza/atakuje :shock:
Co robi masaż? A no udrażnia naczynia krwionośne, także te włoskowate. Daje lepsze zaopatrzenie do komórek, żeby produkowały m.inn. ATP. Poprawia krążenie.
Gdyby poprawa krążenia, szybsze przemiany metaboliczne powodowały zwiększenie ryzyka przerzutów to należało by się położyć, dostarczać tylko ilość energii na PPM(Podstawowe Przemiany Metaboliczne), nie denerwować się, aby tętno(przepływ krwi) było jak najniższe.
Należało by także ograniczyć wszelki ruch, bieganie, jazda na rowerze itd. bo każdy ruch to skurcz i rozkurcz mięśni, czyli jakby masaż. :-D
Codziennie w organiźmie umierają miliony(nie liczyłem, ale myślę, że taka ich liczba :shock: ) ) komórek i powstają nowe. W organizmach z mutacją genu(jak w moim),część pewnie jest mutantami :shock:
Taka jest moja teoria.
Dodam OT. a propos Twojej rwy. Mój znajomy na to cierpiał. Zauważ, że użyłem czasu przeszłego. Co 3 mies. chodzi na 1 masaż. Oczywiście gabinetów masażu są tysiące, ale nie każdy masażysta ma to coś, tak j"ak prof. Rutkowski - ma to coś.
Linka nie podam, ale wygogluj sobie "osteopatia poznan" p. Marcin - podobno niesamowity fachowiec.
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
mf54

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48310

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-26, 20:38   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
10 dni :?ale?:
Ja to bym się przeniósł 500 lat do przodu lub do tyłu.
A "gwiezdne wrota " nie przenoszą bo trzeba całemu przez nie przejść. A oni robią tak, że tylko głowa i brzuch przechodzi, a nogi zostają przed wrotami :mrgreen:
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
mf54

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48310

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-26, 16:45   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
No i jak tam to TK, marsjan :shock: .. ups marjas
Kręciły się te "gwiezdne wrota" w tym TK ? No bo jak jesteś marsjanką :-D , to można było się przenieść w czasie :shock:
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
mf54

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48310

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-24, 21:18   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Te bóle w klatce to przypuszczam, że to nerwobóle. Miałem takie, gdy kilka lat temu przygotowywałem wigilie na ok 20 osób. Wszystko miałem przygotowane, nawet dokupiłem 2 serwisy obiadowe. A mimo to 23 grudnia, nie mogłem wstać z łóżka. Przyjechało pogotowie - zastrzyk - ok :-D
Nerwobóle można mieć także po "tygodniówce" :) , ale to sie raczej nazywa "delirka", więc Ciebie to raczej nie dotyczy.
Ja takich atrakcji z powodu czerniaka nie mam :lol: , bo jak wszyscy wiecie, mam go gdzieś :-D
Co do Twojego badania. Musiałem poszukać w googlach co to CT :-D . Bo to takie nazwy, CT, TK . Teraz wiem - to to samo :shock:
W zeszłym tygodniu miałem takie badanie, pierwszy raz w życiu. I jak zwykle mi się zdarza :shock: nie obyło się bez "jaj" :-D
Najpierw kazali wypić litr wody :shock: z kranu :?ale?: A ja wody raczej nie piję :)
Później pielęgniarka woła, żeby założyć ten wenflon do podania kontrastu. Mówię do niej, w prawą rękę, ona, że w lewą. Ja - w prawą, bo nie mam węzłów. Ona - to trzeba było mówić, że jest pan amazonką :-D
Po tym litrze wody, musiałem skorzystać z toalety, a tamten od tego TK słyszę już mnie woła :shock:
W końcu, położyłem się w tym tomografie :) Dobrze, że uprzedzili mnie o tym cieple :shock: , bo po podaniu kontrastu, poczułem ciepło od tego wenflonu aż po kość ogonową :shock:
Myślę, że Tobie zrobią wszystko za jednym razem. Bo na 3 skierowania, musiałabyś wypić 3 litry wody :shock: i 3 kontrasty :?ale?:
3maj sie :)

[ Dodano: 2017-08-24, 21:20 ]
Kraatynina(badanie wazne 7 dni), jak nie masz to musisz zrobic na miejscu (6 zl)
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
mf54

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48310

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-07, 19:14   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Przecież cień ma każdy, wystarczy stanąć na słońcu :-D
Nie przerażaj się za bardzo. Czasem nie warto za dużo czytać, bo są różne domysły :-(
Ja nie czytałem wszystkich swoich wyników, bo się na tym nie znam :-D
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
mf54

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48310

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-07, 18:32   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Do pewnych wyników RTG trzeba podchodzić z dystansem. Rozumiem prześwietlenie i wynik "nie wykryto płuca prawego :shock: "
Miałem kiedyś RTG płuc i w wyniku napisano "zwapnienie w prawej wnęce". Nawet nie wiem co to znaczy, ale nie chciano mnie przyjąć do pracy :mrgreen: Musiałem zrobić 2 RTG i dokładny opis od lekarza z konkretnym zapisem, że mam zdolność do pracy, i dowiedziałem się, że zwapnienia są po przebytych zapaleniach, niewyleczonych grypach itp.
Czasem w wynikach można przeczytać różne rzeczy :-D zależy kto opisuje.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group